رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵ | کد خبر : 45644
 • کمالوندی: پیش‌نویس همکاری با اروپا طی دو هفته آینده آماده می‌شود


  رصد
  اخبار – شبکه خبری وعده صادق:

  رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه سفرش به اروپا، وارد لندن شد و با مقامات بریتانیا دیدار کرد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایسنا، علی‌اکبر صالحی هفته جاری در سفری یک‌هفته‌ای به بروکسل و لندن رفت.

  وی پس از دیدار با مقاماتی از بلژیک و اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه وارد لندن شد و با فیلیپ هاموند وزیر خزانه‌داری انگلیس دیدار کرد.

  صالحی قرار است در ادامه سفرش به انگلیس، در کنفرانس جهانی هسته‌ای شرکت و سخنرانی کند.

  در همین راستا بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: آقای صالحی قرار است در سفر خود به لندن در انجمن هسته‌ای جهانی سخنرانی کند. این انجمن به دلیل تحریم‌های سال‌های اخیر ارتباطش با ایران را قطع کرده بود و اساساً عضویت ایران را منحل کرده بود و تحریم‌هایی را نیز علیه ایران اعمال کرد اما بعد از لغو تحریم‌ها مجدداً فعالیت‌ها و همکاری ایران در این انجمن از سر گرفته شد.

  سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: آقای صالحی همچنین قرار است از یک مجموعه تجهیزات هسته‌ای در یک بیمارستان واقع در لندن بازدید کند.

  وی همچنین با اشاره به سفر صالحی به بروکسل و دیدارش با مقامات این کشور و اتحادیه اروپا اظهار کرد: همکاری ما و اتحادیه اروپا و نیز با کشورهای اروپایی به‌طور جداگانه پس از برجام در چارچوب ضمیمه سه در حوزه‌های مختلف پزشکی، صنعت، ایمنی و غیره در جریان رایزنی‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است و در این زمینه پیشنویس همکاری با اروپا آماده شده است که ظرف دو هفته آینده چارچوب این پیش‌نویس آماده می‌شود.

  کمالوندی همچنین در رابطه با محدودیت سفر دانشمندان و متخصصان به ایران در چارچوب قانون اعمال محدودیت‌های صدور ویزا برای ۳۸ کشور جهان، اظهار کرد: آقای صالحی در همین رابطه گفت‌وگویی با وزیر انرژی آمریکا داشته‌اند و آقای مونیز نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده و بر ضرورت رفع این مسأله تأکید داشته‌اند.

  به گفته سخنگوی سازمان انرژی اتمی، علی‌اکبر صالحی در سخنرانی و رایزنی‌هایش با مقامات اروپایی این مطلب را نیز پیگیری خواهد کرد.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق
  ایسنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار