رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۵ | کد خبر : 44924
 • بیست و دوم شهریور در آینه تاریخ معاصر ایران✔️

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران در این روز، به شرح زیر است:

  ۲۲ شهریور ۱۳۵۹
  مرزداران جمهوری اسلامی ایران در پاسگاه های مرزی قصر شیرین و خرمشهر با نیروهای تجاوزگر ارتش عراق درگیر شدند.

  ۲۲ شهریور ۱۳۵۷
  امام خمینی(ره) در جریان مبارزه های انقلاب در پیامی از کارکنان ارتش خواست به ملت بپیوندند و نام خود را در تاریخ به عنوان افرادی که به سود ملت ایران به راه خود ادامه می دهند ثبت کنند.

  ۲۲ شهریور ۱۳۵۷
  آیت الله محمد صدوقی با انتشار اعلامیه ای از مردم که با بخشش جان و مال خود نهضت اسلامی را یاری می کنند، قدردانی کرد. وی تعطیلی مکان های کسب را بزرگ ترین ضربه به حکومت پهلوی دانست و خواستار ادامه آن شد.

  ۲۲ شهریور ۱۳۵۶
  فرانسه با فروش دو راکتور هسته ای به ایران و آموزش ۳۵۰ تکنسین ایرانی جهت کار در راکتورهای هسته ای موافقت کرد.

  ۲۲ شهریور ۱۳۵۴
  بزرگترین نمایشگاه بین المللی بازرگانی تهران گشایش یافت.

  ۲۲ شهریور ۱۳۵۲
  سیل در صومعه سرا و تالش خسارت های فراوانی به بار آورد.

  ۲۲ شهریور ۱۳۴۳
  امام خمینی(ره) در فرمانی به روحانیان از آنان خواست تا مبلغان و واعظان هر چه زودتر برای ارشاد مردم و آگاهی از وضعیت احکام دین به روستاها بروند.

  ۲۲ شهریور ۱۳۴۲
  پادشاه نپال به همراه همسرش در مسیر سفر خود به منطقه های اشغالی برای دیدار با مسوولان رژیم صهیونیستی در یک توقف کوتاه در تهران با محمدرضا پهلوی دیدار و درباره مسایل دو کشور گفت وگو کرد.

  ۲۲ شهریور ۱۳۳۷
  ایران قرارداد خرید ۲۵۰ هزار تن گندم از آمریکا را امضا کرد.

  ۲۲ شهریور ۱۳۳۴
  مهدی قلی هدایت مشهور به مخبرالسلطنه نخست وزیر دوره پهلوی درگذشت. وی که حضوری ۵۰ ساله در صحنه سیاسی ایران داشت، شش سال و نیم نخست وزیر رضاخان پهلوی بود و در کارنامه سیاسی خود به مقام هایی چون صدارت اعظمی، ۱۴ بار وزارت، چهار بار استانداری، یک بار ریاست دیوان عالی کشور و نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای ملی دست یافته بود.

  ۲۲ شهریور ۱۳۳۱
  نشریه نیویورک پست، کمک های مالی آمریکا به ایران را در یک سال گذشته ۱۴۵ میلیون دلار اعلام کرد که از این مبلغ ۷۰ میلیون دلار به صورت کمک مالی، ۵۰ میلیون دلار برای خرید اسلحه، مهمات جنگی و ۲۵ میلیون دلار در قالب کمک های اصل چهار بوده است.

  ۲۲ شهریور ۱۳۲۲
  سند پیوستن ایران به اعلامیه ملل متحد به وسیله «محمد شایسته» سفیر ایران در آمریکا امضا شد. ایران که در آغاز جنگ جهانی دوم بی طرفی خود را اعلام کرده بود در ۱۷ شهریور ۱۳۲۲ هجری خورشیدی به آلمان اعلام جنگ داد. هدف اصلی ایران از این اقدام پیوستن به اعلامیه یادشده و شرکت در کنفرانس های صلح پس از جنگ بود.

  ۲۲ شهریور ۱۳۰۵
  وزارت داخله در اعلامیه ای به میرزا حسن خان مستوفی نخست وزیر نسبت به گسترش طاعون گاوی و مرگ فراگیر دام ها در بسیاری از منطقه های کشور هشدار داد.

  ۲۲ شهریور ۱۲۹۹
  شیخ محمد خیابانی روحانی مبارز و مجاهد مشروطه‏خواه در ۴۰ سالگی و در جریان درگیری نیروهای قزاق با مردم در تبریز به شهادت رسید.

  ۲۲ شهریور ۱۲۸۶
  آیت الله حاج میرزا ابراهیم خویی از مجتهدان بزرگ خوی و صاحب آثاری چون حاشیه بر رسائل شیخ انصاری، شرح نهج‏البلاغه موسوم به الدُّرَّهُ النّجفیه و شرح چهل حدیث در جریان فعالیت های مشروطه خواهی در ۷۶ سالگی به شهادت رسید.
  برگرفته از: آرشیو خبری، خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)
  *گروه اطلاع رسانی
  پژوهشم**۲۰۵۹**۹۱۳۱

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار