رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰ | کد خبر : 46947
 • نشریه «سینما و ادبیات» ویژه سینمای ژاپن روی دکه رفت

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، «هایائو میازاکی»، انیماتور شاخص و شناخته‌شده سینمای ژاپن و پایه‌گذار استودیو جیبلی معروف طرح جلد سینما و ادبیات را به خود اختصاص داده است. انیمه ژاپنی ویژگی‌های خاصی دارد که با مطالعه تحلیل فیلم‌های این انیمیشن‌ساز بزرگ مخاطبان به درک عمیقی از جهان‌بینی او دست خواهند یافت.

  «درام تاریخی» موضوع این شماره سینمای ایران مجله است. بازنمایی تاریخ در سینمای ایران در میزگرد علی رفیعی، محمدرضا اصلانی، مسعود جعفری‌جوزانی و جواد طوسی به بحث گذاشته شده و چگونگی به کارگیری المان‌های تاریخی در سینما تک‌تک مقالات این بخش تحلیل شده است.

  «تاریخ و تاریخ‌نویسی در ادبیات داستانی» هم‌راستا با بخش سینمای ایران، موضوع این شماره بخش ادبی است. تاریخ چیست، نقطه تلاقی روایت ادبی و روایت تاریخی در کجاست، تاریخ چگونه در رمان ورود پیدا می‌کند و دلیل اقبال نویسندگان این نسل به مقوله تاریخ چیست و چگونه تاریخ در روایت تنیده می‌شود، پرسش‌هایی است که در نشست یونس تراکمه، پویا رفویی و کامران سپهران و مقالات کورش اسدی، شاپور بهیان، منیرالدین بیروتی، علی خدایی، عنایت سمیعی، ابوتراب خسروی، محمدرضا کاتب، ضیا موحد، شیوا مقانلو و … به آنها پاسخ داده شده اهست.

  «پرونده رمان» خاورمیانه در این شماره هم پی گرفته شده است. رمان عرب و مولفه‌های آن و تاثیر تحولات خاورمیانه در رمان عربی در گفت و گوی اختصاصی با شکری المبخوت نویسنده تونسی برنده بوکر عربی ۲۰۱۵ و همچنین گفت و گویی با بختیار علی در مورد رمان کُرد که به زیبایی‌شناسی و خلق زبانی تازه انجامیده به تفصیل بررسی شده است.

  «این بامداد خسته» تازه‌ترین مستند فرشاد فدائیان درباره احمد شاملو موضوع پرونده بخش مستند این شماره است.

  موضوع «کارگاه رضا براهنی» یکی دیگر از بخش‌های جذاب مجله است. شاگردان براهنی، شیوا ارسطویی، فتاح محمدی، شمس آقاجانی، هوشیار انصاری‌فر جزء به جزء از کیفیت و چگونگی کارگاه براهنی می‌گویند و زوایای تازه‌ای را به این کارگاه گشوده‌اند.

  موضوع مهم «نقد فیلم» این بار نیز در بخش «فیلم‌ها و احساس‌ها» ادامه پیدا کرده است. در این بخش نظرات منتقدان مهم و بنام سینمایی و دیدگاه‌های جریان‌ساز آنها در باب نقد فیلم و مجلات سینمایی مطرح جهان در مقابل دید مخاطبان قرار گرفته است.

  شماره ۵۴ نشریه «سینما و ادبیات» ویژه شهریور و مهر ۱۳۹۵ با بهای ۹۰۰۰ تومان روی دکه رفته است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع: http://www.mehrnews.com/news/3775323/%D9%86%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D9%87-%D8%B1%D9%81%D8%AA
  انتشار خبر در منبع: ۲۳ September 2016 | 9:37 am

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار