• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۰ | کد خبر : 46600

 • رصد اخبار – شبکه خبری وعده صادق
  :

  معاون فنی و درآمد سازمان فنی و اجتماعی از وصول ۵۰۰۰ پرونده بخشودگی جرایم کارفرمایان خبر داد و گفت: مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان دیگر تمدید نمی‌شود اما از این پس کارفرمایان می‌توانند در صورت وجود شرایط لازم مشمول بخشودگی شوند.

  محمد حسن زدا در گفت‌وگو با  ایسنا با اشاره به پایان یافتن مهلت بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش‌حساب در روز ۲۷ شهریور ماه اظهار کرد: مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان دیگر تمدید نمی‌شود.

  وی افزود: این قانون دائمی است و مهلت تعیین شده مربوط به کسانی بود که در گذشته جرایمی داشتند.

  معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از این پس اگر جرائمی اتفاق بیفتد چون قانون دائمی است کارفرمایان می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن مشمول بخشودگی شوند، اظهار کرد: بیش از پنج هزار درخواست را در سراسر کشور دریافت کردیم و کمیته‌های مربوط مشغول بررسی پرونده‌ها هستند که آیا شرایط لازم برای بخشودگی جرایم وجود دارد یا خیر.

  زدا افزود: مبلغ بدهی پرونده‌های درخواست شده حدود سه هزار میلیارد تومان است، اما معلوم نیست تا چه میزان آن در کمیته‌ها مورد موافقت قرار گرفته و اجرایی شود. کارفرمایان باید مدارکی را به کمیته‌های مربوط تحویل دهند.

  وی با بیان اینکه امور رسیدگی به پرونده‌ها به طور کامل در دست ما نیست، اظهار کرد: کارگاه‌ها در سال‌های گذشته ممکن است به سه علت بروز حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات ارزی دچار مشکلات رکود و تعطیلی موقت شده باشد که تصدیق هر کدام از خسارات وارد شده توسط یکی از مراجع مربوط انجام می‌شود به عنوان مثال آسیب مربوط به تحریم‌های ظالمانه را وزارت صنعت و آسیب‌های مربوط به نوسانات ارزی را بانک مرکزی بررسی می‌کند، به همین خاطر باید منتظر بمانیم تا در کمیته‌های مربوط هر چه زودتر پرونده‌ها بررسی شوند تا ما بتوانیم زودتر تصمیم بگیریم.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، چندی پیش قانون بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب در هیات وزیران به تصویب رسید و براساس آن کارگاه‌هایی که بر اثر حوادث طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات ارزی دچار رکود و تعطیلی شده و پرداخت حق بیمه کارگران آن‌ها دچار مشکل شده باشد می‌توانند با پرداخت یکجا یا ترتیب پرداخت اصل حق بیمه با رعایت آیین نامه از جرائم مربوط معاف شوند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق
  ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد