رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰ | کد خبر : 46717
 • هشدار نمایندگان پارلمان انگلیس در خصوص خطر تبدیل داعش به یک 'جنبش بین المللی '


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، اعضای این کمیته بانفوذ مجلس عوام در این گزارش تحت عنوان ‘عملیات نظامی انگلیس در سوریه و عراق ‘، گفته اند خطر اینکه این گروه پس از خروج اجباری از سوریه و عراق تبدیل به ‘جنبش بین المللی ‘ شود، وجود دارد.
  این کمیته پارلمانی گفته است: این تهدید وجود داد که داعش همانند گروه القاعده، پس از شکست و خروج از دو کشور سوریه و عراق، اقدام به تشکیل شاخه هایی منطقه ای در آسیا و آفریقا کند.
  به گفته این کمیته پارلمانی در حال حاضر جنگجویان منتسب به گروه داعش عملاً در لیبی فعالیت خود را آغاز کرده اند و برخی از گروه های افراطی در آفریقا همانند بوکوحرام و نیز در حوزه خاورمیانه از جمله در یمن و مصر ( صحرای سینا) و نیز در افغانستان به این گروه تروریستی پیوسته اند.
  این کمیته پارلمانی در این گزارش با اشاره به اقدامات نظامی انگلیس علیه گروه داعش در سوریه و عراق، عنوان کرده است که از دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون نیروی هوایی این کشور ۵۵۰ مأموریت در عراق و ۶۵ مأموریت در سوریه صورت داده است.
  کمیته دفاعی مجلس عوام همچنین در این گزارش با اشاره به سخنانی بحث برانگیز دیوید کامرون نخست وزیر سابق این کشور در سال گذشته در مورد شمار نیروهای معارض میانه رو در سوریه، درخواست کرده است که دولت انگلیس جزییات بیشتری در این خصوص به پارلمان ارایه دهد.
  دیوید کامرون در سال گذشته میلادی در سخنانی در مجلس عوام ادعا کرده بود که در حال حاضر ۷۰ هزار نیروی معارض میانه رو در سوریه فعالیت می کنند که وابستگی به رژیم بشار اسد و یا داعش ندارند و می توان از آنها حمایت کرد.
  ‘جولیان لویس’ رییس کمیته دفاعی مجلس عوام در این خصوص با اشاره به شکست های اخیر داعش در سوریه و عراق گفته است که انگلیس بایستی تمرکز بیشتری بر روی خطرات درازمدت این گروه صورت دهد.
  وی افزود: اگر داعش همانند القاعده تبدیل به جنبش بین المللی شود، این گروه برای بقای خود دیگر اتکای کمتری به خاک خواهد داشت و در این شرایط انگلیس بایستی سیاست هایش را با این تغییر وضعیت انطباق دهد.
  رییس کمیته دفاعی انگلیس گفت: برای مثال اگر داعش در خاورمیانه شکست بخورد، اعضای آن می توانند توان خود را در آفریقا افزایش دهند و در این وضعیت راهبرد مقابله با این گروه نیازمند تغییر خواهد بود.
  گزارش این کمیته در حالی منتشر می شود که ‘مایکل فالون’ وزیر دفاع انگلیس در جریان دیدار اخیرش از عراق با اشاره تعهد به لندن برای پشتیبانی از تلاش های جاری برای شکست کامل گروه داعش، گفته است: این گروه در حال حاضر کمتر از ده درصد از خاک عراق را تحت کنترل دارد که در جریان حملات چند ماه آینده این چند درصد هم از دست خواهد داد.
  انگلیس در سال ۲۰۱۴ میلادی به دنبال موافقت مجلس عوام ، حملات هوایی خود را علیه مواضع داعش در عراق در چارچوب حملات هوایی ائتلاف شروع کرد و در سال گذشته میلادی نیز با موافقت مجدد پارلمان این حملات را به سوریه گسترش داد.
  اروپام**۴**۱۵۵۲ ** انتشار دهنده: قاسم شریعتی  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار