رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵ | کد خبر : 45670
 • تهدید سنای امریکا به تجدید نظر در کمک به افغانستان


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، رابرت منندز عضو ارشد کمیته روابط خارجه مجلس سنا گفت :’ من نمی دانم که جه خواست و اراده سیاسی در امریکا وجود دارد تا حمایت از افغانها آن هم با توجه به آنچه در آنجا جریان دارد ، ادامه یابد ‘
  منندز خود را کسی دانست که حامی سیاست امریکا در مورد افغانستان بود ولی گفت : اگر دولت کابل اقدامی انجام ندهد دیدگاه قبلی وی کاملا عوض خواهد شد.
  سربازرس ویژه برای بازسازی افغانستان روز چهارشنبه با انتشار گزارشی از واشنگتن به دلیل کمک میلیاردها دلار به افغانستان بدون کمترین نظارت انتقاد کرده و گفت : این امر محرک فساد شده و ماموریت امریکا را تضعیف کرده است .
  امریکا سالانه پنج میلیارد دلار صرف افغانستان می کند که حدود ۴ میلیارد دلار آن کمک های دفاعی و امنیتی و یک میلیارد دلار دیگر کمک غیر نظامی است . علاوه بر این میلیاردها دلار دیگر هزینه نگه داری هزاران نیرو و پیمانکار نظامی در آن کشور می شود.
  ریچارد اولسون نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان و پاکستان موافق است که فساد می تواند حسن حکومت داری را تضعیف کند. ولی وی از اشرف غنی رئیس جمهوری خواست ‘ شریک متعهدی ‘ در جنگ با فساد باشد.
  بگفته اولسون ، غنی گام هایی برداشته از جمله به رسوایی کابل بانک پرداخته و یک قرارداد سوخت را باطل کرده و یک کمیته نظارت و ارزیابی متشکل از کارشناسان ضد فساد تشکیل داده است .
  اولسون در ادای شهادت خود در این کمیته افزود :’ نسبت به قبل از سال ۲۰۱۴، وضعیت به طور چشمگیری تغییر کرده است . ‘
  شبک ** ۱۴۰۳ **۱۹۱۷*مترجم – علی روشندل *سردبیر – سید محمد باقر نوربخش

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار