رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۵ | کد خبر : 45408
 • پژوهشگر انگلیسی: برگزیت سبب تشدید اسلام هراسی در انگلیس شده است


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، پروفسور عباس طاهر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: ‘رای انگلیسی ها به برگزیت در همه پرسی ۲۳ ژوئن ( سوم تیرماه ) نشان دهنده عمق تفرقه در جامعه انگلیس بود. بسیاری از آنهایی که به برگزیت رای دادند، افرادی از طبقه کارگر بودند که ضمن احساس نگرانی از مساله مهاجران، تصور می کردند از قافله عقب مانده اند.’
  عباس طاهر ادامه داد: از سوی دیگر انگلیسی های سالمند نیز که اقساط وام مسکن شان را پرداخت کرده و از نظر مالی در وضعیت مرفهی به سر می برند، نیز نگران بودند که با افزایش شمار مهاجران به انگلیس فرهنگ شان تضعیف شود.
  وی تصریح کرد: رای انگلیسی ها به برگزیت سبب مشروعیت بخشی به جریانات راست افراطی در انگلیس شده است.
  عباس طاهر افزود: ‘به دنبال همه پرسی ۲۳ ژوئن، اسلام هراسی در انگلیس به شدت افزایش پیدا کرده است و فکر می کنم که مسلمانان در آینده با چالش های زیادی در این کشور مواجه خواهند بود.’
  این پژوهشگر انگلیسی بیان داشت: مسائل اساسی همچون همزیستی با سایر اقلیت های قومی، اشتغال و ترکیب فرهنگی هنوز در انگلیس حل و فصل نشده و مسلمانان این کشور در حاشیه به سر می برند.
  وی عنوان کرد: ‘مسلمانان در روند سیاسی انگلیس چندان جایگاهی ندارند ضمن اینکه رسانه های گروهی به شدت علیه مسلمانان موضع دارد. این درحالی است که چالش ها علیه مسلمانان نیز به شدت رو به افزایش است.’
  عباس طاهر همچنین گسترش افراط گرایی در میان مسلمانان را ریشه در تبعض های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در انگلیس دانست و گفت: شمار زیادی از مسلمانان متولد انگلیس احساس از خودبیگانگی و به حاشیه رانده شدن می کنند.
  این محقق ادامه داد: در چنین شرایطی، افرادی که نسبت به اسلام شناخت کافی ندارد دردام افراط گرایی گرفتار می شوند.
  عباس طاهر پژوهشگر و عضو اندیشکده سیاسی ‘روسی’ و نویسنده کتاب «اقلیت های قومی، اسلام و سیاست»، در حال حاضر مشغول نوشتن کتاب جدیدش تحت عنوان «اسلام هراسی، افراط گرایی و مناقشات اجتماعی در اروپای غربی» است.
  این پژوهشگر که در سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ به عنوان محقق در وزارت کشور و وزارت دادگستری انگلیس فعالیت داشته است، ستون نویس روزنامه گاردین و نشریه های اوپن دمکراسی و پروسپکت نیز می باشد.
  وی در طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ استاد دانشگاه استانبول بود و سه ماه پیش به انگلیس بازگشته است.
  اروپام**۴**ن**۱۵۵۲

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار