• تاریخ انتشار: شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۰ | کد خبر : 47081
 • ارتش سوریه ضربات سهمگینی به تروریستها در حلب وارد کرد

  در ادامه پیروزی های ارتش سوریه؛

  ارتش سوریه با کمک نیروهای هم‌‌پیمان، امنیت جاده استراتژیک العامریه – الراموسه را در جنوب حلب برقرار کردند.

  به گزارش وعده صادق به نقل از
  سرویس بین الملل
   خبرگزاری
  صدا و سیما
   به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای هم پیمان، امنیت جاده العامریه – الراموسه در جنوب حلب را برقرار کرده و کنترل جاده منتهی به محور جامع البدوی به الراموسه را نیز پس از درگیری با گروه های تروریستی به دست گرفتند.

  نیروهای ارتش سوریه در این حملات از انواع سلاح های سبک و سنگین و حملات توپخانه ای استفاده کرده اند.

  العالم همچنین از درگیری های سنگین میان ارتش سوریه با تروریست های مسلح در حومه شمالی شهر لاذقیه واقع در شمال غرب این کشور خبر داد.

  محمد اسماعیل طی گزارشی در این باره گفت: نبرد بزرگ حلب در شمال سوریه با مشارکت نیروهای زمینی و هوایی ارتش و با هدف آزاد سازی مناطق شرقی این شهر که آخرین پایگاه های گروه های تروریستی است شروع شد. 

  در منطقه شیخ سعید که دروازه جنوبی حلب به شمار می آید ارتش و نیروهای هم پیمان پس از برقراری امنیت جاده العامریه به الراموسه و ادامه دادن به حملات خود در این منطقه و رسیدن به کارخانه تولید کود، تروریست های مسلح را در معرض تک تیر اندازها و آتش مستقیم نیروهای خود قرار دادند.   

  گزارشگر العالم در ادامه افزود: جنگنده بمب افکن های ارتش سوریه و روسیه در العامریه و السکریه و شیخ سعید و بستان القصر و الکلاسه و مناطق شرقی حلب دهها بار به پایگاه های گروه های تروریستی مسلح حمله کردند که در نتیجه آن دهها تن از نیروهای دشمن به هلاکت رسیده و یا مجروح شدند.

  در مقابل، گروه های تروریستی نیز به شلیک خمپاره به دو پرو‍ژه ششصد و شش واحدی و سه هزار واحدی و محله های تشرین و الرُّواد و الثانی و حلب جدید اقدام نموده و این مناطق را که مملو از شهروندان عادی بود هدف قرار دادند.

  منابع نظامی در این باره گفتند: گروه های مسلح تروریست مانع خروج شهروندان بی دفاع از این مناطق شده و نگذاشتند که آنها به گذرگاه های تحت سیطره ارتش برسند. 

  ارتش سوریه پیش از این با انتشار هزاران نسخه اعلامیه در مناطق تحت سیطره تروریست ها در حلب از آنها خواسته بود سلاح های خود را بر زمین بگذارند و خود را تسلیم کنند.

  گزارشگر العالم در ادامه گزارش خود با اشاره به اوضاع شهر لاذقیه در شمال غرب سوریه اظهار داشت: در این منطقه نیز درگیری های سنگینی میان ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان با گروه های تروریستی به وقوع پیوست به گونه ای که آتش سلاح های ارتش به بلندی های برزه تحتانی و کفر سندو و زهره ابو سعد و تل تردین در حومه شمالی حلب رسید و منجر به کشته شدن دهها تن از تروریستها شد.

  گزارشگر این شبکه تلویزیونی افزود: در جبهه های مختلف شهر دیر الزور در شرق سوریه نیروهای ارتش و نیروهای هم پیمان، دوازده خودروی زرهی دشمن را از جمله چندین تانک گروه تروریستی داعش در مناطق جنوب غربی این شهر منهدم کردند. 

  منابع نظامی در این باره تاکید کردند که در حملات هوایی ارتش سوریه به این مناطق دهها تن از تروریستهای داعش به هلاکت رسیدند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع: http://www.iribnews.ir/fa/news/1307721/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B6%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%87%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%84%D8%A8-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF
  انتشار خبر در منبع: ۲۴ September 2016 | 4:53 am

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار