رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵ | کد خبر : 46212
 • هیچ قدرتی ظرفیت تهدید ما را ندارد

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از شبکه خبر؛ سردار حسین سلامی در برنامه تیتر امشب با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص وظایف و نقش سپاه پاسداران گفت: همه فرازهایی که در فرمایشات مقام معظم رهبری در نشست امروز (یکشنبه ۲۸ شهریور) وجود داشت، همه برجسته بودند. نکات مهمی که ما می توانیم قرار راه خودمان قرار دهیم بسیار زیاد بود. از جمله اینکه حضرت آقا سپاه را سنگر دفاع از انقلاب اسلامی معرفی کردند. این واقعا ریشه در حقایق و واقعیت هایی دارد که از بدو شکل گیری سپاه عزیز در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی جریان دارد. 

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: علاوه بر آن اصل بی اعتمادی به دشمن به خصوص بی اعتمادی به آمریکاست که به عنوان یکی از مولفه های قدرت نرم نظام محسوب می شود. آمریکا که سیاست هایش ریشه در فریبکاری قرار دارد و گسترش دهنده نظامی گری و جنگ های متعدد از بمباران هیروشیما و ناکازاکی، جنگ ویتنام، جنگ های عراق و افغانستان و کودتاهای متعددی را در جهان رقم زده  است و کشوری که سنگین ترین تهدیدات را علیه کشور ما در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و … عملیاتی کرده، طبیعتا قابل اعتماد نیست. این برای ما خیلی اهمیت دارد. اگر ما چنین برداشتی از رفتارهای این کشور داشته باشیم، هیچ گاه رابطه خود را بر اساس گفتگو و تعامل با این کشور تعریف نمی کنیم.

  سردار سلامی افزود: موضوع دیگری که ایشان مطرح کردند، این بود که امنیت مهمترین مولفه های پیشرفت کشور است و سپاه به عنوان یکی از عوامل اصلی امنیت زایی در کشور محسوب می شود. نکته مهم دیگری که مطرح فرمودند، غلط بودن این گزاره که وقتی ژاپن و آلمان از جنگ رهایی پیدا کردند نتوانستند نیروی نظامی خود را داشته باشند. عقلانیت حتی عقلانیت محاسبه گرا نیز تن به این گزاره نمی دهند. آرمانگرایی با عقلانیت در تعارض است، حضرت آقا نفی کردند. واقعیت های تاریخی و تجربیاتی که در چهار دهه انقلاب پیش روی ماست، نشان می دهد که غلبه بر دشمنان و مشکلات بزرگ، فتح قله های بزرگ، نشاندن یک ملت در طراز منزلت های بزرگ جهانی نیازمند حرکت های آرمانی است. این مفاهیم که استقلال، هویت یک ملت را تشکیل می دهند.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص استراتژی های سپاه برای مواجهه با تهدیدات علیه کشور گفت: تهدیدات به عنوان یک واقعیت وجود دارند، اما ظهور این تهدیدات بستگی دارد به میزان اقتداری که ما در حوزه دفاع، امنیت و بازدارندگی از خودمان نشان می دهیم. آرزوی دشمن این بوده که تمام تمرکز خود را بر قلب سرزمین ایران اسلامی آرایش بدهد، اما با اقتدار مردم و نیروهای نظامی ما این تمرکز را به تفرقه تبدیل کردند. ما در اولین گام توانستیم که تمرکز را بشکنیم. ما در جهان اسلام همه در یک کشتی هستیم. برای اینکه بتوانیم یک قدرت بازدارنده ای شکل بدهیم باید از تمام ظرفیت های جهان اسلام استفاده کنیم. حزب الله در لبنان به عنوان یک پیکره متصل به آرمان و اهداف انقلاب اسلامی، توانست ارتش به ظاهر شکست ناپذیر رژیم صهیونیستی را شکست بدهد.

  وی در خصوص راهکارهای سپاه برای مواجهه با تهدیدات نیز گفت: ما راهکارهای متنوعی داریم. یک راهکار این است که بی تفاوت باشیم به تحولات منطقه و اجازه بدهیم دشمن راهبردهای امنیت ملی ما را فتح کند و به تدریج خطوط مقدم نبرد خودش را بر روی مرزهای ما قرار دهد. در این صورت کشورهای اسلامی دیگر نیز از بین می روند، و از سویی دیگر دشمن تمام تهدیدات خود را بر روی مرزهای ما متمرکز کند.

  سردار سلامی اظهار کرد: یک راه دیگر این است که مساحت امنیت ملی خودمان را گسترش دهیم، دامنه تأثیر خودمان را افزایش دهیم. با توانمندی های موجود در جهان اسلامی گره بخوریم. آرزوهای دشمن در نقاط دوردست را از بین ببریم. عقلانیت درونی ما این است که در جهان اسلام با هم متحد شویم، تا دشمنان نتوانند آرامش و عزت کشورهای مسلمان را از بین ببرد. ما در این راه پیروز خواهیم بود و از این به بعد هم خواهیم توانست از خودمان و مرزهایمان دفاع کنیم. اگر ما خارج از مرزها با تروریست ها نجنگیم، مجبوریم در داخل مرزهای خودمان با تروریست ها بجنگیم.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص ادعاهای رسانه های آمریکا در خصوص اخطار به شناورهای ایرانی گفت: این ادعا بسیار مضحک است و این هم جزئی از خوی برتری طلبی آنان است. واقعیت این است که حضور نیروهای دریایی ما در آب های آزاد و در مجاورت آبهای سرزمینی ما چیز جدیدی نیست. تمام آب های آزاد و آب هایی که در حریم تمامیت ارضی ما قرار دارد مورد رصد مداوم قرار می دهیم. این ها را به طور آشکار اعلام می کنیم و فیلم های آن را منتشر می کنیم تا به دنیا نشان دهیم که ما پاسدار آبهای سرزمینی و مرزهای خودمان هستیم. اما این حرکت ما تحریک کننده نیست، بلکه بر عکس وظیفه داریم که تسلط اطلاعاتی داشته باشیم. این امر ناشی از دلهره و ترسی است که به ویژه پس از دستگیری ملوانان آمریکا در جزیره فارسی یک اضطرار غیرضرور؟؟؟؟؟؟؟؟ وجود دارد که یک سری نگرانی هایی را مطرح می کنند، بخش دیگر نیز تحت عملیات روانی ایران هراسی و سپاه هراسی است. افکار عمومی را در جهان نسبت به واقعیت های منطقه بدبین کنند و بتوانند هراس را در متحدان منطقه ای خود افزایش بدهند تا حضور خود را در منطقه توجیه کنند و از سویی دیگر فروش سلاح های خود را افزایش دهند.

  سردار سلامی در خصوص ظرفیت بازدارندگی دفاعی کشور نیز تصریح کرد: قدرت بازدارندگی ما به اندازه ای است که ظرف ۳۸ سال گذشته آمریکا و صهیونیست ها به کشورهای مختلف حمله کرده اند، ۱۲ جنگ را راه انداخته اند، اما در مورد جمهوری اسلامی همواره با احترام و احتیاط اقدام می کنند. اگر ما اقتدار نظامی و امنیتی نداشتیم اینها هیچ گاه در مسیر دیپلماتیک حرکت نمی کردند. این نشان می دهد که اقتدار نظامی ما اثر کرده و این تأثیر توانسته بازدارندگی مورد نیاز را فراهم کند. ما دقیقا امروز به آن درجه از اقتدار و بازدارندگی رسیده ایم می توانیم تمام منافع دشمنان ایران را از مرزهای خودمان در هر نقطه ای و در هر زمان و در هر موقعیت با هر شدتی که بخواهیم مورد تهدید و ضربه قرار دهیم. قدرت بازدارندگی همانند یک دوچرخه است که برای اینکه بر زمین نیافتیم باید همواره رکاب بزنیم. دشمنان ما این قدرت را درک کرده اند. ادراک دشمن توسط قدرت دفاعی ما مدیریت شده است. بخش مهمی از فضای قدرت ما برای دشمن آشکار شده است. برای اینکه دشمن دچار اشتباه محاسباتی نشود برخی از قابلیت های خودمان را آشکار کرده ایم، هر چند بخش ناپیدای آن بیشتر از آن چیزی که آشکار کرده ایم.

  وی در خصوص سایر فعالیت های سپاه نیز گفت: سپاه در خصوص محرومیت زدایی، در حوزه اشاعه فرهنگ اسلامی و سایر حوزه هایی که با موجودیت انقلاب سرو کار دارد، فعالانه در صحنه حضور دارد. امروز سرزمین ذهن جوانان ما از جمله مهمترین حوزه های برنامه ریزی های دشمن است. دشمن تصمیم گرفته است هرج و مرج اخلاقی جوانان غرب را به جوامع اسلامی سرایت بدهد. دشمن تلاش می کند اعتقادات جوانان و مبانی فرهنگ ما را مورد هدف قرار بدهد. طبیعی است که ما در مقابل چنین سلاح مخربی خواهیم ایستاد . یکی از وظایف سپاه دفاع از ارزش ها، باورها و سرمایه های فکری انقلاب اسلامی است.

  سردار سلامی افزود: سرمایه اصلی سپاه و بسیج ایمان حقیقی است. اگر این ایمان از سپاه جدا شود، دیگر قادر نیست هویت خود را به منصه ظهور برساند. آن اعتقاداتی که در جنگ و میدان جهاد بوجود آمد، یک عاملی شد برای حفظ هویت سپاه. سبقت بچه های سپاه برای اقدامات معنوی در چارچوب احکام دین و تفکر ولایت فقیه و روحیه انقلابی وقتی با هم جمع می شود، الحمدلله بستری شده برای اینکه سپاه محبتش در دل جوانان داخل و خارج از کشور گسترش یابد.

  جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص دستاوردهای سپاه : همین الان سپاه در بیش از ۱۰۰۰ نقطه از کشور به ویژه در مناطق محروم فعالیت می کند. ما در حاشیه برخی از شهرها مثل اهواز و شهرهای دیگر تمام قد تلاش می کند. خود رویکرد سپاه به اقتصاد مقاومتی در عرصه سازندگی با قرارگاه سازندگی که دارد بسیاری از دستاوردهایی است که ما به دنبال آن هستیم.

  وی در خصوص جریان نفوذ نیز گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند دستگاه محاسباتی مسئولین ما را تغییر دهند. دیدگاه وحیانی مسئولین را با دیدگاه عقلانیت محور سودگرا تغییر دهند. تعریف نفوذ نیز همین است. نفوذ یعنی ایجاد میدان تأثیر در اندیشه و اراده مسئولین نظام ما. سپاه با روشنگری و رصد جریاناتی که در این مسیر حرکت کند، تلاش می کند راه نفوذ را ببندد. از یک طرف امید مردم ما را تحت تأثیر قرار می دهند و از سویی دیگر همسوسازی صورت می گیرد بین فکر مسئولین ما و تفکر دشمن. تبعیت نکردن از اندیشه های دشمن از آموزه های دینی ماست. واقعا ملت ایران اجازه استحاله فکری به هیچ کس نخواهند داد. اصلا اجازه نخواهند داد اندیشه هایی که ده ها سال ملت ما را استثمار کرده است، دوباره مسلط شود. ما می ایستیم در برابر این موضوعات و ملت ما هم می داند چه سیستم اطلاعاتی سپاه و چه بازوی فرهنگی سپاه در این زمینه فعال است.

  سردار سلامی در پایان در خصوص تهدیداتی که متوجه این نهاد انقلابی است نیز گفت: ما از تهدیدات خارجی نگرانی نداریم، تهدیدی که برای سپاه وجود دارد بیشتر نگرانی است و آن اینکه از هویت واقعی خودش فاصله بگیرد. ما پشتوانه ملت را داریم و رهبری مدبرانه و تا زمانی که این دو وجود دارد هیچ تهدیدی متوجه سپاه پاسداران نخواهد بود.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار