رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۷ | کد خبر : 46255
 • دلواپسان با «خسارت محض» علیه دولت آمدند

  به گزارش وعده صادق

  پاییز سال ٩٢ بود که با برنامه «ما دلواپسیم» فعالیت‌های خود را علیه مذاکرات هسته‌ای آغاز کردند. اگرچه نخستین برنامه‌شان با استقبال رو به رو شد اما در حرکت‌های بعدی موفق نبودند و سالن‌های همایش‌شان خالی ماند. اکنون پس از چندین ماه وقفه و درست چند ماه پیش از انتخابات بار دیگر با برنامه‌ای دیگر به صحنه بازگشتند. همان گروهی که در انتخابات هفتم اسفند ضد برجام‌ترین لیست را در تهران ارایه دادند و حتی یک نفر از آن لیست هم نتوانست به بهارستان راه پیدا کند. گویی این‌بار دیگر کار برای‌شان از دلواپسی گذشته بود. حالا که دیگر برجام از پیچ و خم‌هایش گذر کرده و در حال اجراست بهانه‌های دیگری را برای حمله به دولت انتخاب کردند. FATF و IPC  کلیدواژه جدید مخالفان دولت برای حمله و تخریب است. برنامه «خسارت محض» از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، خواجه نصیر، علم و صنعت، امام صادق(ع)، علامه طباطبایی و امیر کبیر و در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد. سخنرانان این برنامه از هیچ اتهامی علیه دولت فروگذار نمی‌کردند، از جهالت خواندن برجام و قاجاری خواندن دولت حسن روحانی تا متهم کردن دولت به خیانت و اینکه پروژه ناتوان‌سازی ایران را در منطقه برای جلوگیری از نابودی اسراییل پیش می‌برد. مخالفان حسن روحانی در حالی از حسن روحانی به خاطر بستن دهان منتقدانش انتقاد می‌کردند که سخت‌ترین و بزرگ‌ترین اتهامات را نیز به دولتش وارد می‌دانستند و آزادانه آن را مطرح می‌کردند.
  وارد حوزه هنری که شدم تمام در و دیوار پر بود از پوسترهای برنامه. از پله‌های ساختمان به سمت سالن همایش که می‌رفتم صدای همهمه به گوش می‌رسید. عده‌ای در مقابل سالن بر روی زمین نشسته بودند و روی مقواهای سفید با خط درشت علیه برجام، قراردادهای نفتی و FATF شعارهایی را می‌نوشتند و به دست کسانی می‌دادند که برای شرکت در برنامه آمده بودند. طبق زمان‌بندی اعلام شده قرار بود ساعت سه و نیم برنامه آغاز شود اما در آن ساعت سالن خالی بود و تنها انتظامات و برگزار‌کنندگان برنامه بودند که در سالن رفت و آمد می‌کردند. هر چه به ساعت چهار نزدیک‌تر می‌شدیم جمعیت بر تعدادش افزوده می‌شد اما همچنان ردیف‌های زیادی از صندلی‌ها خالی بود. پانزده دقیقه از چهار گذشته بود که ناچار مجری، برنامه را با این جمله آغاز کرد « سلام بر همه الا بر انقلاب‌فروش». برنامه با پخش کلیپی علیه برجام ساخت موسسه فرهنگی اوج ادامه پیدا کرد. شروع برنامه آرام بود و هر چه می‌گذشت بر شدت حملات بر دولت نیز افزوده می‌شد. نخستین سخنران حجت‌الله عبدالمالکی استاد دانشگاه امام صادق بود که مجری او را تحلیلگر مسائل اقتصادی نیز معرفی کرد. عبدالمالکی در تمام طول سخنرانی تمام سیاست‌های اقتصادی را اشتباه و بر ضد اقتصاد مقاومتی خواند و گفت دولت به جای اقتصاد مقاومتی اقتصاد مذاکراتی را در دستور کار قرار داده است. سخنران دوم هم از چهر‌ه‌های دانشگاهی بود. درخشان، استاد دانشگاه امام صادق نیز قراردادهای نفتی را زیر سوال برد. با اتمام سخنرانی این دو نفر گویی فاز آرام برنامه به پایان رسیده بود که حتی مجری برنامه هم تغییر کرد و مجری جدید از پشت تریبون جمعیتی را که تا آن لحظه تنها با صلوات و تشویق سخنران‌ها را بدرقه کرده بودند با این جمله دعوت به شعار دادن کرد «من از شما دعوت می‌کنم شعاری را فریاد کنید که فریاد زدنش کمتر از نماز نیست، پس مرگ بر امریکا» حالا دیگر سالن سوره حوزه هنری پر شده بود و حاضرین مشت‌های‌شان را گره کردند و شعار مرگ بر امریکا را فریاد می‌زدند.
  انقلاب را از دست نااهلان نجات دهید
  معاون پژوهش خبرگزاری فارس سخنرانی خود را با ابراز خوشحالی از اینکه بیشتر حاضرین در مراسم از نسل سوم انقلاب هستند آغاز کرد و گفت: انقلاب ما را از دست نا اهلانی که امروز بر صدارت هستند نجات دهید. یاسر جبرییلی برجام را جهالت خواند و گفت: برخی می‌گویند که جایگاهی در دنیا نداریم و برای پیشرفت و توسعه باید با امریکا در ارتباط باشیم، حال سوال ما این است که اگر این افراد در زمان امامان معصوم بودند با آنها چه می‌کردید؟ چرا برخی مسوولان از موضع ضعف و ذلت به دنیا نگاه می‌کنند. وی به اهداف برجام اشاره کرد و گفت: برجام دو هدف بیشتر نداشت؛ یکی افزایش درآمد نفتی و دیگری برداشته شدن تحریم‌های بانکی بود که هیچ‌کدام میسر نشد. جبرییلی گفت: اعتماد کردن به امریکایی‌ها جهالت بود و تجربه نگرفتن از برجام خیانت است. در برجام امریکایی‌ها چندین راه نفوذ برای خود درست کرده‌اند و برجام به‌گونه‌ای تنظیم شده است که امریکا تا حذف شورای نگهبان و سپاه پاسداران پیش برود. وی در ادامه با اشاره به موضوع FATF افزود: نطفه FATF پس از دیدار محرمانه سیف با وزیر خزانه‌داری امریکا بسته شد و ایران عضو FATF نخواهد شد ولی فقط مقرراتش را اجرا خواهد کرد.
  پروژه ناتوان‌سازی ایران را پیش می‌برند
  وی تندترین اتهامات را علیه دولت وارد ساخت و از اعداد قراردادها به این نتیجه رسید که پروژه ناتوان‌سازی ایران برای جلوگیری از نابودی اسراییل کلید خورده است و در پایان هم گفت: همه کسانی را که قراردادهای قرن نوزدهمی را بر ما تحمیل کردند را به جهنم حواله می‌دهیم. محمد صادق کوشکی در صحبت‌هایش این موضوع را مطرح کرد که چرا قراردادهای نفتی و تعهدات برجام همه ٢۵ و ٣٠ ساله است؟ او این اعداد را به صحبت‌های رهبر انقلاب در مورد اینکه گفته بودند اسراییل تا ٢۵ سال آینده نابود خواهد شد ربط داد و گفت: پروژه ناتوان‌سازی ایران در منطقه در حال اجراست تا از نابودی اسراییل در ٢۵ سال آینده جلوگیری شود. اگرچه در تمام این ماه‌ها چه پس و چه پیش از برجام در صدا و سیما مناظره‌های زیادی درباره برجام و مذاکرات برگزار شده بود اما از عدم تمایل دولت برای مناظره با منتقدان اظهار نگرانی کرد و قراردادهای بین‌المللی دولت را پروژه‌ای طراحی شده دانست. وی گفت: این قراردادها همگی مکمل همدیگر هستند که یک روز در طرح شفافیت بانک‌ها، یک روز در برجام، IPC  و روزی دیگر در FATF مطرح می‌شود. ما باید بدانیم که امروز پروژه ناتوان‌سازی ایران در تبدیل شدن قدرت برتر منطقه در حال تشکیل است آیا همه این اتفاقات تصادفی نیست؟
  خروجی برجام، ورودی داعش است
  حسین شریعتمداری در سخنانی با انتقاد از نحوه برخورد دولت یازدهم با امریکا و غرب، گفت: داستان این روزهای ما از جایی شروع شد که دوستان ما جایگاه امریکا را از جایگاه یک شیطان به عنوان یک رقیب سیاسی پایین آوردند. وقتی شیطان رقیب سیاسی شود، می‌توان با آن مذاکره کرد و به نتیجه مذاکره هم دل بست. مدیر مسوول روزنامه کیهان در بخش دیگری از سخنانش به انتقاد از قرارداد کنوانسیون FATF پرداخت و گفت: ما در تعریف تروریسم در قرارداد با FATF با غرب تضاد فکری داریم که این نیز دستاوردش تحقیقا هیچ بوده است. وی با بیان اینکه باید در نقطه‌ای این مسیر متوقف شود، افزود: خروجی برجام یقین بدانید که ورودی داعش است، رهبر انقلاب بارها تاکید کرده‌اند که امریکا قابل اعتماد نیست و امروز نیز می‌بینیم که با وجود توافق آتش‌بس در سوریه به ظاهر مواضع تروریست‌ها را مورد حمله قرار می‌دهد اما پس از آن داعش و تروریست‌ها در همان نقطه مستقر می‌شوند. این فعال رسانه‌ای اصولگرا گفت: امریکایی‌ها به هیچ عنوان قابل اطمینان نیستند که مسوولان باید به آن توجه کنند. شرایط امروز ما خطرناک نیست بلکه خطیر است، آنهایی که بحران ندیده‌اند این روزها را بحران تلقی می‌کنند. ما روزهای سخت‌تر از امروز را نیز دیده‌ایم که با توکل و ایمان به خدا بر دشمنان پیروز شده و امروز هم با همان روحیه بر دشمنان غلبه خواهیم کرد.

   

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار