کد خبر : 47011
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۸
121 مشترک

دروغی به نام پیاده کردن اقتصاد مقاومتی ؛ دولت اقتصاد لیبرالی را پیاده می کند…

اقتصاد لیبرالی و مدل هایش جهان را به نابودی کشیده است و جهان غرب امروزه با بحران های شدید اقتصادی روبروست. حال ، این مدل ها در ایران توسط جریان اعتدال گرا در حال پیاده شدنست. آیا اقتصاد لیبرالی ایران را از بحران اقتصادی نجات خواهد داد یا بدتر موجب نابودی اقتصاد ایران خواهد شد؟؟؟

به گزارش وعده صادق ، این دولت از روز اول که روی کار آمده است سعی کرده لیبرالیسم را پیاده کند(لیبرالیسم سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، هنری و…). لیبرالیسم اصالت را به اباحه گری می دهد و در تعارض جدی با دین اسلام است. لیبرالیسمی که موجب برکناری امثال بازرگان و منتظری شد. حال این ایدئولوژی درحوزه های مختلف به راحتی توسط این دولت در درحال پیاده شدنست که مهمترین آنها اقتصاد است و این درحالی است که مداوم به دروغ به رسانه ها گفته می شود که این دولت درحال پیاده کردن اقتصاد مقاومتی است. رسما آقای نوبخت در سخنرانی چندماه گذشته خود به پیاده کردن کتابی اشاره کرد که در این کتاب سراسر مبانی لیبرالیسم به چشم می خورد. توجه شما را به قسمتی از صحبت های آقای نوبخت جلب می نماییم:

«اجرای اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست‌هاش مال یک‌سال و دوسال و این‌ها نیست ، اصلا اقتصادمون باید دیگه از این پس با این مبانی نظری که با مبانی نظری دولت هماهنگی داره(اداره بشه)…من باز ارجاع می‌دم عزیزامون رو به کتاب امنیت ملی و نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران که آقای دکتر روحانی این‌رو در سال ۱۳۸۷ – ۸۸ تقریر فرمودند و بعد از او حدود هفت بار هم تجدید چاپ شد. همه‌ی این اقتصاد مقاومتی رو شما توی اون مدل ، الگوی اسلامی-ایرانی‌ای رو که مورد نظر بود ، همین سیاست‌ها تو اون‌جا تصریح شدست، یعنی این‌ها بحث جدیدی نیست.»

این‌ها گفته‌های آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه‌ی دولت بود. ایشان به کتابی اشاره کردند تحت عنوان امنیت ملی و نظام های اقتصادی در ایران. جالب است بدانید در سراسر ۸۰۰ صفحه ی این کتاب یک آیه یا یک روایت و یا یک نقل قول از امام(ره) و مقام معظم رهبری نیست. نه تنها این ها در این کتاب به چشم نمی خورند بلکه رسما در سراسر این کتاب مبانی لیبرالیسم دیده می شود. که مهمترین آنها در صفحه ی ۷۸۲ این کتاب دیده می شود که در آنجا اشاره می شود الگوی مطلوب برای توسعه اقتصادی ایران نگاه نئوکینزی ها و نهادگرایان است.

نگاه نهادگرایان

اقتصاد نئوکینزی که نه تنها در تعارض جدی با مبانی اسلامی است بلکه به اذعان متفکران گوناگون غربی یک مدل به بن بست رسیده است و موجب فروپاشی اقتصاد غرب شده است. حال دوستان ، چه بر سر این کشور آمده که عده ای در تلاش برای پیاده کردن لیبرالیسم در جمهوری اسلامی هستند و مانند منتظری و بازرگان عزل نمی شوند(بگذریم که بعضی وزرای این دولت رسما از لیبرالیسم تعریف کرده اند). آیا ما باید همچنان دروغ های دوستانمان در دولت که مدعی پیاده کردن اقتصاد مقاومتی هستند را بپذیریم؟ آیا باید همچنان سکوت کنیم؟؟

با این وضعیت به جای شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید بگوییم اقتصاد لیبرالی اقدام و عمل…

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

    Sorry, no posts matched your criteria.

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب