رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵ | کد خبر : 46683
 • ۳۵ گلزار شهدا در فهرست آثار ملی ثبت شد


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، ثبت گلزار های شهدا بنا به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و در پی تفاهم نامه منعقده بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف حفظ و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعدی و تعامل و همکاری متقابل در زمینه‌های مشترک  با توجه به قوانین حاکم بر هر دو سازمان، توسعه همکاری‌های دو جانبه  به منظور استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های دو دستگاه صورت گرفته است.

  بر اساس تفاهم نامه یاد شده همکاری‌های مشترک در زمینه های شناسایی، مستند سازی، تهیه و تدوین پرونده گلزارشهداء و پیشنهاد آن به سازمان میراث فرهنگی برای ثبت در فهرست آثار ملی، همکاری مشترک جهت ساماندهی گلزار شهداء که در حریم آثار و محوطه‌های تاریخی و فرهنگی واقع شده‌اند و… از جمله مفاد این تفاهم نامه محسوب می‌شود.

  گلزار شهداء بهشت زهرا تهران با ۳۰ هزار شهید پیش از این در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است اما پرونده ۳۵ گلزار شهداءیاد شده  نخستین پرونده های یادمانی استانی است که در تعامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران و  از سوی اداره کل ساماندهی گلزار شهداء وابسته به این بنیاد تهیه و به دفتر ثبت ارسال شده است.

  مدیرکل پرونده ثبت گلزار جیلارد دماوند تهران را نیز نخستین گلزاری است که به صورت نمونه و مشترک بین واحد ستادی سازمان واداره ساماندهی گلزار شهدا تهیه شد. با انجام این کار مشترک از این پس پرونده گلزار شهداء تمامی استان‌های کشور از سوی اداره ساماندهی گلزار شهدا تهیه، تدوین و به اداره ثبت آثار ارایه می‌شود.

  بنا به اطلاعات منتشره از سوی پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران مطابق آمار، ۱۹ هزار و ۶۴۸ گلزار که ۲۲۰ هزار و ۸۷۱ مزار شهید را شامل می‌شوند در کشور وجود دارند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۲۱ گلزار با ۱۳۵ هزار و ۴۰۱ مزار کاملاً ساماندهی شده، ۵۵۵ گلزار با ۵۲ هزار و ۴۲۴ مزار در دست ساماندهی و ۷ هزار ۲۷۲ گلزار با ۳۳ هزار و ۴۶ مزار هنوز ساماندهی نشده‌اند.

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار