رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۵ | کد خبر : 46918
 • توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر؛ محور همکاری ایران و دانمارک


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش ایرنا به نقل از پاون، چیت چیان در سفر روز پنجشنبه خود به دانمارک و در دیدار با وزیر انرژی، مطلوبیت و آب و هوای این کشور درخصوص همکاری مشترک در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، توسعه کیفیت منابع آب و همچنین بازیافت فاضلاب و استفاده دوباره از پساب در بخش های مختلف گفت وگو کرد.
  وزیر نیرو با اشاره به تعهد وزارت نیرو در زمینه رعایت ملاحظات محیط زیستی در طرح ها و همچنین مشارکت داوطلبانه ایران درخصوص توافق های جهانی کنفرانس پاریس گفت: با توجه به توانمندی های کشور دانمارک و همچنین ظرفیت های بی مانند ایران در زمینه انرژی بادی و خورشیدی، توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر می تواند محورهای همکاری آینده دو کشور باشد.
  وی با اشاره به اجرای طرح های فاضلاب در بیشتر شهرهای ایران گفت: به کارگیری فن آوری های نوین در زمین تصفیه آب و فاضلاب در ایران می تواند زمینه خوبی برای همکاری مشترک شرکت های بخش خصوصی دو کشور باشد.
  در پایان این نشست مقرر شد وزیر انرژی، مطلوبیت و آب و هوای دانمارک با همراهی چند شرکت برتر این کشور برای بررسی زمینه های همکاری و توسعه روابط دو کشور در زمینه آب و برق به ایران سفر کنند.

  **تبادل تجربه در زمینه کاهش پیامد تغییر اقلیم
  پس از این نشست، چیت چیان با وزیر محیط زیست و غذای دانمارک نیز دیدار کرد که در این نشست وزیر نیرو با اشاره به موضوع تغییر اقلیم و کمبود آب در بخش های بزرگی از ایران گفت: حدود ۱۵ سال است که به علت تغییر اقلیم، خشکسالی نگران کننده ای در ایران اتفاق افتاده و علاوه بر کاهش بارندگی، تبخیر آب به دلیل افزایش دمای هوا نیز بیشتر شده است.
  وی تصریح کرد: ما باید هوشمندانه در زمینه کاهش پیامد تغییر اقلیم، مدیریت مصرف آب و افزایش راندمان آبیاری در بخش کشاورزی فعالیت کنیم و در این زمینه ها از تبادل تجربه و همکاری با کشور دانمارک استقبال می کنیم.
  وزیر نیرو در این دیدار از شرکت های دانمارکی دعوت کرد تا در زمینه کیفیت منابع آب، تصفیه فاضلاب و کاهش هدررفت آب در شبکه شهری با شرکت های ایرانی همکاری نمایند.
  شبد**۱۹۵۳**۳۴۰۴ **خبرنگار: مرتضی شحنه**انتشار دهنده:محسن اسماعیلی

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار