رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰ | کد خبر : 46196
 • هر گونه معاهده بین‌المللی باید برای تصویب به مجلس بیاید

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس محمدعلی وکیلی در حاشیه مراسم ختم پدر همسر علی یونسی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در جمع خبرنگاران پیرامون لزوم تصویب fatf در مجلس گفت: هر نوع معاهده بین‌المللی و مقاوله‌نامه باید در مجلس تصویب شود مگر اینکه بنا به ضرورتی  به شورایعالی امنیت ملی برود که آن هم باید در موارد بسیار نادری باشد.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا fatf را جزو موارد نادر میدانید؟ گفت: نه،بنده میگویم این هم تابع قانون قبلی است که مراحل تایید مجلس را گرفته بود، من جزو آنانی هستم که معتقدم اصل بر این است که هرنوع قرارداد بین‌المللی باید به مجلس بیاید و تصویب شود مگر به ضرورت که تشخیص ضرورت هم بر اساس نظر مقام معظم رهبری و مجمع تشخیص مصلحت است.

  عضو هیأت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: اگر fatf هم در گذشته در کشور پروسه تصویب خود را طی نمی‌کرد ما جزو کسانی بودیم که دولت را ملزم می‌کردیم که این قرارداد باید به مجلس بیاید.

  وکیلی پیرامون تفاوت قانون مجلس با محتوای fatf که دولت پذیرفته است خاطرنشان کرد: مهم این است که اصل این منطق را در گذشته پذیرفته‌ایم و مجلس هم تایید کرده است. حال این معاهده بین المللی لوازمی دارد که باید بدان پایبند باشیم, لوازم آن هم خیلی به ضرر منافع ملی ما نیست.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: هنر دیپلماسی است که باید کاری کند که به نام معاهده اول در باز تعریف جدید پیرامون fatf، تعارضی با منافع و حقوق اساسی مان پیدا نشود.

  انتهای پیام/

  فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار