کشور چین دیگر نیازی به کارشناسان سایبری ندارد

0 1


وعده صادق
:

کشور چین اعلام کرده با توجه به گستردگی شبکه اینترنت و مخاطراتی که وجود دارد بیش از گذشته به نیروهای متخصص سایبری نیاز دارد.

به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آمارهای جدید از کشور چین نشان می دهد که این کشور به بیش از ۷۰۰ هزار کارشناس در زمینه اینترنت و شبکه نیاز دارد. چین یکی از بزرگترین قربانیان حملات رایانه ای در جهان است و معمولا آمریکا بیشترین حمله در زمینه رایانه ای را به این کشور داشته است.

برخی منابع اعلام کردند که کارشناسان سایبری تا سال ۲۰۲۰ در کشور چین به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر خواهند رسید. دولت چین از دوسال گذشته هفته ای را با عنوان هفته امنیت سایبری نامگذاری کرده و در این ایام مردم و کاربران اینترنت درباره مسائلی همچون امنیت سایبری آموزش های لازم را می بینند.

از سال ۲۰۱۴ تا کنون ۱۹ نفر در زمینه امنیت سایبری اقدامات برجسته ای را برای کشور انجام دادند که از سمت دولت ۱۵۰ هزار دلار جایزه دریافت کردند. طبق آمار اعلام شده در این کشور هر ساله ۱۵ هزار نفر در رشته امنیت سایبری و امنیت اطلاع رسانی در دانشگاه ها تحصیل می کنند.

ارگان های مختلف آموزشی چین هم مثل آموزش و پرورش، وزارت علوم و فن آوری همچنین اداره فضای سایبری همه برای یک راهبرد ملی به توافق رسیدند.

گفتنی است؛ کشور چین با ۷۰۰ میلیون نفر مشترک شبکه جهانی اینترنت، دغدغه امنیت سایبری را دارد و نیروهای متخصص در این زمینه را آموزش می دهد.

انتهای پیام/

همراه با شبکه خبری وعده صادق

باشگاه خبرنگاران

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.