کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵ | کد خبر : 44793
 • با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  «علی الاحمد» در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق با اشاره به اینکه روسیه به دنبال جنگ در سوریه نیست اما آمریکا خواهان شعله ور شدن جنگ و هرج و مرج بیشتر است، گفت که شروط آمریکا کمتر شد و توافق آتش بس نیز به مصلحت روسیه و دولت سوریه است.

  وی درباره تعامل دولت سوریه با توافقی که بین دو طرف روسی و آمریکایی به امضا رسید، اظهار داشت: از دیدگاه من همه آن چیزی که اتفاق افتاد با اطلاع دولت سوریه بود و این را وزیر خارجه روسیه نیز اعلام کرد و گفت که تمامی این اتفاقات با هماهنگی دولت سوریه صورت می گیرد و چیزی خارج از این مسئله نبوده است.

  الاحمد تصریح کرد: دوم اینکه ارزیابی کلی درباره این اتفاق این است که این توافق به منزله آزمونی برای دو دولت بزرگ جهان است تا امکان همسویی هر طرفی با متحدان خود سنجیده شود اینکه آیا با آن همراهی خواهند کرد یا خیر و در نتیجه اتفاقات پس از این توافق آزمونی برای اعتمادسازی جهت ورود به مرحله بعدی روندهای سیاسی است.

  معاون وزیر اطلاع رسانی سوریه درباره سطح شروط آمریکا در این توافق نیز اظهار داشت: مسئله ملموس در این قضیه این است که شروط آمریکا در این توافق کمتر شد و به پایین ترین حد رسید و تفاهم هایی که صورت گرفت به خواسته های روسیه و دولت سوریه نزدیک شد، طبیعتا عرف بر این است که در هر توافقی امتیازاتی از سوی طرفین داده می شود اما هر کسی شروط اولیه آمریکا را ببیند و با شروط آن در توافق کنونی مقایسه کند، درمی یابد که این شروط بسیار کمتر شده است.

  وی درباره انگیزه های استمرار مذاکرات روسیه با طرف آمریکایی برای دستیابی به راهکاری در سوریه نیز تاکید کرد: روسیه به دنبال استمرار جنگ نیست بلکه می خواهد به هر شکلی به روند سیاسی برای احیای قانون بین المللی و مشروعیت بین المللی وارد شود و این هم به دلیل نظام فکری مسکو و متحدان آن است در حالیکه آمریکا خواهان شعله ور شدن جنگ و هرج و مرج سازنده است و به همین دلیل می بینیم که مسکو بر این موضوع اصرار دارد و ما نیز با آن موافق هستیم.

  الاحمد در ادامه درباره علت تعلل آمریکا برای دستیابی به راه حلی در سوریه و اینکه آیا این قضیه به انتخابات پیشروی آمریکاه ارتباط دارد یا خیر؟ گفت: لزوما ارتباطی به انتخابات آمریکا ندارد، آمریکا از بازار بزرگ سلاح برخوردار است و می خواهد که کشتارها و خونریزی های دائمی باشد آن هم نه فقط در سوریه بلکه در سطح جهان همچنانکه طرح آمریکا با عنوان «هرج و مرج سازنده» نیز شناخته شده است و این کشور می خواهد که کشورهای شکست خورده وجود داشته باشند و لذا یکی از سناریوها این است که آمریکا منتظر رئیس جمهور آینده است اما اساسا نوعی سبقت گرفتن از زمان وجود دارد و به همین دلیل می بینیم که روسیه به دستیابی به نوعی توافقات اصرار دارد.

  انتهای پیام/

  تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حال و روز اپل بدون استیو جابز فاصله انتخاباتی کلینتون با ترامپ دو رقمی شد پروژه املاک شهرداری، یادآور پروژه خودساخته اصلاح طلبان در ترور سعید حجاریان است تهدیدات علیه ایران به برکت خون شهدا دفع شده است نشست مهم وزرای خارجه محور مقاومت در مسکو سفر اعضای کمیسیون آموزش به استان سیستان و بلوچستان با هدف بررسی وضعیت آموزشی مناطق محروم مبارزه با قاچاق کالا و انتقاد از لایحه اصلاح قانون تعاون سومین زمین لرزه در مرکز ایتالیا عکس/ سرگیجه! افزایش توان حرفه ای و تکریم ارباب رجوع از رویکردهای مهم پلیس واکنش هافبک استقلال به حضور مقابل فولاد+اینستاپست داعشی ها دهها تن از ساکنان روستاهای موصل را اعدام کردند مرحوم دولابی: ما انسان‌ها چقدر کم عقلیم تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور خوشرو: مشارکت زنان در عملیات انسان‌دوستانه، بازسازی و مصالحه سیاسی موثرتر بوده است حمایت مجلس از سازمان پدافند غیرعامل برای مبارزه با بیو تروریست رونمایی از جانشین گودرزی و خبر بد برای پرسپولیسی‌ها/ تساوی خونین! اعدام ۲۳۲ غیرنظامی در جنوب موصل عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری در مرکز ایتالیا