رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵ | کد خبر : 45321
 • وحشت زایی بخاطر نشست روزانه زمین درتهران


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  در این یادداشت به قلم فریبرز ناطقی الهی آمده است:متأسفانه عدم درک مکانیزیم چنین نشست هایی موجب نگرانی بیشتر مردم شده و تشویش اذهان عمومی را ایجاد کرده است. برخی از مسئولان هم در این وحشت زایی بی تقصیر نبوده اند.
  در نشست اخیر در اتوبان آزادگان که مسائل به سطح آب برداری از زمین و مسائلی از این قبیل ربط داده شده است که صد البته دخیل است، ولیکن نشست زمین یک میلی متر در روز که غیرواقعی است و بصرف درست بودن چقدر در ایجاد نشست های بزرگ می تواند تأثیرگذار باشد؟
  در ضمن باید توجه داشت نشست زمین به صورت یک نواخت و در یک پهنه وسیع صورت می گیرد و چنین نمود شاخصی مثل ایجاد یک حفره چیزی نیست که حاصل چنین برداشتی شود که به دلیل برداشت آب زیرزمینی مثلاً یک حفره قابلیت ایجاد داشته باشد.
  چنین مواردی عموماً در اثر یک اتفاق جانبی مثل وجود قنات موصفی در آن محل و فروریزش آن یا کنده کاری میدانی در کنارهای حفره ایجاد شده یا نشست لوله خاصی و یا انفجار زیرزمینی در آن پهنه محدود، تنها عامل چنین نشست هایی می تواند قلمداد شود.
  از این رو توصیه جدی برای مسئولان محترم و مسئولان شهری برای ترسیم تمامی خطوط زیرزمینی و شناسایی قنات های محتمل و برداشت گسل های منطقه ای و انباشت آنها روی یک نقشه توصیه می شود.
  این نقشه توانایی شناخت مناطق خطرآفرین و آمادگی را در رویارویی با این پدیده می تواند به صورت جدی فراهم سازد.
  در این مورد به خصوص هم اگر لوله انشعاب آبی در منطقه وجود نداشته باشد بدون شک باید نگران وجود قنات در زیر منطقه بود. چه بسا در زمان ساخت باندهای فرودگاه حضرت امام (ره) شاهد پر کردن حفره های زیادی از قنات ها بودیم.
  منبع: خبرگزاری خبرآنلاین / ۲۴ شهریور ۹۵
  اول**۱۵۷۷

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار