کد خبر : 45621
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۰
461 مشترک

کتاب جنگ جهانی چهارم ، کنت دمارانش پیش بینی می کند…

کنت دمارانش رئیس سابق سازمان جاسوسی فرانسه است که برای مدت مدیدی در رأس این سازمان ، به عنوان مشاور و محرم اسرار مردانی چون «شارل دوگل» ، «هنری کیسینجر» ، «رونالد ریگان» ، «ژیسکاردستن» و… کار کرده است. پیش‌بینی دقیق وی در مورد حمله‌ی شوروی به افغانستان ، از توانایی‌های وی در حرفه‌ی جاسوسی و تحلیل اوضاع سیاسی حکایت می‌کند. حال میخواهیم به بررسی بخش هایی از کتاب جنگ جهانی چهارم کنت دمارانش برویم.

به گزارش وعده صادق ، جنگ جهانی چهارم بعد از ۱۱ سپتامبر آغاز شده است. تلقی های مختلفی پیرامون چیستی جنگ جهانی چهارم وجود دارد.ایلیاد کوهن و جیمز ولسی جزء کسانی هستند که رسما این جنگ را اعلام کرده اند. اما شخصیت قابل توجهی وجود دارد که کتابی پیرامون این جنگ نگاشته است. او کنت الکساندر دمارانش است. دمارانش رئیس سازمان جاسوسی فرانسه در کتابی تحت عنوان «جنگ جهانی چهارم ، دیپلماسی و جاسوسی در عصر خشونت»بیان می کند که غرب در طول قرن بیستم سه جنگ را پشت سر گذاشته است ؛ جنگ جهانی اول ، جنگ جهانی دوم و نیز جنگ سرد. اما در آینده‌ای نزدیک به مصاف نبردی مهلک خواهد رفت ، آنچه از آن به جنگ جهانی چهارم تعبیر می‌شود.جنگ جهانی چهارم ، رویارویی شمال علیه جنوب است. جنوب همان ملت‌های با سنت پایدار است که در ستیز با شمال صنعتی در خواهد افتاد.

دمارانش در توصیف روش جنگ جهانی چهارم چنین می‌نویسد:”در جنگ جهانی چهارم نبردها ممکن است با تحرکات گسترده نیروهای نظامی شروع شود ، اما بی‌شک مبارزه از سوی واحدهای کوچک و سرسخت تروریست تأمین می‌شود که قبلاً در محل حاضر بوده و به دقت در بین گروه‌های مهاجر کشورهای جنوب که قبلاً در یکی از پایتخت‌های جبهه‌ی شمال زندگی می‌کرده‌اند ، خود را پنهان می‌کنند.” لذا جاسوسی در این شیوه‌ی جنگ‌ها اهمیت مضاعفی نسبت به سه جنگ پیشین می‌یابد.

دمارانش در تحلیل خود نسبت به نقش مسلمین در بحبوحه جنگ جهانی چهارم چنین می‌گوید:”این بار همان دشمن در قالب جدیدی شکل می‌گیرد که دست‌پرورده‌ی جنگ جهانی چهارم و بسیار مهلک‌تر و سبب نومیدی بیشتر می‌شود. این بار دشمن ما مذهب است…این مسئله در لبنان یعنی جایی که اصول‌گرایان مسلمان با مسیحیان درگیرند مصداق دارد. به علاوه ریشه وسیع‌تر و فزاینده درگیری‌های فوق در میدان‌های جنگ جهانی چهارم به گسترش خود ادامه خواهند داد. جنوب امروزه یک نوع از رهبران غیرمنطقی را می‌پروراند که ما قبلاً با آن‌ها سروکار نداشتیم. و در نهایت به نتیجه ایجاد تروریسم می‌رسند که ارزش بیشتری از سلاح شیمیایی برایشان دارد.

بنابر اظهارات دمارانش راهی که جبهه شمال برای نابودی جبهه ی جنوب درپیش گرفته است راه نفوذ در درون جبهه جنوب است. او رسما در صفحه ی ۲۲۲ کتاب می گوید:”تنها راه مبارزه با تروریست‌ها به روش تاکتیکی و استراتژیکی ، نفوذ کردن در سطوح آن‌هاست. شما خیلی راحت باید یکی از آن‌ها شوید – با آن‌ها سفر کنید ، با آن‌ها بخوابید و مدتی و حتی سال‌ها با آن‌ها کار کنید.”

بحث پیرامون این کتاب و موضوع جنگ جهانی چهارم بسیار مفصل است که ان شاء الله در آینده به آن خواهیم پرداخت علی الخصوص موضوعی که در کتاب مطرح می کند پیرامون اینکه گروه های تروریستی جهان ساخت آمریکاست و اولین بار او پیشنهادش را به رئیس جمهور آمریکا می دهد.

برخیزیم که دشمن برای ما برنامه ها دارد…

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب