• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۵ | کد خبر : 45348

 • وعده صادق
  :

  عکسی منحصر به فرد از سیاره مشتری که توسط فضا پیمای ” جونو” گرفته شده است سوژه عکس ۲۴ شهریور- ۱۴ سپتامبر از مجموعه عکس‌های روزانه ناسا شده است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فضا پیمای “جونو” در تاریخ ۲۷ آگوست طی چرخش خود در مدار بیضی شکل عریضی به سیاره مشتری نزدیک شد. “جونو” به عنوان فضاپیمایی که در مدار قطبی این سیاره بزرگ می چرخد، بهترین عکس هایی که تا کنون از قطب های این سیاره گرفته شده را ثبت کرد که با تصاویر گرفته شده با تلسکوپ های زمینی و فضاپیماهایی قبلی که از دور تصویر برداری کرده اند متفاوت است.

   قسمت روز منطقه قطب شمال مشتری  در عکس سمت چپ نمایش داده شده که این تصویر از فاصله ۱۲۵ هزار کیلومتری مشتری و دو ساعت قبل از نزدیک ترین موقعیت جونو با این سیاره گرفته شده است و یک ساعت پس از نزدیک ترین موقعیت عکس سمت راست از قطب جنوب سیاره مشتری از فاصله ۹۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتری ثبت شده است.

  این عکس ها اختلاف قابل توجه نواحی با نورهای رنگی و کمربندهای تیره تر مناطق استوایی و ابرهای پیچیده و لکه لکه شده مناطق قطبی بر اثر  مجموعه طوفان هایی با چرخش ساعتگرد و پادساعتگرد را نشان میدهد.

  گفتنی است؛ ” جونو در ماموریت خود ۳۵ مرتبه دیگر در مدار چرخش های خود از نزدیک مشتری عبور خواهد کرد.

  صاحب امتیازان عکس: ناسا ، JPL(آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا) ، اتاق ماموریت جونو

  عکس فردا( ۲۵ شهریور) : “S” برای مریخ

  برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی روی آن کلیک کنید.

  شمال و جنوب مشتری

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  باشگاه خبرنگاران

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار