رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۰ | کد خبر : 46220
 • ایران با بومی‌سازی صنعت دفاعی‌ به امنیت پایدار دست یافته است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیرسرتیپ حسین محمدی با بررسی اهمیت پرداختن به موضوع هفته دفاع مقدس اظهار داشت: با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، آیندگان و کسانی که دوران پر افتخاردفاع مقدس را درک نکردند می‌توانند این میراث را در منظر دیدگان خود قرار داده و از اندوخته‌های گران‌بهای آن سود ببرند.

  این کارشناس نظامی افزود: ملت ایران امروز با داشتن مفاخر و دستاوردهای گران بهای دوران دفاع مقدس در تدوین الگوهای فرهنگی، نیازمند مبانی تئوریک متناسب با تحول، از دیگران نیست و به شهادت و فداکاری خو گرفته و از هیچ دشمنی و هیچ قدرتی و هیچ توطئه‌ای هراس ندارد.

  وی بیان کرد: محمدی با تاکید براینکه پشتوانه توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی در هر جامعه‌ای، داشتن امنیت پایدار است، گفت: به‌حمدالله امروز ایران اسلامی با اتکا به جوانان و نیروهای مومن، متخصص و متعهد و با استفاده از ظرفیت‌های موجود و توان علمی کشور، با بومی‌سازی صنعت دفاعی، به امنیت پایدار دست یافته و به یکی ازکشورهای اثرگذار در منطقه و جهان تبدیل شده است.

  امیرمحمدی همچنین به بررسی موضوع جنگ تحمیلی وزوایای مختلف آن پرداخت و گفت: جنگ تحمیلی در حالی شروع شد که مردم ایران طبعا به بازسازی کشور وآرامش و سازندگی دوران پس از انقلاب می‌اندیشیدند.

  وی افزود: گرچه صدام حسین، موضوع اختلافات مرزی را دلیل وقوع جنگ عنوان کرد، منتها خودش هم می‌دانست که این جنگ مرحله اجرایی از نقشه برنامه ریزی شده و هدفمند فرا‌منطقه‌ای‌ست ودولت بغداد فقط داوطلب اجرای این نقشه شده است. واقعیت این بود که انقلاب اسلامی تمامی الگوها و هنجارهای مورد نظر غرب در خاورمیانه و خلیج فارس را برهم زده بود. علاوه بر آن قدرت‌های بزرگ از این نگران بودند که منافع مورد نظرشان در خاورمیانه به خطر افتد.

  این جانباز دوران دفاع مقدس اضافه کرد: البته جمهوری اسلامی ایران در طول یکسال وچند ماه قبل از وقوع جنگ تحمیلی نیز با فشارهای برون مرزی متعددی مانند جنگ تبلیغاتی سیاسی روانی، محاصره اقتصادی، بلوکه کردن دارایی‌ها، تهدیدات نظامی مختلف مانند؛ مداخله نظامی درطبس و همچنین تحریف ماهیت انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل و ناامنی داخلی روبرو بود.

  محمدی بیان کرد: هدف از این اعمال بدبین کردن افکار عمومی جهان نسبت به انقلاب اسلامی، جلوگیری از شناسایی سیاسی جمهوری اسلامی و فراهم کردن زمینه‌های جنگ علیه ایران بود و این گونه اهداف و دیدگاه‌ها نیز نمی‌توانست در چارچوب اختلافات مرزی و جاه طلبی صدام حسین تعریف شود.

  وی با اذعان به این مسئله که دفاع در قانون طبیعت یکی از اصول استوار بقا و شرافت انسان‌ها است، افزود: جنگ دارای ۲ چهره زشت و زیباست که چهره زشت آن برپایه سلطه طلبی و قدرت‌افزایی و چهره زیبای آن براساس دفاع از ارزش‌ها و اعتقادات است.

  این فرمانده سابق ارشد ارتش  تصریح کرد: از بین تمام دفاعیاتی که توسط انسان دربرابرهجمه‌های گوناگون انجام می‌شود، مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین آنهادفاع ازعقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی چون برپایه دفاع از ارزش‌های اسلامی و اعتقادات دینی استوار بود از چهره زیبای جنگ برخوردار و از افتخارات بی نظیر ملت ایران است به‌طوریکه در طول۲۰۰ سال اخیر تنها جنگی بود که حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن نیفتاد و این جز با از خودگذشتگی و ایثار و فداکاری و اطاعت پذیری سربازان اسلام محقق نمی‌شود.

  وی اضافه کرد: همین روحیه اطاعت پذیری است که سرباز، آسایش را یک سو نهاده، جسم و روحش را ورزیده می‌کند و جانش را در راه خدا فدا می‌کند و دشمن وقتی ببیند ملتی در هیچ یک ازشئون و نیازمندی‌هایش وابستگی به بیگانه ندارد، طبیعتا ابزار تهدید را هم از دست خواهد داد، حربه‌ها و تحریم‌هایش ناکارآمد می‌شود و به تیره‌ورزی و شکست می‌گراید.

  محمدی با اشاره به این مهم که در قاموس شهادت، واژه وحشت محلی از اعراب ندارد و ملتی که شهادت دارد؛ اسارت نمی‌شناسد، بیان کرد: با توجه به اینکه در طول جنگ تحمیلی عراق از سوی کشورهای مختلف بلوک شرق و غرب حمایت می‌شد، ایران اسلامی در واقع با بیش از ۳۰ کشور جهان در حال جنگ بود اما اساس دفاع رزمندگان اسلام در این دوران برپایه عقلانیت، انسانیت و رعایت حقوق بشر استوار بود.

  این کارشناس نظامی علت پیروزی رزمندگان اسلام در اکثر عملیات‌های پی‌ریزی شده دوران دفاع مقدس را توجه به عقلانیت در طرح‌ریزی آنها دانست و گفت: مد نظر داشتن انسانیت و توجه به اصول مد نظر شرع مقدس اسلام و حقوق بشر اسلامی و موازین بشری موجب شده بود که رفتار رزمندگان با اسراء، رفتاری انسانی و اسلامی باشد.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار