کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵ | کد خبر : 45914

 • رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:  منابع آب کشور با چالش های مهمی همچون کمبود آب، بحران بازده مصرف آب در بخش کشاورزی، چالش های مدیریت آب در مزرعه، افزایش چاه های غیر مجاز و به تبع آن بهره برداری بی رویه از منابع زیرزمینی، از بین رفتن ذخایر آب زیرزمینی و افزایش جاری شدن سیل، مواجه است.
  اقداماتی که برای اطلاع رسانی در خصوص کمبود آب و خطر خشکسالی در کشور صورت می گیرد متناسب با گستره بحران و تنش آب موجود نیست و این بدان معنا است که مسئولان نیز هنوز آگاهی درستی نسبت به بحران موجود کسب نکرده اند و این باعث شده تا کمتر تلاش شود تا در بین مردم حساسیت نسبت به مصرف منابع آبی ایجاد شود.
  **تهیه پیوست مدیریت بهینه مصرف آب در طرح و برنامه های عمرانی
  اقدامات صورت گرفته برای فرهنگ سازی در زمینه مدیریت بهینه مصرف آب از سوی مسئولان و مردم به طور قطع کافی نیست و ضروری است این موضوع به دغدغه ای همگانی تبدیل شود و هر طرح و برنامه عمرانی با پیوست مدیریت بهینه مصرف آب تهیه و به اجرا در آید.
  استفاده از ظرفیت رسانه ها به منظور فرهنگ سازی در این خصوص، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. مسئولان می توانند در مقاطع زمانی مختلف و به اشکال گوناگون جامعه را نسبت به چالش موجود حساس کنند.
  مردم عوامل شایسته و موثر مدیریت منابع آبی در جای جای کشور هستند که با اطلاع رسانی به موقع و کافی درباره چالش موجود و توجیه آنها می تواند بخش عمده ای از چالش موجود را برطرف کرد.
  **تغییر سیستم آبیاری فضای سبز توسط مدیریت شهری
  علی ترکاشوند شهردار کرج از تخصیص اعتبار مناسب در زمینه تغییر سیستم آبیاری فضاهای سبز شهری از حالت سنتی به روش های مکانیزه با استفاده از آب خام به جای آب شرب سخن می گوید. اقدامی که باید بسیار پیش از این در همه نقاط کشور صورت می گرفت تا بخشی از چالش مدیریت منابع آبی برطرف شود.
  بهنام سعیدی معاون پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور نیز به بخشی از آثار کم آبی و بحران خشکسالی در کشور اشاره کرده و به خبرنگار ایرنا گفت که یکی از حوادث طبیعی مهمی که این روزها شاهد آن هستیم، بحث ریزگردها است که پدیده گردو غبار کشورهای همسایه و خشکسالی و کم آبی داخل کشور بر مشکلات ناشی از این حادثه افزوده است.
  وی اضافه کرد: با برگزاری نشست های مشترک با سازمان محیط زیست و سایر دستگاه های اجرایی ذیربط به صورت علمی و کارشناسی اقدامات جدی برای مقابله با این حادثه طبیعی را در پیش گرفته ایم.
  **تاکید بر حقیقت قرار گرفتن ایران در منطقه گرم و خشک جهان
  وی افزود: حدود ۸۰ درصد مناطق در کشور گرم و خشک بوده و زمینه بروز پدیده گرد و غبار نیز فراهم است.
  **متوسط پایین بارش در ایران
  وی با اشاره به روند بارندگی در کشور گفت: متوسط بارش ها در دنیا ۸۳۱ میلی متر است ولی این امر در ایران حدود ۲۵۰ میلی متر گزارش شده که این آمار محدودیت منابع آب در کشور را هشدار می دهد.
  معاون مدیریت بحران کشور افزود: آموزش نقش بسیار مهمی در زمان بحران و نجات آسیب دیدگان ایفا می کند که تمام آحاد مردم باید سفیران حفاظت از منابع آب باشند.
  وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مصرف بهینه آب در کشور عنوان کرد: فرهنگ صرفه جویی آب باید جزء لاینفک زندگی مردم قرار گیرد.
  **استفاده از پساب ها برای مصارف کشاورزی
  استاندار البرز گفت: در استان البرز تدابیری اندیشیده شده که پساب ها تصفیه شده و برای بخش های کشاورزی و صنعت مورد استفاده قرار گیرد و اکنون این موضوع اجرایی شده و می تواند راهکاری برای غلبه بر بحران کم آبی و به نوعی مدیریت منابع آبی موجود باشد.
  سید حمید طهائی به خبرنگار ایرنا گفت که دو سال پیش بحران آب بر اثر به حداقل رسیدن مخزن سد امیر کبیر واقع شد.
  وی ادامه داد: در این شرایط نمی توان آب را براحتی انتقال داد، بنابراین با فرهنگ صحیح مصرف می توان چنین بحرانی را مدیریت کرد.
  طهایی گفت: برخی از کشورها با تصفیه پساب ها بیش از ۱۳ بار از آب استفاده می کنند، ولی در ایران تنها یک بار این منبع خدادادی ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرد.
  وی افزود: گاهی پساب های رها شده حاصل از مصارف خانگی و صنعتی در طبیعت رها شده و محیط زیست و ذخایر زیر زمینی را آلوده می کند.
  استاندار البرز با اشاره به نقش غیر قابل انکار مردم در ترویج مصرف صحیح آب اضافه کرد: زنان خانه دار در این رابطه بسیار موثر هستند چراکه می توانند مصارف خانگی را هدایت کرده و این آموزش ها را به سایر افراد خانواده انتقال دهند.
  وی گفت: باید درصدد استفاده دوباره از پساب ها و مصرف در بخش کشاورزی و صنایع استان البرز باشیم.
  طهایی افزود: اکنون در استان البرز تدابیری اندیشیده شده که پساب ها تصفیه شده و برای بخش های کشاورزی و صنعت مورد استفاده قرار گیرد.
  وی عنوان کرد: اینکه برای فرهنگسازی و ترویج مصرف صحیح مخاطب اصلی کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور قرار گرفته، ابتکار بسیار جالب و موثری است که انتظار می رود در تمامی کشور بعنوان الگو قرار گیرد.
  **تشدید بحران آب در کلانشهرهای مهاجرپذیر
  مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: در البرز با توجه به روند رو به رشد مهاجرت مصرف آب با سرعت بالایی در حال افزایش است، بنابراین ترویج فرهنگ مصرف صحیح بسیار حائز اهمیت است.
  مهدی مهرور نیز در این باره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه با مشارکت همگانی مردم تمامی مشکلات قابل حل خواهد بود، افزود: در قرن حاضر بحران آب یکی از دغدغه های اصلی دنیا محسوب می شود.
  وی ادامه داد: منابع آبی در کشور و به تبع آن استان البرز بسیار محدود است از این رو صرفه جویی و طریقه مصرف صحیح باید در دستور کار استان اعم از مردم و مسئولین قرار گیرد.
  مهرور با اشاره به شرایط خاص استان البرز گفت: در این استان با توجه به روند رو به رشد مهاجرت مصرف آب با سرعت بالایی در حال افزایش است بنابراین ترویج فرهنگ مصرف صحیح بسیار حائز اهمیت است.
  این مسئول اضافه کرد: از یکایک مردم در جایگاه های مختلف انتظار می رود که با تبعیت از الگوی صحیح مصرف آب و حفاظت از منابع طبیعی برای داشتن شهری پیشرفته، سرفراز و آباد مسئولان را یاری کنند.
  ۱۵۳۵ خبرنگار: داریوش غفاری دبیر: داریوش غفاری

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  پایان مرحله اول عملیات موصل در محور شمال و بازدید رئیس جمهوری عراق از منطقه عملیاتی فیلم/ خطرناکتراز "تحریم فلج کننده" ، "تحلیل فلج کننده" است برادر سردار جزایری دار فانی را وداع گفت سیدمحسن جزایری برادر معاون ستادکل نیروهای مسلح درگذشت صحیفه سجادیه دریایی بی‌کران از معارف الهی است برگزاری رزمایش استانی دفاع از ساحل در محمودآباد‌ قرار بود معاون اول احمدی‌نژاد شوم شب جنجالی اردوی پرسپولیس/ کلیپ دردسرساز و جروبحث طارمی با سرپرست! عکس/ عزاداری شهادت امام سجاد(ع)در صحن علوی حریق کارگاه کفش در جمهوری مرضیه دباغ نمونه‌ای از بانوان قهرمان ایران است+اینستاپست هشدار امنیتی سفارت آمریکا در آنکارا به شهروندان خود دشمنان اسلام پروژه تشکیل خاورمیانه بزرگ را به گور می‌برند/در دفاع از مظلوم شیعه و سنی برای ایران فرقی ندارد روحانی سالگرد استقلال ترکمنستان را تبریک گفت هشت هزار میلیارد تومان پولی نیست که خورده باشند/هیأت مدیره جدید صندوق شفاف سازی کند تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هدف مجمع عالی بسیج است گواهی ترخیص خودرو در گمرک الکترونیکی‌ شد استقبال مردم از «سلطانعلی،نخستین سفیر ولایت» عکس/ تیونینگ سمندی که شبیه بوگاتی شد حریق گسترده در ناصر خسرو