رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۵ | کد خبر : 45075
 • تشدید رویایی ایران و آمریکا در خلیج‌فارس

  به گزارش وعده صادق نشریه آمریکایی هیل گزارش داد: ایران به مزاحمت برای ناو شکن‌ها و کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس ادامه می دهد و ارتش آمریکا و اعضای کنگره از این بابت ابراز خشم کرده‌اند!
  به گزارش انتخاب؛ از زمانی که توافق هسته‌ای ایران در ماه ژانویه امضا و اجرایی شد تعداد رویارویی های ایران و آمریکا در خلیج‌فارس تقریبا دو برابر شده است. نیروی دریایی آمریکا تعداد این رویارویی‌ها را در نیمه سال جاری ۳۱ رویارویی اعلام کرده و آن را ناامن و غیرحرفه‌ای خوانده است. بر اساس داده‌های فاکس‌نیوز این تعداد تقریبا برابر کل رویارویی های ایران با کشتی‌های آمریکایی در سال گذشته است. به طور کلی بیش از ۳۰۰ رویارویی بین نیروهای ایرانی و آمریکایی در سال گذشته رخ داده است. این آمارها شامل مواردی که قایق‌های ایرانی صبر کرده‌اند یا کشتی‌های آمریکایی را به هنگام عبور تعقیب کرده‌اند یا آنها را در حالی که سلاح‌هایی را به طور عیان حمل می‌کردند همراهی کرده‌اند، به علاوه مواردی که عادی قلمداد می‌شده نیز هست.
  نشریه هیل به نقل از مقامات نظامی آمریکا بدون اشاره به مزاحمت طرف امریکایی ادعا کرده که بدون هیچ شکی رفتار ایران بدتر شده است. جوزف ووتل فرمانده و مسئول اعزام نیروها به خاورمیانه در روز ۳۰ آگوست گفته بود: ما شاید افزایش رویارویی با قایق‌های ایرانی در خلیج (فارس) هستیم. ووتل همچنین هشدار غیر رایجی را به نیروهای ایرانی داد و گفت: اگر ایران به آزمایش ما ادامه دهد ما ناچاریم برای حفاظت از خودمان و شرکایمان به آنها پاسخ دهیم. آخرین رویارویی بین نیروهای ایرانی و آمریکایی روز یکشنبه هفته گذشته رخ داد. زمانی که هفت قایق تندرو ایرانی با کشتی گشت ساحلی آمریکایی در محدوده آب‌‌های بین‌المللی در خلیج فارس روبه‌رو شدند. در این مورد یکی از آنها مقابل این کشتی ایستاد و مستقیم به سمت آن حرکت کرد و در ۱۰۰ یاردی کشتی یو اس اس فایر بولت آمریکایی ایستاد، این کشتی برای اجتناب از برخورد با این قایق ایرانی مسیرش را تغییر داد. این رویارویی بر آتش خشم در کاپیتول هیل دامن زد و بحث‌های جدیدی را در میان مقامات و نمایندگان برای ایجاد قوانین ضد ایرانی را به وجود آورد. اوایل این هفته گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه لایحه‌ای را با موضوع ممنوعیت هر گونه پرداخت توسط دولت آمریکا به ایران از صندوق وزارت خزانه‌داری تا زمانی که ایران ۱٫۷ میلیارد دلار پرداخت شده را پس نداده است تقدیم مجلس کردند.
  کلی آیوت یکی از کسانی که از این لایحه دفاع می‌کند دراین باره گفت: مزاحمت‌های ایران برای کشتی‌های آمریکایی آخرین نمونه از دردسرسازی‌ها و رفتارهای قابل پیش‌بینی ایران در پی توافق هسته‌ای بوده که بر اساس سیاست‌های اشتباه دولت اوباما سبب افزایش جسارت و جنگ طلبی تهران شده است! او همچنین مدعی شد که این پول‌ها سبب میشود ایران کشتی‌های بیشتری برای ایجاد مزاحمت برای کشتی‌های آمریکایی بخرد و همچنین منجر به خرید تسلیحات بیشتر نیز خواهد شد. آیوت گفته: من عمیقا از اینکه پول مالیات‌دهندگان آمریکایی به طور نقد به خزانه ایران ریخته می‌شود و آن را تشویق می‌کند که بهتر و مجهزتر با ما و متحدان ما روبه‌رو شود احساس تاسف می‌کنم. دولت اصرار دارد که هیچ یک از پرداخت‌های آمریکا به ایران در نتیحه توافق هسته‌ای به خریدهای نظامی منجر نشده است.
  آنتونی بلینکن معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در سی‌ان‌ان گفت: آنچه آنها به ما گفته‌اند و آنچه ما می‌بینیم این است که به جای اینکه این پول‌ها خرج مصارف نظامی شود قرار است به حساب اقتصادی ریخته شود که به طرز وحشتناکی در این سال‌ها تخریب شده است. مقامات دولت آمریکا گفته‌اند که آنها نمی‌توانند مقاصد ایران از تشدید درگیری‌ها را تشخیص دهند اما می‌دانند که ایران مستقیم پشت این درگیری‌هاست! ووتل گفته که آنچه ما می‌بینیم این است که ایران سعی می‌کند نقوذ و اقتدارش را در منطقه افزایش دهد.
  تحلیل‌گران انتظار دارند که این رویارویی‌ها در آبنده تشدید شود. کریس هارمز در موسسه مطالعات جنگ گفت: در خلال آخرین فاز مذاکرات هسته‌ای آنها تا حدی صدایشان را پایین آوردند چرا که آنها نمی‌خواستند این مذاکرات به مسیر انحرافی برود. امروز توافق انجام شده. انتظار ما این است که مزاحمت‌های آنها تشدید شود و احتمالا از هر چیزی که ما تا الان دیده‌ایم نیز فراتر برود.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار