• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۰ | کد خبر : 44826
 • گولن

  برخی این اظهار نظرهای گولن را تهدید ضمنی برای دولت ترکیه و نشان از وجود هسته های خفته وابسته به وی در کشور ترکیه تعبیر کرده اند

  به گزارش وعده صادق ؛ فتح الله گولن، رهبر «جنبش خدمت» که دولت ترکیه او را به عنوان «فتو» یا سازمان تروریستی فتح الله گولن، رهبر کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه در این کشور معرفی کرده است، یک پیام ویدئویی منتشر کرد.

  گولن در این پیام گفت :« در مغز انسان، شمار زیادی سلول وجود دارد. براساس شمارش دانشمندان، تا ده میلیارد سلول در مغز وجود دارد.  فعالیت این ده میلیارد سلول در مغز، نیازمند تفکر و تدبر است.»
  گولن گفت:« به علت اینکه خداوند این ها را در مغز قرار داده است و این همه سرباز در مغز وجود دارد، می توان با آن به خیلی چیزها دست یافت. اما فکر می کنم که این ها  نیز به خواب رفته اند. به خواب رفته اند.  به علت اینکه هیچ تلاش و کوششی نمی کنند. به نظر من اینطور است.»
  برخی این اظهار نظرهای گولن را تهدید ضمنی برای دولت ترکیه و نشان از وجود هسته های خفته وابسته به وی در کشور ترکیه تعبیر کرده اند.
  همزمان روزنامه صباح چاپ ترکیه بار استناد به این پیام گولن نوشت:فتح الله گولن رهبر فرقه گولنیست های ترکیه گفت سربازانش منتظر صدور دستور هستند تا وارد عمل شوند.
  روزنامه دیلی صباح چاپ ترکیه نوشت: این سخنان نشان می دهد ترکیه ممکن است به زودی با تهدید دیگری علیه دولت منتخب این کشور روبرو باشد.
  این روزنامه نوشت: در حالی که گولنیست ها هرگونه دخالت در تلاش برای کودتا در پانزدهم ژوئیه را رد می کنند،رهبر جنجالی آنها با توهین به افرادی که به این تلاش برای کودتا معترض بودند ،باعث جنجال شد.
  گولن بیست و دوم ژوئیه، میلیون ها نفر از مردمی که در سراسر ترکیه برای اعتراض به این کودتای شکست خورده تجمع کرده بودند، «احمق» خواند.
  گولنیست ها که به آنها «جنبش گولن» نیز گفته می شود،به شکلی مخفیانه فعالیت می کنند.رهبران و نمایندگان آنها در سطوح منطقه ای ،استانی و کشوری به صورت افراد خودی و تصمیم ساز عمل و این جنبش را هدایت می کنند.
  این رهبران و نمایندگان جنبش گولن،متهم هستند که به تلاش برای کودتا در پانزدهم ژوئیه دست داشته اند.
  گولن در زمره یکی از افرادی است که به شدت تحت تعقیب ترکیه قرار دارد.ترکیه فشار زیادی وارد می آورد تا حکم بین المللی دستگیر گولن را بدست آورد.
  گولن در مجتمعی در ایالت پنسیلوانیای آمریکا که در مالکیت جنبش وی قرار دارد زندگی می کند.
  آنکارا خواستار استرداد گولن از آمریکاست و پیشتر در این هفته اسناد استرداد وی را به طور رسمی تحویل داد./ صدا و سیما

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل