رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵ | کد خبر : 45317
 • نرخ رشد سال ۹۴تعدیل شد و به ۰٫۹درصد کاهش یافت/دستوری برای دستکاری در آمار نرسیده است

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیدعلی پارسا در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار داشت بر اساس برآوردهای مقدماتی نرخ رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال ۴٫۴ درصد بوده است و بر اساس استانداردهای بین المللی و با تعدیل نهایی، رشد اقتصادی سال گذشته ۰،۹ درصد بود.
  وی گفت: درباره تعاریف و مفاهیم‌ آماری، چگونگی محاسبه و فرآیند تولید اطلاعات برای یکسان شدن آمار کشور باید همه دستگاه های به اجماع برسند.
  پارسا با بیان اینکه میزان تورم اکنون ۸،۹ درصد است افزود: برای محاسبه تورم ۲۳۰ هزار داده از ۵۸ هزار مغازه در سراسر کشور برای ۴۵۱ قلم کالای سبد خانوار جمع آوری می شود.
  وی گفت: دستوری برای دستکاری در آمارها به مرکز آمار نرسیده است و کارشناسان این مرکز نیز چنین مسئله ای را نمی پذیرند.
  پارسا افزود: بسیاری از آمارها در اختیار مرکز آمار قرار نمی گیرد که این مسئله باید اصلاح شود زیرا مرکز آمار محرمانه اطلاعات را حفظ کرده است.
  وی گفت: پایه آماری مرکز آمار و بانک مرکزی در حال رسیدن به سال ۹۰ است.
  پارسا درباره سرشماری نفوس و مسکن امسال نیز با بیان اینکه سرشماری امسال به شکل ترکیبی است و از سوم تا ۲۴ مهر مردم می توانند به صورت اینترنتی فرم های پرسشگری را تکمیل کنند افزود: با توجه به اینکه ضریب نفوذ اینترنت در کشور ۴۵ است از ۲۴ تا ۲۵ آبان نیز کارکنان مرکز آمار با تبلت به درب منازل مراجعه می کنند.
  وی از مردم خواست با مأموران مرکز آمار همکاری کامل داشته باشند.
  پارسا گفت: صحبت هایی مبنی بر ارائه بسته های تشویقی یک گیگابایتی به کسانی که به صورت اینترنتی فرم های سرشماری نفوس و مسکن را پر می کنند با اپراتورها و وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات شده است.
  وی افزود: ۱۰۰۰ جایزه یک میلیون تومانی نیز برای کسانی که اینترنتی به پرسش های مرکز آمار پاسخ می دهند و ۵۰۰ جایزه یک میلیون تومانی برای مدارس در نظر گرفته شده است.
  پارسا گفت: اگر تکمیل فرم سرشماری نفوس و مسکن در اینترنت به ۳۵ درصد فرم های تکمیل شده برسد ایران به جمع کشورهای پیشرفته در سرشماری نفوس و مسکن می پیوندد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق
  تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار