رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰ | کد خبر : 45170
 • آرامش سوریه دستاورد همگرایی های تهران و مسکو✔️

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، از آغاز مداخله غربی-عربی در سوریه با هدف براندازی حکومت بشار اسد و گسیل هزاران تروریست افراطی مسلح و آموزش دیده از سراسر جهان در قالب ده ها گروه از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام، مسکو و تهران تنها راه حل را مذاکره سوری بدون دخالت خارجی، قطع حمایت های خارجی از تروریسم و مبارزه با تروریست ها اعلام کردند.
  روند شرایط به گونه ای پیش می رفت که سیاست های مداخله جویانه گروه کشورهای ضد سوری آتش درگیری ها را بیشتر کرد، ولی ایران و روسیه باز هم با تداوم مواضع اصولی و همچنین همگرایی بیشتر بر لزوم کمک به دولت سوریه برای مقابله با تروریسم تاکید کردند.
  چند دور مذاکرات سران، وزیران و معاونان وزارت خارجه ایران و روسیه سبب شد دو کشور به یکپارچگی مواضع ضدتروریستی در سوریه برسند و برای ادامه این روند تا رسیدن به نتیجه نهایی یعنی حل سیاسی بحران این کشور توافق کنند.
  اوایل پائیز ۹۴ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به مسکو سفر کرد و پس از آن نیز حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوی این کشور در تهران و دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و حسن روحانی رئیس جمهوری در آذرماه، سبب شد دو کشور افزون بر گسترش همکاری های دوجانبه به همگرایی های نزدیک تر منطقه ای هم برسند.
  تا پیش از برقراری آتش بس سوریه، حسن روحانی و ولادیمیر پوتین سران ایران و روسیه در هفت دیدار خود بر لزوم گسترش همگرایی های سیاسی دو کشور در امور منطقه ای به ویژه حل سیاسی بحران سوریه تاکید کردند.
  در چارچوب رویکرد راهبردی سران دو کشور، ایران برای حمایت از دولت قانونی و ملت سوریه، همکاری های مستشاری دفاعی با این کشور انجام می دهد و روسیه نیز مواضع گروه های تروریستی را زیر بمباران های فلج کننده قرار داده است.
  روسیه مهرماه سال گذشته با درخواست دولت روسیه سرکوب مواضع تروریست ها را با استفاده از یگان هوافضای مستقر در سوریه، ناوها و زیردریایی ها آغاز کرد که تاکنون ادامه دارد و سبب شد، تروریست ها با ازبین رفتن هزاران موضع خود از هجوم و اشغالگری روزافزون به سکون و سپس عقب نشینی مجبور شوند.
  ایران نیز با همکاری مستشاری دفاعی توانست به دولت سوریه در مبارزه با تروریسم کمک موثری کند و همزمان مسکو و تهران راهبرد حل سیاسی بحران را هم ادامه دادند.
  اثربخشی بین المللی راهبرد ایران و روسیه برای حل این بحران با گفت وگوهای سوری بدون درگیری همزمان با شکست عملی نقشه براندازی حکومت سوریه، سبب شد، روند حل سیاسی در دستور کار قرار گیرد و از آغاز سال جاری میلادی نیز مذاکرات ژنو چند دوره برگزار شده است.
  در چارچوب دستاوردهای همگرایی ایران و روسیه به عنوان دو کشور اصلی پیگیری کننده لزوم پایان درگیری ها و راه حل سیاسی در سوریه، اسفند ماه سال گذشته آتش بس برقرار شد، ولی داعش و جبهه النصره خارج از پیمان ترک مخاصمه اعلام شدند و حمله ها علیه مواضع این دو گروه ادامه یافت.
  در ادامه این روند، سرگئی لاوروف و جان کری وزیران خارجه روسیه و آمریکا در پایان مذاکرات روز جمعه در ژنو مرحله تکمیلی توافق های خود را اعلام کردند و نخستین بخش آن نیز برقراری آتش بس ۴۸ ساعته سراسری بود که دیشب با موفقیت آغاز شد که همچنان رعایت می شود.
  پس از این مرحله و سپری شدن یک دوره پنج روزه برای تثبیت آرامش، بمب افکن های روسی و آمریکا به صورت هماهنگ و توافق شده تروریست ها را سرکوب می کنند که دولت سوریه نیز موافقت خود را با آن اعلام کرده است.
  اکنون با اقدام های ایران و روسیه، فشارهای کشورهای غربی-عربی برای برکناری بشار اسد به عنوان پیش شرط حذف شده است و همه چیز مطابق مصوبه های شورای امنیت سازمان ملل به رای و همه پرسی آزادانه سوری ها منوط است که اجرای آن همیشه مورد تاکید تهران، مسکو و دمشق بوده است.
  اکنون با دستاوردهای دیپلماسی و رویکردهای چند سویه ایران و روسیه، نقشه دهها میلیارد دلاری کشورهای غربی-عربی ضد سوری برای تجهیز گروه های تروریستی با هدف سرنگون کردن بشار اسد شکست خورده و افق اوضاع سوریه بسیار روشن تر از گذشته شده است تا سوری ها خود درباره آینده کشورشان آزادانه تصمم بگیرند.
  اروپام ۱۵۱۶

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار