• تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۰ | کد خبر : 46395
 • سهم واحدهای آموزشی غیرانتفاعی تا 20 درصد افزایش پیدا می‌کند

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، احمد همتی در جمع شماری از مدیران آموزش و پرورش شهرستان سمنان اظهار داشت: واحدهای آموزشی زیادی داریم که خصوصی و غیرانتفاعی هستند و کماکان درصدهای تأسیس این مراکز بالا می‌رود.

  وی تصریح کرد: امروز بین ۱۰ تا ۱۲ درصد واحدهای آموزشی، غیرانتفاعی بوده و قرار است تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کند و امروز باید مشخص کرد که این مراکز باید چگونه برنامه‌ریزی و ساماندهی شوند.

  نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح و ایده‌ای که برای نظام آموزشی در کشور باید وجود داشته باشد، از طرف چه کسی باید عنوان شود و بدون تردید، از طریق سازمان نظام فرهنگیان خیلی بهتر می‌توان کارها را پیش برد و ایده‌ها را مطرح کرد.

  همتی گفت: یکی از موارد مهم کنونی این است که دفاع از حقوق صنفی امروز به چه صورتی باید انجام شود و آیا پراکنده و بی‌قانون باید عمل کرد یا این موارد در چارچوب سازمانی مشخص چون نظام فرهنگیان انجام شود.

  وی تصریح کرد: بازآموزی‌ها خیلی راحت می‌تواند در قالب سازمان نظام فرهنگیان انجام و باری از دوش وزارت آموزش و پرورش برداشته شود و کیفیت‌ها را نیز بالا ببریم؛ بازآموزی‌ها در قالب این سازمان به بهترین شکل اجرایی خواهد شد.

  نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارنظر در مورد کتاب‌های درسی و محتوای دروس نیز باید از طریق همین سازمان انجام شود؛ بنابراین سازمان نظام فرهنگیان می‌تواند نقش بسیار تأثیرگذاری در جامعه داشته و محل پرورش مدیران عالی‌رتبه برای نظام آموزشی و فرهنگی کشور باشد و ضرورت آن کاملاً مشخص است.

  همتی گفت: امروز اگر کسی این ضرورت را انکار کند، توجیه نشده است یا مواردی به وی القا شده است که موافقت نکند و این موارد هم غیرمنطقی و غیراصولی است.

  وی تصریح کرد: چیزی که مسلم بوده، این است که ما در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی سازمان نظام فرهنگیان را پیگیری خواهیم کرد تا عملیاتی و در برنامه ششم توسعه تصویب شود و با همکاری همه مدیران آموزشی و معلمان آن را با اختیارات قابل‌توجهی اجرایی می‌کنیم تا بتواند نقش مناسبی در امور داشته باشد.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار