• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵ | کد خبر : 44956
 • به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام شیخ اکرم الکعبی امروز (دوشنبه) در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عید قربان در تهران گفت:  رژیم آل سعود امسال مانع از حج بندگان خدا شد و همانطور که وظیفه مسلمانان آزادسازی فلسطین و قدس عزیز است، مدیریت حج نیز باید از این رژیم آزاد شود.

  وی با اشاره به اینکه ایده ما آزاد سازی فلسطین از دست رژیم غاصب صهیونیستی است، گفت: این دو قبله باید به آغوش مسلمانان بازگردند تا دین خداوند سرافراز بماند.

  وی افزود: خداوند متعال عید سعید قربان را پاداش و بشارتی برای حجاج قرار داد اما امروز خانه خدا در اشغال رژیم صهیونیستی است همانطور که قدس عزیز در اشغال رژیم صهیونیستی است این رژیم چهره دیگر آل سعود بوده و آن ها دو روی یک سکه هستند.

  وی اظهار داشت: وهابی ها با حمایت انگلیس پدید آمدند و حکومت آل سعود بر اساس ظلم ، کشتار و زیر پا گذاشتن مقدسات اسلامی بنا نهاده شد.

  شیخ اکرم الکعبی گفت: در طول تاریخ بشریت انقلاب های متعددی روی داده که زندگی ملت ها را تغییر داده است و انقلاب اسلامی به رهبری حضرت آیت الله امام خمینی (قدس سره شریف) بزرگترین و عظیم ترین تاثیرات را در تاریخ بشریت بر جای گذاشته است.

  وی ادامه داد: انقلاب ملت ها و کشورها علیه طغیان و طغیانگران محدود به زمان و مکان بود و از زمان و مکان خود خارج نشد ولی انقلاب اسلامی ایران بدون مرز حرکت کرد و بزرگترین حامی و پشتیبان ملت های مظلوم و مستضعف و درعین حال موجب تقویت و ایستادگی ملت ها و مقاومت ها در کره زمین شد.

  الکعبی گفت: ی جمهوری اسلامی ایران از آن ابتدا و تاکنون حامی و پشتیبان ملت عراق مظلوم و پناهگاه آنها در کلیه بحران ها و سختی ها و جنگ ها بود.

  وی ادامه داد: پذیرفتن آوارگان، پناهندگان و مظلومان ملت عراق در سال های گذشته بهترین دلیل و مصداق این سخن است و دولت جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از قرار دادن توان خود در اختیار مجاهدان علیه نظام بعثی فروگذار نکرد و این حمایت را ادامه داد تا جایی که رژیم صدام ساقط شد.

  دبیرکل مقاومت اسلامی حرکه النجباء عراق گفت: نقش بشردوستانه و بزرگ انسانی که جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ آن را به ثبت رساند بعد از سقوط صدام نیز ادامه یافت و حتی قوی تر و مستحکم تر ادامه یافت به طوریکه امنیت عراق و مردم عراق بخشی از امنیت ایران و ملت ایران قلمداد شد.

  الکعبی ادامه داد: حمایت ایران از عراق بعد از اشغال این کشور توسط آمریکا و انگلیس ادامه داشت و این حمایت حتی در مقابله با سازمان های تروریستی و خشنی که هزاران نفر از مردم را کشتند و آواره ساختند، ادامه یافت.

  وی خاطر نشان کرد: آخرین حلقه توطئه های دشمنان عراق، اقدام سازمان تروریستی داعش در اشغال عراق بود که اقدام به نابودی ملت و تخریب و ویرانگری کرد تا آنجایی که به مقدسات ما در در کربلا ، نجف و بغداد نیز نزدیک شدند چرا که تصمیم آنان نابودی مقدسات ما بود.

  دبیرکل مقاومت اسلامی حرکه النجباء عراق گفت: امروز خون شهدای ما در سوریه و عراق با خون شهدای مجاهدان ایرانی، رهبران و سربازان و نفرات آن در جبهه های جنگ شرف و کرامت در هم آمیخته است و آنان توان و قدرت بزرگ خود را در ایثار و به خاطر اسلام و فداکاری به خاطر عزت مسلمانان اثبات نمودند.

  الکعبی ادامه داد: امروز ما در کنار شما سربلند و پرافتخار برای تمام پیروزی های به دست آمده ایستاده ایم و می گوییم که مدیون شما هستیم و تقدیر و تشکر کلیه مردم عراق را با تمام قومیت ها، ادیان و مذاهب به دلیل تمام ایثارگری ها و فداکاری های دولت و ملت شما، تقدیم می کنیم.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار