رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴ | کد خبر : 45886
 • عسلویه پالایشگاه دارد، اما زایشگاه ندارد

  به گزارش وعده صادق عسلویه دهمین شهرستان استان بوشهر است و بیش از بیست سال از انتخاب آن به عنوان مکان احداث پالایشگاه‌ها و پروژه‌های گاز، پتروشیمی و نفت تحت عنوان «پارس جنوبی» می‌گذرد. در این سال‌ها با عزم ملی، مشارکت بین‌المللی مگاپروژه‌های پالایشگاهی و صنایع جانبی با سرعتی بالاتر از رکورد کشوری در محدوده روستاها و شهرهای بخش عسلویه سابق (شهرستان کنونی) جانمایی و به بهره‌برداری رسید. در کنار این پیشرفت سریع اما توسعه در بخش‌های دیگر متوقف ماند یا به فراموشی سپرده شد. شدت آلودگی‌های محیط زیستی در عسلویه به حدی است که برخی کارشناسان محیط زیست آلودگی این شهرستان صنعتی را صدبرابر تهران خواندند و حتی چندی پیش هم رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه هیچ پیمانکاری بدون داشتن برنامه نظام مدیریت محیط زیست نباید اجازه فعالیت در عسلویه داشته باشد، گفت: در حال حاضر عسلویه دارای برنامه HSE است. شدت آلودگی هوا و آلودگی‌های صنعتی و زیست محیطی روزبه روز تنفس و زندگی را بر مردم این شهرستان سخت‌تر می‌کند، اما هنوز کمبود مراکز بهداشت و درمان در این شهرستان با بیست و یک روستا و دو شهر و با جمعیتی بالای صدهزار نفر بومی و بیش از ۶۰ هزار کارمند مشاهده می‌شود. این در حالی است که چندی پیش پیگیری‌های مردمی برای این موضوع با وعده مسئولان مبنی بر راه‌اندازی زایشگاه در هفته دولت منتهی شد. سکینه الماسی نماینده مجلس نیز به‌رغم تماس‌ها و پیگیری‌های مردمی خود را درگیر موضوعات مهم‌تری می‌داند و هنوز اولویت این مکان درمانی مهم را لمس نکرده است. رئیس بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه در مرداد امسال با بیان اینکه تجهیزات و جذب نیروی انسانی زایشگاه به عهده ستاد مدیریت درمان استان است، اظهار کرد: تمامی تجهیزات و تامین نیروی انسانی با خود مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خواهد بود که در این زمینه اقدامات مناسبی انجام شده است و جای نگرانی نیست و امیدواریم در اولین فرصت زایشگاه بیمارستان که از مطالبات مردم عسلویه است در هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

  عدم‌پذیرش زنان در حال زایمان در بیمارستان‌ پارسیان!

  روی دیگر این ماجرای تلخ عدم پذیرش زنان در حال زایمان شهرستان عسلویه توسط بیمارستان پارسیان استان هرمزگان بنا به دلایل بخشنامه‌ای است. شهرستان ساحلی عسلویه به صورت طولی در کنار ساحل خلیج فارس قرار دارد و پهنای کمی دارد. بیش از ۱۹ روستای این شهرستان مسافت نزدیک‌تری به زایشگاه بیمارستان پارسیان نسبت به کنگان دارند و این باعث می‌شود در هنگام دردهای زایمان، شهروندان به بیمارستان پارسیان مراجعه کنند، اما امتیازهای منفی بخشنامه‌ای دلیلی می‌شود برای عدم پذیرش زائوهای عسلویه در پارسیان به دلیل بودن در استانی دیگر! به گزارش روزنامه پیام عسلویه، تنفس آلاینده‌های ناشی بیش از ۷۰ فلر پالایشگاه‌های پتروشیمی و گازی توسط بانوان، باعث افزایش زایمان‌های غیرطبیعی و بعضا با جنین‌های ناقص یا مرده شده است. این موضوع فوریت و حساسیت وجود یک زایشگاه را ملموس می‌نماید و هیچ‌گونه بهانه‌ای برای تاخیر در اقدام و عمل مسئولان پذیرفتنی نیست.

  شاغلان در عسلویه مکلف به انجام برنامه HSE

  چهارشنبه گذشته ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی مبین مستقر در منطقه پارس جنوبی شهرستان عسلویه دچار حریق شده بود و این اتفاق باز هم برای مسئولان می‌توانست همچون تلنگری باشد تا بدانند که عسلویه با مشکلات و نارسایی‌های فراوانی مواجه است. رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در حاشیه این حادثه با بیان اینکه عسلویه یکی از مهم‌ترین مجتمع‌های گازی دنیاست و تعداد زیادی از مجتمع‌های پتروشیمی و پالایشگاهی در آنجا تجمع دارند، اظهارکرد: از ابتدای دولت یازدهم با وزارت نفت درباره اقدامات اساسی که باید در این منطقه انجام شود، وارد مذاکره شدیم. معصومه ابتکار با بیان اینکه بر این اساس تمام پیمانکاران، مشاوران و افرادی که در عسلویه فعال هستند، مکلف هستند برنامه HSE را در قراردادهای خود لحاظ کنند، گفت: متاسفانه در سال‌های قبل این موضوع به صورت تشریفاتی مدنظر بود و پیمانکاران برای آنکه قیمت‌های پایین‌تری ارائه کنند HSE را نادیده می‌گرفتند و آن را در قراردادهایشان حذف می‌کردند. او با بیان اینکه وزارت نفت در زمینه فلرها تلاش‌های جدیدی را انجام می‌دهد، اظهارکرد: قرارداد ماه گذشته در اهواز با حضور بنده منعقد شد که گام بسیار مهمی بود.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار