• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵ | کد خبر : 45317
 • با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیدعلی پارسا در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اظهار داشت بر اساس برآوردهای مقدماتی نرخ رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال ۴٫۴ درصد بوده است و بر اساس استانداردهای بین المللی و با تعدیل نهایی، رشد اقتصادی سال گذشته ۰،۹ درصد بود.
  وی گفت: درباره تعاریف و مفاهیم‌ آماری، چگونگی محاسبه و فرآیند تولید اطلاعات برای یکسان شدن آمار کشور باید همه دستگاه های به اجماع برسند.
  پارسا با بیان اینکه میزان تورم اکنون ۸،۹ درصد است افزود: برای محاسبه تورم ۲۳۰ هزار داده از ۵۸ هزار مغازه در سراسر کشور برای ۴۵۱ قلم کالای سبد خانوار جمع آوری می شود.
  وی گفت: دستوری برای دستکاری در آمارها به مرکز آمار نرسیده است و کارشناسان این مرکز نیز چنین مسئله ای را نمی پذیرند.
  پارسا افزود: بسیاری از آمارها در اختیار مرکز آمار قرار نمی گیرد که این مسئله باید اصلاح شود زیرا مرکز آمار محرمانه اطلاعات را حفظ کرده است.
  وی گفت: پایه آماری مرکز آمار و بانک مرکزی در حال رسیدن به سال ۹۰ است.
  پارسا درباره سرشماری نفوس و مسکن امسال نیز با بیان اینکه سرشماری امسال به شکل ترکیبی است و از سوم تا ۲۴ مهر مردم می توانند به صورت اینترنتی فرم های پرسشگری را تکمیل کنند افزود: با توجه به اینکه ضریب نفوذ اینترنت در کشور ۴۵ است از ۲۴ تا ۲۵ آبان نیز کارکنان مرکز آمار با تبلت به درب منازل مراجعه می کنند.
  وی از مردم خواست با مأموران مرکز آمار همکاری کامل داشته باشند.
  پارسا گفت: صحبت هایی مبنی بر ارائه بسته های تشویقی یک گیگابایتی به کسانی که به صورت اینترنتی فرم های سرشماری نفوس و مسکن را پر می کنند با اپراتورها و وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات شده است.
  وی افزود: ۱۰۰۰ جایزه یک میلیون تومانی نیز برای کسانی که اینترنتی به پرسش های مرکز آمار پاسخ می دهند و ۵۰۰ جایزه یک میلیون تومانی برای مدارس در نظر گرفته شده است.
  پارسا گفت: اگر تکمیل فرم سرشماری نفوس و مسکن در اینترنت به ۳۵ درصد فرم های تکمیل شده برسد ایران به جمع کشورهای پیشرفته در سرشماری نفوس و مسکن می پیوندد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق
  تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد