• تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | کد خبر : 44669
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا منصوری ظهر امروز در نشستی که با صنعتگران استان مرکزی به منظور بررسی و جمع‌بندی مشکلات و موانع پیش روی صنایع استان و تهیه بسته پیشنهادی به منظور ارائه به وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار کرد: صنعتگران استان تأثیرگذاری بسیار زیادی را در رشد و توسعه اقتصادی کشور و استان دارند همچنین رسیدگی به مشکلات صنایع باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

  وی با اشاره به تامین بودجه ۷۸ درصدی صنایع استان از طریق مالیات صنعتی افزود: از ۹۰ درصد بودجه استان، معادل ۷۸ درصد از طریق مالیات صنعتی، ۱۲ درصد از طریق حقوق بگیران این استان، ۶ درصد از طریق اصناف و ۴ درصد مابقی هم از سایر بخش‌ها تأمین می‌شود.

  نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه با توجه به سهم بالای استان در صنعت، اما پول نفت به استان نمی‌آید، این در حالی است که بخشی از بودجه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردی نفت توسط استان تأمین می‌شود که بخش عمده آن به استان‌های دیگر می‌رود، البته به دنبال این هستیم که این سهم به استان مرکزی بیاید و در استان‌های کم برخوردارتر هزینه شود.

  منصوری با اشاره به اینکه استان مرکزی در بخش صنعت روند رو به رشدی را داشته و دارد، ادامه داد: با توجه این مسئله باید در سفر هیئت دولت به استان سهم ویژه‌ای در نظر گرفته شود، چرا که درآمدهای نفتی استان مرکزی در ۱۰ سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.

  وی با اشاره به وجود مشکل جدی در حوزه صنعت استان خاطرنشان کرد: با توجه به دارا بودن صنعت نفت و گاز آن هم با قیمت ارزان باید در این حوزه توانمند شویم البته در این زمینه مشکل صنعتگر و سرمایه‌گذار نیست، بلکه مشکل اصلی در زمینه زیرساخت‌ها است.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح کردن طرح توانمندسازی جوانان در آموزش و پرورش گفت: مشکلات در حوزه‌های مختلف صنعتی و غیر صنعتی باید با توانمندسازی دانش‌آموزان برطرف شود، بی‌شک با تصویب و اجرای این طرح اصلاح و ساماندهی وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور را ایجاد خواهیم کرد.

  منصوری بیان داشت: با توجه به اینکه استان مرکزی یک استان صنعتی و دارای توانمندی‌های بسیار زیادی است، عملکرد مسئولان این استان نیز باید در زمینه تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با جدیت بیشتری دنبال شود.

  وی اظهار کرد: اگر در توانمند کردن افراد از سنین پایین برنامه‌ریزی وجود داشته باشد تا افق ۱۴۰۴ زمینه اشتغال برای تمامی جوانان ایجاد خواهد شد و دروس ارائه شده در مدارس می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال برای این افراد شود.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر روزی برسد که هر جوان ایرانی بعد از اخذ مدرک تحصیلی مشغول به کار شود، توانسته‌ایم در بحث اشتغال، کارآفرینی و چرخه اقتصادی استان بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشیم.

  منصوری تصریح کرد: در صورت تحقق این هدف حتی اگر نفت هم نداشته باشیم، می‌توانیم  در صورت توانمند سازی فکری و مهارتی جوانان با روش‌های کارآمد، بسیاری از مشکلات پیش رو را رفع و بدون وابستگی در مقابل هر فشار و تحریمی ایستادگی و مقاومت کنیم.

  وی ادامه داد: در زمینه تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به تولیدات داخلی توجه و نگاه ویژه‌تری شود و در این زمینه نیز تمامی دستگاه‌ها باید هم سو با یکدیگر حرکت کنند.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹ درصد از ارزش افزوده که به عنوان مالیات گرفته می‌شود، می‌توان در شهرداری‌ها و دهیاری مورد استفاده قرار داد، اما متأسفانه این بخش‌ها از تولیدات داخل استان استفاده نمی‌کنند که این روند باید اصلاح و بازنگری شود.

  منصوری با اشاره به وجود مشکلات و معضلاتی که در صنعت استان وجود دارد و بسیاری از صنایع در حال از بین رفتن است، خاطرنشان کرد: اینکه مجوزهای جدیدی به منظور فعالیت صنایع با تولیدات مشابه داده شود، چندان منطقی و کارشناسانه به نظر نمی‌رسد.

  وی بیان کرد: کارها باید علمی، دقیق و کارشناسانه انجام شود تا بتوانیم توانمندی برای رقابت در بازار جهانی را ایجاد و مشکلات مربوط به حوزه صنعت را رفع کنیم.

  انتهای پیام/۸۷۰۰۴/ر۴۰/

  فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار