• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۰ | کد خبر : 46581

 • رصد اخبار شبکه خبری وعده صادق:  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا ازآتن، خبرگزاری رسمی یونان از جزیره ‘ لزو’ واقع در متیلین روز سه شنبه گزارش داد: بر اثر آتش سوزی گسترده در محل نگهداری پناهجویان بیش از ۷۰ درصد این محل در آتش سوخت و حدود پنج هزار پناهجو آواره خیابان ها شدند.
  براساس گزارش رسانه های خبری یونان ازجزیره لزو: این آتش سوزی پس از درگیری بین پناهجویان افغان با دیگر پناهجویان رخ داده است.
  پس از وقوع آتش سوزی زنان، کودکان و مردان مسن برای در امان ماندن از آتش سوزی به خیابان های جزیره لزوه گریختند.
  بر اثر این آتش سوزی تمام وسایل پناهجویان و مراکز خدماتی درمانی و تدارکات آن بطور کلی در آتش سوخت.
  گرچه هنوز علت این آتش سوزی به طور دقیق اعلام نشده است، اما چندی پیش تظاهراتی از طرف هواداران حزب تندروی نئونازی خریسی اوگی( فجر طلایی) در نزدیکی این کمپ به نشانه مخالفت با اسکان آنان برپا شده بود.
  رسانه های خبری یونان همچنین گزارش دادند: شهروندان این جزیره پس از رخداد این آتش سوزی که بر اثر آن نیز ۵۰ هزار هکتار از اراضی و درختان زیتون در آتش سوختند، این حزب در گفت و گو با رسانه های خبری این کشور، مخالفت خود را با حضور پناهجویان در این جزیره ابراز و از دولت چپگرای یونان خواستند که این کمپ را تخلیه و پناهجویان را به جای شهر و یا جزیره به دیگر نقاط منتقل کنند.
  وزارت مهاجرات یونان در این باره اعلام کرد: پناهجویان رفته رفته به علت نداشتن جایی در سطح شهر به کمپ سوخته شده باز خواهند گشت و تاکنون از مجموع پنج هزار پناهجو، حدود چهار هزار تن از آنان به کمپ سوخته شده بازگشته اند.
  شبکه تلویزیون خصوصی اسکای یونان نیز گزارش داد: شرایط زندگی برای پناهجویان به علت کمبود مواد غذایی، سرویس های بهداشتی کافی و عدم دسترسی مناسب به مراکز درمان و بهداشت کشور، باعث شده که این پناهجویان از خود عکس العملی نشان دهند زیرا مدت هاست که بدون تعیین و تکلیف باقی مانده اند.
  اروپام**۴۶۲**شبس*۱۴۸۸ ** ۱۵۷۴
  خبرنگار: سید رشید موسوی* دبیر:بهمن بامداد* انتشار دهنده: محسن تهوری

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد