رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵ | کد خبر : 44716
 • ✔️ روند کار در شرکت‌های تعاونی کشور مثبت نیست

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگارخبرگزاری فارس از تنکابن، شمس‌الله شریعت‌نژاد عصر امروز در گردهمایی تعاونگران غرب مازندران به میزبانی تنکابن، اظهار کرد: ملتی هستیم که در فرهنگ عامه، دین و روحیات‌مان به فرهنگ تعاون تأکید شده است و مثبت‌اندیشی و حسن اعتماد بخش مهمی از رفتار اجتماعی بوده است و اگر این تفکر در مردم جهان ترویج شود می‌توان جهان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرد.

  وی افزود: تعاونی شیوه مناسبی از کار است که اگر در این بخش اصولی کار شود نتیجه بخش است اما روند کار در شرکت‌های تعاونی کشور مثبت نبوده است و با توجه به سهم ۲۵ درصدی حوزه تعاون از اقتصاد کشور ما هنوز از رسیدن به نیم این درصد هم نرسیده‌ایم.

  نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برگزاری گردهمایی‌های هفته تعاون برای بررسی و آسیب‌شناسی دستاوردهای فعالان این بخش است و باید توفیقات و عدم توفیقات مورد ارزیابی قرار گیرند و بررسی داشته باشیم علل مشکلات و موانع برسر راه این حوزه چیست و سال به سال تحقیق کنیم که تا چه اندازه در شکل‌گیری و کار تعاونی‎ها موفق بوده‌ایم باید روشن شود.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: بیشتر تعاونگران با مشکل روبه‌رو هستند و برخی واحدها در حد اسم مانده‌اند و برخی هم اصلاً توجیه نشده وارد این عرصه شدند و حدود اختیارات و عملکرد خود در شرکت ایجاد شده را نمی‌دانند و این امر مطلوب نیست.

  شریعت‌نژاد بیان کرد: در بخش تعاونی‌ها باید بدانیم مشکل حقوقی تشکیل آنها در چیست و در حالی که امروزه ۸۰۰ هزار میلیارد پول در دست مردم ماست چگونه باید این سرمایه‌ها را به بخش تولید هدایت کرد که مطمئناً تشکیل تعاونی‌ها می‌تواند راهکار خوبی برای رونق اقتصاد و توسعه کشور باشد و برای رسیدن به این منظور مهم باید اعتمادسازی و آموزش صورت گیرد.

  وی ادامه داد: اگر کارگروهی، اعتمادسازی و همگرایی تقویت شود می‌توانیم بخش مهمی از مشکلات اقتصادی و اشتغال را با تکیه بر کار تعاونی‌ها حل کرد.

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه برای ما هر روز باید روز تعاون باشد و در این راه باید همه به وظایف خود در توسعه تعاون به خوبی انجام دهیم، گفت: در این راه باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد زیرا رشد و گسترش تعاونی‌ها به توسعه کشور کمک می‌کند.

  انتهای پیام/۸۶۰۲۰/ذ۳۰

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار