رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۰ | کد خبر : 45006
 • پیش بینی کاهش شدید رشد اقتصادی انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا✔️

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، براساس برآورد اتاق بازرگانی انگلیس که بیش از ۱۰۰ هزار شرکت انگلیسی عضو آن هستند، رشد تولید ناخالص داخلی ( جی دی پی ) این کشور برای سال آینده میلادی که متعاقب برگزیت صورت می گیرد، در حد یک درصد خواهد بود .
  این نهاد بانفوذ اقتصادی در انگلیس پیشتر رشد اقتصادی ۲٫۳ درصدی برای این کشور در سال آینده میلادی پیش بینی کرده بود.
  اتاق بازرگانی انگلیس در برآورد جدیدش که اولین پیش بینی آن در مورد آثار برگزیت است، میزان رشد اقتصادی این کشور را در سال جاری میلادی نیز از ۲٫۲ درصد، به ۱٫۸ درصد کاهش داده است.
  در صورت تحقق پیش بینی اتاق بازرگانی انگلیس، این بدترین رشد اقتصادی برای این کشور از زمان بحران های مالی سال ۲۰۰۹ میلادی که اولین نشانه های رکود هویدا شد، بشمار می آید.
  اتاق بازرگانی انگلیس هشدار داده است که با خروج این کشور از اتحادیه اروپا، بی ثباتی های سیاسی و اقتصادی در این کشور تشدید خواهد شد و این موضوع بر میزان مصرف و نیز سرمایه گذاری ها در انگلیس تاثیر منفی خواهد گذاشت.
  به گفته اتاق بازرگانی انگلیس، در شرایط جدید احتمال اندکی وجود دارد که این کشور با رکود مالی و اقتصادی مواجه شود اما شرکت هایی که همچنان با عواقب همه پرسی درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مواجه هستند، به سرعت قادر نخواهند بود به شرایط عادی بازگردند.
  در همین حال نشریه ایندیپندنت روز دوشنبه در گزارشی نوشت: ‘ترِزا می’ نخست وزیر انگلیس تأکید می کند خروج از انگلیس به معنای خروج کامل انگلیس از اتحادیه اروپا است اما هنوز جزئیات این که سال بعد چه وضعی برای انگلیس ایجاد خواهد شد، اعلام نشده است.
  این نشریه افزود: تحلیلگران می گویند مشخص نبودن وضع انگلیس در سال آینده میلادی، بعد از فعال شدن ماده ۵۰ پیمان لیسبون و شروع مذاکرات این کشور با اتحادیه اروپا در مورد برگزیت، با توجه روشن نبودن جزئیات آن، موجب تشدید بحران اقتصادی در این کشور می شود.
  ایندیپندنت اضافه کرد: ‘سورن ثیرو’ رئیس کارشناسان اقتصادی شبکه ‘بی بی سی’ می گوید: پیش بینی کاهش رشد اقتصادی بعد از خروج آن از اتحادیه اروپا نشان می دهد که اقتصاد این کشور وارد یک مرحله بی ثباتی خواهد شد و انتظار می رود که میزان تولید در این کشور در آینده نزدیک کاهش بیابد.
  این نشریه نوشت: به گفته ‘سورن ثیرو’، تشدید بی ثباتی ها احتمالا بخش سرمایه گذاری انگلیس را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. همزمان تشدید تورم و تضعیف بازار کار در انگلیس، شهروندان این کشور را وادار خواهد کرد که هزینه های مصرفی خود را کاهش دهند.
  به گفته منابع خبری انگلیسی، ‘ترزا می’ قرار است ماده ۵۰ پیمان لیسبون که ناظر بر خروج اعضای اتحادیه اروپا است، را اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی فعال کند.
  این منابع می گویند که عدم آمادگی وزارت جدید برگزیت و انتخابات عمومی آتی در فرانسه و آلمان از دلایل تاخیر در فعال سازی ماده ۵۰ پیمان لیسبون از سوی دولت انگلیس است.
  مردم انگلیس در همه پرسی ژوئن سال جاری ( سوم تیرماه) به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند.
  اروپام**۴**۱۵۵۲

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار