• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰ | کد خبر : 44709
 • با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، در روز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، «جورج بوش» رئیس جمهور وقت آمریکا طی پروازی که به نام «ایرفورس وان» شناخته می شود با مشاوران خود به رایزنی پرداخت تا بداند که در این روز پر هیاهو که ممکن است کاخ سفید هم هدف بعدی تروریست ها قرار گیرد، در واشنگتن فرود بیاید یا خیر.

  بوش برای یک سفر کوتاه به فلوریدا رفته بود و زمانی که هواپیمای وی قصد داشت به واشنگتن برگردد حادثه ۱۱ سپتامبر به وقوع پیوست. پس از اینکه بوش و همراهانش از وقوع برخورد چندین هواپیما به ساختمان تجارت جهانی و پنتاگون اطلاع یافتند ترجیح دادند تا چند ساعتی را در آسمان پرواز کنند و زمانی که وضعیت امنیتی کاخ سفید را کاملا امن احساس کردند در واشنگتن فرود بیایند. طی این مدت هواپیمای بوش بر فراز خلیج مکزیک در حال پرواز و گشت زنی بود.

  قبل از پروازِ بوش به واشنگتن، اطلاعات مربوط به این حادثه، به مدرسه ابتدایی «اما ای بوکر» در فلوریدا که بوش در آن جا حضور داشت ارسال می شد.

  جزئیات این حادثه و بهت و حیرت رئیس جمهور آمریکا و دستیارانش را در تصاویر زیر مشاهده می کنید:

  مدرسه ابتدایی اما در فلوریدا مکانی که بوش برای اولین بار از وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر آگاه شد

  پرواز بر فراز خلیج مکزیک

  دفتر رئیس جمهور آمریکا در داخل هواپیمای مخصوص او- گیجی و دستپاچگی بوش

  دستیاران و مشاوران بوش در حال رایزنی در هواپیمای اختصاصی رئیس جمهور

  بهت دستیاران رئیس جمهور از مشاهده دود و غبار حاصل از برخود هواپیماها به برج های دوقلوی سازمان تجارت جهانی

  چهره نگران و بهت زده آقای رئیس جمهور

  فرود در فردوگاه واشنگتن پس از حادثه

  حضور بوش در کاخ سفید پس از اطمینان از امن بودن آن

  «کاندالیزا رایس» مشاور امنیت ملی بوش در انتظار اجازه ورود به دفتر رئیس جمهور آمریکا پس ار حادثه ۱۱ سپتامبر

  حضور همسر جرج بوش در جلسه مربوط به حادثه

  توصیه های بوش به دستیارانش پس از حادثه

  انتهای پیام/

  تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد