رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰ | کد خبر : 45120
 • ✔️ میزان قدرت پدافندی ایران ‎نیازی به تست کردن ندارد/افزایش تنش‌های نظامی از سوی آمریکا امری "راهبردی" است

  خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: پایگاه اطلاع رسانی شبکه فاکس نیوز، امروز اعلام کرد که سه مقام وزارت دفاع آمریکا “پنتاگون” به شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفته اند که “ایرانی‌ها دو هواپیما جاسوسی نیروی دریایی آمریکا را در روز شنبه در نزدیکی قلمرو دریایی ایران در خلیج فارس به حمله تهدید کرده اند”. 

  میزان قدرت پدافندی ایران ‎نیازی به تست کردن ندارد/افزایش تنش‌های نظامی از سوی آمریکا امری

   

  فاکس نیوز مدعی شده که “تهدید این هواپیما‌های جاسوسی نیروی دریایی، تازه‌ترین رویداد در زنجیره حوادث اخیر در رویارویی ایران و آمریکا در خلیج فارس است”.

   

  یک مقام پنتاگون در پاسخ به این پرسش که چرا این هواپیمای آمریکایی نزدیک ایران پرواز می کرد، گفته است که “ما می خواستیم واکنش ایرانی‌ها را بسنجیم”. 

  میزان قدرت پدافندی ایران ‎نیازی به تست کردن ندارد/افزایش تنش‌های نظامی از سوی آمریکا امری

    

  تلاش‌های لابی نومحافظه‌کار نظامی در آمریکا برای اجرایی نشدن برجام موفق نشد

  در همین رابطه حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به افزابش اقدامات تحریک آمیز نظامیان آمریکایی بعد از برجام اظهار کرد: هدف اصلی نظامیان آمریکایی این است که فضای سیاسی پسابرجام را با اقدامات تحریک آمیز و تنش زای خود تحت شعاع قرار دهند. 

  وی افزود: به صورت طبیعی وقتیکه توافق سیاسی میان کشورها شکل می گیرد معمولا اختلافات و تنش های نظامی میان آنها به حداقل می رسد ولی ما می بینیم که بعد از برجام تنش های نظامی میان ایران و آمریکا افزایش یافته است. 

  فلاحت پیشه ادامه داد: بیش از آنکه این موضوع را امری اتفاقی و آزمایشی بدانم، تنش های نظامی پیش آمده را اتفاقی راهبردی می دانم؛ نظامیان آمریکایی در ابتدا تمام توان خود را در کنگره آمریکا برای مقابله با برجام به کار گرفتند و چون به نتیجه نرسیدند اکنون سعی‌شان بر این است که این فضا را به صورت منفی حفظ کنند. 

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: لابی نومحافظه کار نظامی در آمریکا تمام توان خود را به کار گرفت که برجام اجرایی نشود ولی وقتیکه این تلاش های آنها به نتیجه نرسید، تلاششان بر این شد که حرکات تحریک آمیز نظامی خود در برابر ایران را بیش از گذشته افزایش دهند. 

  وی در پایان با بیان اینکه امنیت ملی و مرزی جمهوری اسلامی ایران فراتر از ملاحظات سیاسی است خاطرنشان کرد: در سابیان اخیر ایرانیان به خوبی نشان داده اند که این راهبرد آمریکا را به خوبی تشخیص داده اند؛ حتی اگر قرار باشد اقدامات سیاسی برجام زیر سوال برود، ایرانیان از مقتضیات مرزی آبی، خاکی و هوایی خود کوتاه نخواهند آمد.

  میزان قدرت پدافندی ایران ‎نیازی به تست کردن ندارد/افزایش تنش‌های نظامی از سوی آمریکا امری

  آمریکایی ها بدانند با هواپیمایشان بر روی خلیج فارس برخورد خواهد شد

  عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه پرواز بر فراز خلیج فارس به صورت کنترل شده صرفا در اختیار کشورهای حوزه خلیج فارس است اظهار کرد: چنانچه کشورهای بیگانه بخصوص آمریکایی ها که در آن سر دنیا قرار دارند، به این منطقه بیایند قطعا با تذکر و اقدام جدی جمهوری اسلامی ایران و ناوگان هوایی و پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران مواجه می شوند و  باید گفت که میزان قدرت پدافندی ایران ‎نیازی به تست کردن از سوی آمریکایی‌ها ندارد.

  این استاد دانشگاه دافوس افزود: آمریکایی ها بدانند چه هواپیمای بدون سرنشین و چه هواپیمای باسرنشین بر روی خلیج فارس بفرستند، جمهوری اسلامی ایران با قوت تمام در انجام برخورد صحیح و قانونی نسبت به آنها عمل خواهد کرد.

  حیدرپور در پایان نیز در خصوص عملکرد شناورهای تندرو ایران در آبهای محدوده خلیج فارس و واکنش تند برخی از اعضای کنگره آمریکا نسبت به این تحرکات، گفت: همانگونه که کشتی های آمریکایی در آبهای بین المللی تردد می کنند، شناورهای ایرانی نیز می توانند به صورت قانونی در آن تردد کنند و این امر کاملا قانونی بوده و به هیچ وجه تحریک آمیز نیست.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار