• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵ | کد خبر : 46158
 • مانور ۱ میلیون نفری راهیان نور/ بازسازی و نمایش واقعه غدیر در ۱۶۷ نقطه کشور

  خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: نشست خبری نمایش بازسازی واقعه غدیر خم  با حضور سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین سردار یعقوب سلیمانی رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم به منظور تشریح برنامه ها و چگونگی بازسازی این رویداد تاریخی در سراسر کشور صبح امروز برگزار شد.
  مانور 1 میلیون نفری راهیان نور/ بازسازی و نمایش واقعه غدیر در 167 نقطه کشور
  سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی در این نشست خبری بازسازی با بیان اینکه واقعه غدیر برای ملت ایران و مسلمانان سراسر دنیا اهمیت به سزایی دارد گفت: ما باید برای زنده نگه داشتن این واقعه مهم ولایی تمام تلاش و توان خود را هرساله برای زنده نگه داشتن آن بکار ببریم.

  وی ادامه داد: دفاع مقدس برگرفته از نگاه هوشمندانه مردم شریف ایران است که با همه امکان و توان کل خانواده نیروهای مسلح و همراهی با برادران بسیج و سپاهی در همه عرصه های هشت سال دفاع مقدس حضور یافتند.

  سردار فضلی افزود: اگر ایران اسلامی امن ترین کشور درسراسر دنیاست به واسطه تدابیر رهبر معظم انقلاب و دفاع یاران و مدافعان حرم و مرزهای میهن اسلامی است و مفتخریم در هفته سالگرد دفاع مقدس اندکی ازحماسه بزرگ و بی بدیل این عرصه را با برنامه های مختلف که طراحی شده به اظهار امت و مردم شهید پرور اسلامی برسانیم.

  جانشین فرماندهی بسیج مستضعفین در خصوص برنامه های متنوع هفته دفاع مقدس گفت: هر روز هفته گرامیداشت دفاع مقدس به مناسبت یک موضوع این دوران نام گذاری شده است.

  وی همچنین گفت به مناسبت این ایام ۳۲عملیات بزرگ در ۳۲سپاه استانی سراسرکشور بازسازی و نمایش داده خواهد شد .
  فضلی در این باره افزود: بازسازی هر یک از این عملیات بزرگ با همکاری ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی ،وزارت دفاع نیروهای مسلح ، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام می شود.

  وی اضافه کرد: نمایش و بازسازی هر یک از این عملیات همراه با برگزاری نمایشگاه های مختلف دفاع مقدس در استان های کشور خواهد بود.

  سردار فضلی افزود: در هفته دفاع مقدس همچنین نمایشگاه های زیادی با موضوعات مختلف در مدارس ،دانشگاه ها،مراکز آموزش علمی کشور، ادارات وکارخانجات به این مناسبت درسراسر کشور برگزار می شود.

  جانشین فرماندهی بسیج مستضعفین به بزرگترین عملیات فرهنگی در سال جاری اشاره کرد و افزود: این عملیات بزرگ فرهنگی در کشور با آغاز حرکت راهیان نور دانش آموزی از ۱۰مهرماه سال جاری از شهر قم آغاز خواهد شد.

  وی افزود: قریب به یک میلیون و ۳۷ هزار نفر دانش آموز دختر و پسر در کاروان های راهیان نور که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و بسیج مستضعفین برگزار می شود شرکت می کنند.

  مانور 1 میلیون نفری راهیان نور/ بازسازی و نمایش واقعه غدیر در 167 نقطه کشور
  سردار سلیمانی رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم نیز در این نشست خبری گفت: نخستین بار سال ۸۹ به دلیل تقارن روزعیدغدیرخم با آغاز هفته بسیج، به پیشنهاد سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نمایش بازسازی واقعه غدیرخم با در قم برگزار شد.

  وی با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی بازسازی واقعه غدیر سال گذشته، طی ماه‌های اخیر انجام شده است، اضافه کرد: تلاش ما ترویج فرهنگ غدیرخم در میان نسل های امروزی است.
   
  رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم، استفاده از مشارکت‌های مردمی برای تامین هزینه‌ها را یکی از ویژگی‌های بازسازی واقعه غدیر دانست و افزود: مراجع تقلید به گسترش این برنامه در برون از مرزها تاکید ویژه داشتند به همین علت این موضوع درحال پیگیری است.
   
  سردار سلیمانی با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر امسال از این نمایش بازدید خواهند کرد، گفت:  ۲۴ هزار بازیگر و هنرور مردم را با اتفاقات صدر اسلام آشنا می کنند.
   
  وی افزود: مشارکت مردمی از ویژگی های اصلی این کار است و بسترسازی شده تا این نمایش در دو نقطه از خارج کشور مثل سوریه و شهر نجف در عراق با برنامه ریزی لازم توسط موسسات مردم نهاد و همزمان با ۱۶۷ نقطه که واقعه غدیر به صورت میدانی در آنها اجرا می شود  برگزار شود.
   
   سردار سلیمانی تصریح کرد: مردم و موسسات مردم نهاد از کشورهایی مانند افغانستان، عربستان، آمریکا و انگلستان نیز اعلام آمادگی کرده اند تا در آنجا نیز بستر سازی شود و این نمایش اجرا شود.
   
   وی گفت: مشارکت همه مردم به ویژه اهل تسنن از استان های کردستان و گلستان و گیلان و سیستان و بلوچستان مثال زدنی است و با استقبال گرم مواجه شده ایم، مردمی بودن از ویژگی های این کار است و ابزارآلات و احشام که در روز تاسوعا و عاشورا مورد استفاده قرار می گیرند برای این نمایش نیز به کار گرفته می شوند و به این بازسازی شکوه خاصی خواهند داد.
   
    سردار سلیمانی اظهار داشت: امیدواریم تا پایان برنامه ششم این نمایش به همه کشورها تسری پیدا کند و با این نگاه که خود مردم متولی شوند و ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر خم مدیریت شود.
   
  وی گفت: کار محتوایی به وسیله سایتی تحت عنوان “الیوم” انجام می شود و اطلاع رسانی از ین طریق صورت می گیرد مراجع تقلید و علما حمایت قاطبه و قوی از این کار داشتند.
   
    سردار سلیمانی اظهار داشت: این کار با استقبال نوجوانان و جوانان روبرو شده و بنیاد بین المللی غدیر و نهاد نمایندگی رهبر ی در خارج از کشور کوشش فراوانی در این زمینه داشته اند.
   
   وی عنوان کرد: مستندی تحت عنوان ” نبأ عظیم” در دهه امامت و ولایت از شبکه های ۱ و ۴ پخش خواهد شد غدیر سمبل امامت و ولایت است و کوثری است که فنا بر نیم دارد و چشمه ای است که تا پایان می جوشد از رسانه می خواهیم این نمایش را انعکاس دهند و اجر همه با مولای متقیانم امام علی (ع) خواهد بود.

  مانور 1 میلیون نفری راهیان نور/ بازسازی و نمایش واقعه غدیر در 167 نقطه کشور

  حسین ظریف منش مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر در نشست خبری نمایش بازسازی واقعه غدیرخم گفت: باید واقعه غدیرخم را با زبان هنر و مفاهیم علمی درسطح جهان ترویج دهیم.

  وی ادامه داد: واقعه غدیرخم فقط متعلق به شیعیان نیست و اهل سنت هم از ویژه برنامه های غدیرخم استقبال خوبی دارند.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار