رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۵ | کد خبر : 45680
 • وزیر مهاجرت استرالیا: بازداشتگاه نائورو تعطیل نمی شود


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، ‘پیتر داتون’ وزیر مهاجرت استرالیا که به دلیل سیاست های دولت این کشور برای نگهداری پناهجویان در بازداشتگاه های نائورو و مانوس تحت فشار شدیدی قرار دارد، گفت: روابط استرالیا و نائورو برای امور مربوط به نگهداری پناهجویانی که با قایق به استرالیا آمده اند و خواهند آمد و و بررسی پرونده آنها برای دهه ها ادامه پیدا خواهد کرد.
  جمهوری نائورو کشور جزیره ای و کوچک در منطقه اقیانوس آرام با پایتختی ‘یارن’ است که سال ۱۹۶۸ میلادی مستقل شد.
  وی که در کانبرا، پایتخت استرالیا سخن می گفت، افزود: مراکز منطقه ای نگهداری پناهجویان برای جلوگیری از فعالیت قاچاقچیان انسان بسیار حیاتی است، قاچاقچیانی که از قایق های خطرناک برای قاچاق انسان ها به استرالیا استفاده می کنند.
  این مقام بلندپایه استرالیا تصریح کرد: اگرچه روند ورود قایق های حامل پناهجویان به استرالیا متوقف شده است، اما ایده قاچاق انسان همچنان در منطقه وجود دارد. ما می دانیم حدود ۱۴ هزار نفر در اندونزی آماده هستند تا در صورت تضعیف سیاست های مهاجرتی ما با قایق خود را به استرالیا برسانند و این تازه شروع کار خواهد بود.
  وی در ادامه به مذاکره دولت استرالیا با برخی از کشورها برای اسکان مجدد پناهجویان اشاره کرد و گفت: مذاکرات همچنان ادامه دارد و راهکار سریعی وجود ندارد.
  براساس گزارش روز جمعه ‘گاردین’، هنگام سخنرانی ‘پیتر داتون’ در کانبرا گروهی از مخالفان سیاست های مهاجرتی دولت استرالیا سخنرانی وی را با دادن شعار ‘بازداشتگاه ها را تعطیل کنید’ مختل کردند.
  پیتر داتون هفته آینده به همراه ‘مالکوم ترنبول’ نخست وزیر استرالیا برای شرکت در نشستی در خصوص پناهجویان که برگزاری آن را سازمان ملل آن بر عهده دارد، به نیویورک سفر خواهد کرد.
  مردم شهرهای مختلف استرالیا شهریور ماه جاری در تظاهراتی خواستار تعطیلی بازداشتگاه های غیراستاندارد این کشور در نائورو و جزیره مانوس در پاپوا گینه نو شدند تا مهاجران غیرقانونی و پناهندگان از آزارهای غیرانسانی نجات یابند.
  حرکت های اعتراضی به فعالیت این بازداشتگاه ها پس از آن افزایش یافت که روزنامه ‘گاردین’ دو هزار گزارش در ۸ هزار صفحه از فعالیت ها و آزار جسمی و جنسی زنان و کودکان در این بازداشتگاه ها و خودآزاری پناهجویان را افشا کرد.
  دولت استرالیا تلاش دارد مدیریت این بازداشتگاه ها را به گردن دولت نائورو و پاپوا گینه نو بیندازد، اما دولت های مختلف و مردم استرالیا تاکید دارند این بازداشتگاه ها توسط دولت استرالیا مدیریت می شود و پیامدهای ناشی از این مدیریت نادرست را به دولتمردان کانبرا نسبت می دهند.
  دولت پاپوا گینه نو و استرالیا اخیرا تایید کردند بازداشتگاه جزیره مانوس در آینده بسته خواهد شد، اما زمانی برای تعطیلی آن تعیین نکردند.
  در همین حال جمهوری اسلامی ایران ‘نگرانی عمیق و اعتراض خود را نسبت به ادعاهای مربوط به نقض حقوق پناهجویان’ در بازداشتگاه های استرالیا در جزیره مانوس در پاپوا گینه نو و نائورو اعلام کرده است.
  براساس برخی آمارها هم اکنون حدود ۴۵۰ ایرانی در بازداشتگاه نائورو و مانوس بسر می برند و درخواست آنها برای پناهندگی رد شده است.
  ‘محمدجواد ظریف’ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز اخیرا در دیدار سفیر جدید استرالیا در تهران، مراتب ناخرسندی ایران را در خصوص وضعیت نامناسب پناهجویان ایرانی و بدرفتاری با آنان اعلام کرد و از دولت استرالیا خواست هرچه سریع تر نسبت به حل مشکلات آنان اقدام کند.
  آساق**۲۴۱**۱۶۱۱

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار