ردپایی از موجودات فضایی یا سیگنال های اشتباه دیگر

0 2


وعده صادق
:

موجودات فضایی همواره موضوعی هیجان انگیز برای بشر بوده اند و از این رو، محققان و دانشمندان فضایی همواره به دنبال کشف حیات و موجودات فضایی در سیارات دیگر هستند.

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رسانه ها و شبکه های اجتماعی طی چند روز گذشته، خبری در خصوص دریافت سیگنالهای قوی از یک ستاره ای با نام HD 164595 منتشر کردند. فاصله این ستاره با زمین ۹۴ سال نوری است. بنا به این گزارش، یک رادیو تلسکوپ روسی که در زمینه کشف موجودات فضایی در آسمان فعالیت دارد، اعلام کرد که این سیگنال های قوی را دریافت کرده است. اگر چه این خبر طی چند روز گذشته در رسانه های خبری منتشر شده است اما این رویداد مربوط به ماه May 2015 است.

ردپایی از موجودات فضایی یا سیگنال های اشتباه دیگر

اینکه این خبر درست باشد یا مانند دفعات پیش، تنها سیگنال های اشتباهی باشد، با این حال بشر همواره به دنبال پاسخ به این سوال بوده است که آیا تنها موجود زنده هوشمند در کائنات است، یا خیر؟ در قرن های آینده بشراین توانایی را خواهد داشت که برای برقراری ارتباط با موجودات فضایی، سیگنال های با سرعت نور به فضا ارسال کند و شاید بشر برای پاسخ دقیق به این سوال باید دو قرن دیگر منتظر بماند.

منبع: The Huffington Post

انتهای خبر/

همراه با شبکه خبری وعده صادق

باشگاه خبرنگاران

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.