رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | کد خبر : 44669
 • ✔️ مشکلات صنعتی و غیرصنعتی با توانمندسازی دانش‌آموزان برطرف می‌شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا منصوری ظهر امروز در نشستی که با صنعتگران استان مرکزی به منظور بررسی و جمع‌بندی مشکلات و موانع پیش روی صنایع استان و تهیه بسته پیشنهادی به منظور ارائه به وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار کرد: صنعتگران استان تأثیرگذاری بسیار زیادی را در رشد و توسعه اقتصادی کشور و استان دارند همچنین رسیدگی به مشکلات صنایع باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

  وی با اشاره به تامین بودجه ۷۸ درصدی صنایع استان از طریق مالیات صنعتی افزود: از ۹۰ درصد بودجه استان، معادل ۷۸ درصد از طریق مالیات صنعتی، ۱۲ درصد از طریق حقوق بگیران این استان، ۶ درصد از طریق اصناف و ۴ درصد مابقی هم از سایر بخش‌ها تأمین می‌شود.

  نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه با توجه به سهم بالای استان در صنعت، اما پول نفت به استان نمی‌آید، این در حالی است که بخشی از بودجه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردی نفت توسط استان تأمین می‌شود که بخش عمده آن به استان‌های دیگر می‌رود، البته به دنبال این هستیم که این سهم به استان مرکزی بیاید و در استان‌های کم برخوردارتر هزینه شود.

  منصوری با اشاره به اینکه استان مرکزی در بخش صنعت روند رو به رشدی را داشته و دارد، ادامه داد: با توجه این مسئله باید در سفر هیئت دولت به استان سهم ویژه‌ای در نظر گرفته شود، چرا که درآمدهای نفتی استان مرکزی در ۱۰ سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.

  وی با اشاره به وجود مشکل جدی در حوزه صنعت استان خاطرنشان کرد: با توجه به دارا بودن صنعت نفت و گاز آن هم با قیمت ارزان باید در این حوزه توانمند شویم البته در این زمینه مشکل صنعتگر و سرمایه‌گذار نیست، بلکه مشکل اصلی در زمینه زیرساخت‌ها است.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح کردن طرح توانمندسازی جوانان در آموزش و پرورش گفت: مشکلات در حوزه‌های مختلف صنعتی و غیر صنعتی باید با توانمندسازی دانش‌آموزان برطرف شود، بی‌شک با تصویب و اجرای این طرح اصلاح و ساماندهی وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور را ایجاد خواهیم کرد.

  منصوری بیان داشت: با توجه به اینکه استان مرکزی یک استان صنعتی و دارای توانمندی‌های بسیار زیادی است، عملکرد مسئولان این استان نیز باید در زمینه تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با جدیت بیشتری دنبال شود.

  وی اظهار کرد: اگر در توانمند کردن افراد از سنین پایین برنامه‌ریزی وجود داشته باشد تا افق ۱۴۰۴ زمینه اشتغال برای تمامی جوانان ایجاد خواهد شد و دروس ارائه شده در مدارس می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال برای این افراد شود.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر روزی برسد که هر جوان ایرانی بعد از اخذ مدرک تحصیلی مشغول به کار شود، توانسته‌ایم در بحث اشتغال، کارآفرینی و چرخه اقتصادی استان بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشیم.

  منصوری تصریح کرد: در صورت تحقق این هدف حتی اگر نفت هم نداشته باشیم، می‌توانیم  در صورت توانمند سازی فکری و مهارتی جوانان با روش‌های کارآمد، بسیاری از مشکلات پیش رو را رفع و بدون وابستگی در مقابل هر فشار و تحریمی ایستادگی و مقاومت کنیم.

  وی ادامه داد: در زمینه تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به تولیدات داخلی توجه و نگاه ویژه‌تری شود و در این زمینه نیز تمامی دستگاه‌ها باید هم سو با یکدیگر حرکت کنند.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹ درصد از ارزش افزوده که به عنوان مالیات گرفته می‌شود، می‌توان در شهرداری‌ها و دهیاری مورد استفاده قرار داد، اما متأسفانه این بخش‌ها از تولیدات داخل استان استفاده نمی‌کنند که این روند باید اصلاح و بازنگری شود.

  منصوری با اشاره به وجود مشکلات و معضلاتی که در صنعت استان وجود دارد و بسیاری از صنایع در حال از بین رفتن است، خاطرنشان کرد: اینکه مجوزهای جدیدی به منظور فعالیت صنایع با تولیدات مشابه داده شود، چندان منطقی و کارشناسانه به نظر نمی‌رسد.

  وی بیان کرد: کارها باید علمی، دقیق و کارشناسانه انجام شود تا بتوانیم توانمندی برای رقابت در بازار جهانی را ایجاد و مشکلات مربوط به حوزه صنعت را رفع کنیم.

  انتهای پیام/۸۷۰۰۴/ر۴۰/

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار