رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵ | کد خبر : 45897
 • توسک: انگلیس احتمالا روند خروج از اتحادیه اروپا را تا ماه فوریه آغاز می کند


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه انگلیسی ‘بی بی سی’، توسک گفت، نخست وزیر انگلیس احتمالا روند رسمی خروج از اتحادیه اروپا را در اوایل سال آتی میلادی اجرایی خواهد کرد؛ موضوعی که به گفته «تام بتمن» خبرنگار این شبکه تازه ترین نشانه از زمان آغاز روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا است که دو سال طول خواهد کشید.
  رئیس شورای اروپا درباره دیدار هفته گذشته خود با ترزا می گفت که نخست وزیر انگلیس در گفت و گو با وی بسیار شفاف و صادق بوده است.
  به گفته توسک، ترزا می گفته است که اجرایی شدن ماده ۵۰ پیمان لیسبون امسال تقریبا ناممکن است اما کاملا ممکن است که انگلیس در ماه ژانویه یا فوریه (۲۰۱۷) این روند را آغاز کند.
  دفتر ترزا می اعلام کرده است که این روند امسال آغاز نخواهد شد ولی در عین حال اظهارات توسک درباره شروع روند خروج در اوایل سال ۲۰۱۷ را تایید نکرد.
  توسک روز پنجشنبه در جریان دیدار با ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس در لندن ضمن اشاره به انتظار رهبران اروپایی برای فعال شدن ماده ۵۰ پیمان لیسبون در اولین زمان ممکن بعد از همه پرسی ۲۳ ژوئن، گفت: در حال حاضر توپ در زمین انگلیس است.
  مذاکرات رسمی بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قبل از اجرایی شدن ماده ۵۰ پیمان لیسیون، به عنوان سازوکاری رسمی برای ترک این اتحادیه آغاز نخواهد شد.
  زمان اجرایی شدن این روند تاکنون با تردیدهایی مواجه بوده است و هنوز نشانه روشنی دال بر آغاز این روند از سوی دولت خانم می بروز نکرده است.
  بعلاوه، ابهاماتی درباره ماهیت روابط آینده انگلیس و اتحادیه اروپا بویژه در خصوص ادامه عضویت آن در بازار مشترک اروپا وجود دارد.
  «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا تاکید دارد که انگلیس نمی تواند بدون پذیرش تردد آزادانه نیروی کار به بازار مشترک دسترسی داشته باشد.
  دولت می اشاره کرده است که دولت وی در هر گونه مذاکره ای بر کنترل ورود شهروندان اتحادیه اروپا به انگلیس تاکید خواهد کرد.
  بی بی سی به نقل از خبرنگار این شبکه در این زمینه نوشت: اجرایی شدن ماده ۵۰ در اوایل سال آتی میلادی می تواند جاه طلبانه باشد زیرا نخست وزیر انگلیس به صراحت اعلام کرده که برای دستیابی به بهترین توافق به نفع کشورش به زمان نیاز دارد.
  روز جمعه (۲۶ شهریور) برای نخستین بار از زمان همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، سران این اتحادیه بدون حضور انگلیس در شهر براتیسلاوا پایتخت اسلواکی گرد هم آمدند.
  در این نشست ۲۷ کشور عضو این اتحادیه با ارائه «نقشه راهی» اقدامات این اتحادیه در شش ماه آینده برای حفظ اعتماد عمومی در این اتحادیه را ارائه دادند.
  اما بالافاصله پس از پایان این نشست، اختلافات بر سر هجوم پناهجویان و مهاجران به اروپا بروز کرد.
  «ماتئو رنتزی» نخست وزیر ایتالیا در این زمینه گفت که وی از نتایج ناشی از رشد (اقتصادی) و مهاجرت راضی نیست.
  اروپام**۹۱۵۸**۱۵۱۷

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار