• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۰ | کد خبر : 47227
 • با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید

  بهمن نامور مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، در حاشیه نشست هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی پیرامون انتخابات شورای جهانی صنایع دستی اظهار داشت: این انتخابات، انتخابات قاره‌ای، منطقه‌ای و جهانی است، همچنین انتخابات جهانی به صورت چرخشی برگزار می‌شود که اکنون دوره آسیا به اتمام رسیده و دوره اروپا آغاز می‌شود.

  وی افزود: در حوزه انتخابات قاره آسیا، رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی می‌تواند بار دیگر انتخاب شود و ایران نیز در این راستا از وی حمایت می‌کند.

  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی برای کشور ایران در این حوزه تلاش‌های فراوانی کرده و سودمند بوده است، از این رو به پاس تلاش‌های وی در پایان این نشست توسط کشور ایران از وی تجلیل به عمل می‌آید.

  وی بیان کرد: در حوزه انتخابات منطقه‌ای شورای جهانی صنایع دستی، ایران بار دیگر به عنوان مدیر قاره آسیا در این شورا انتخاب و از فعالیت‌های این کشور تجلیل شده است.

  نامور مطلق تصریح کرد: ایران اکنون در حوزه شورای جهانی صنایع دستی آسیا و غرب آسیا جایگاه خوبی را طی دو سال اخیر پیدا کرده است و این جایگاه در حال تثبیت و تداوم است و نیز امیدواریم در آینده نقش‌های بزرگتری در حوزه صنایع دستی ایفا کند.

  وی با بیان اینکه اکنون ایران به عنوان مدیر اصلی در غرب آسیا جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: این در حالی است که در گذشته عمان و ایران به صورت مشترک مدیریت غرب آسیا را بر عهده داشتند، اکنون کشور عمان حذف نشده اما ایران جایگاه ویژه تری در این حوزه دارد.

  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه غرب آسیا منطقه‌ای بحرانی است، گفت: ما با همتایی سر و کار داریم که نمی‌توان به راحتی فعالیت‌های حوزه‌ای را انجام داد.

  وی تصریح کرد: اجلاس هجدهمین شورای جهانی صنایع دستی، اجلاسی غیر تجاری است و هدف از برگزاری این اجلاس ترویج، توسعه تجاری و تبادل علمی است، همچنین حضور تجار و نمایندگان از سراسر دنیا در این نشست برای ایران بسیار خوب است، از این رو موقعیت مناسبی فراهم شده تا نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی با شرکت در این نشست با هم به گفت‌وگو بپردازند.

  نامور مطلق با بیان اینکه نمایندگان از کشور نپال و ایران با هم به گفت‌وگو پرداختند تا تفاهمنامه‌ای برای برپایی نمایشگاه مشترک امضا کنند، گفت: از شهر اصفهان برای شرکت در این نمایشگاه دعوت شده است، از این رو کشور نپال و ایران نمایشگاه مشترکی در دهلی نو برپا می‌کنند که این اقدام از جمله نتایج تجاری برگزاری این اجلاس است.

  وی افزود: از جمله نتایج عملی هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی بین المللی است که تجربیات طبیعی و سنتی را می‌توان به کشورهای دیگر منتقل کرد.

  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه حضور فعال ایران در شورای جهانی صنایع دستی سبب انتخاب شهرهایی از ایران به عنوان شهر خلاق شده است، افزود: اصفهان به عنوان شهر خلاق صنایع دستی و تبریز به عنوان شهر خلاق در حوزه فرش در شورای جهانی صنایع دستی انتخاب شده است.

  وی در پاسخ به این سئوال که هجدهمین نشست شورای جهانی صنایع دستی تا چه اندازه برای ایران در حوزه صنایع دستی تاثیرگذار است، گفت: گزارشی که رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در این نشست ارائه کرد به جایگاه خوب ایران طی دو سال گذشته در حوزه صنایع دستی و شهرهای جهانی اشاره داشت.

  نامور مطلق بیان کرد: در شهرهای جهانی در حوزه فعالیت‌های علمی و سمینارها ایران جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است، همچنین در حوزه برگزاری نمایشگاه‌ها این کشور فعالیت ویژه‌ای داشته است.

  وی با بیان اینکه ایران در حوزه بازاریابی باید فعالیت بیشتری داشته باشد، بیان کرد: طراحی کالاهای صنایع دستی در شرق آسیا و اقیانوسیه که در این نشست به آن اشاره شد، نشان از طراحی جدید آنها بود از این رو ایران می‌تواند با حفظ طراحی سنتی خود کالاهای صنایع دستی جدیدی را طراحی کند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق
  تسنیم

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور حجت‌الاسلام سعید مهدوی کنی عضو جامعه روحانیت مبارز شد دشمن در فضای مجازی بیش از تجهیزات نظامی برای ضربه زدن به ایران هزینه کرده است ائتلاف نظامی غرب علیه تروریسم،واقعی و بدنبال ریشه‌کن کردن آن نیست مقامات ترکیه از بازداشت دو عضو کرد شورای شهر دیاربکر خبر دادند عکس/کوه‌های تهران سفیدپوش شد کاهش ۲۴ درصدی نزاع و درگیری در پنج ماهه نخست سال بهترین بازی از نگاه علی انصاریان+ اینستاپست هشدار دوباره سازمان ملل از افزایش گرسنگی و بی غذایی در یمن افزایش ۵۰ درصدی سفر به عتبات از اول محرم/ پلیس منعی برای تشرف انفرادی زائران ندارد پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۴آبان قاسمی: اروپا بدون ملاحظات سیاسی راهکارهای مشخص برای توسعه روابط تدوین کند جهان اسلام موظف است اسلحه را از دست ظالم بگیرد پسرخاله صدام بازداشت شد دیدار امیر عبداللهیان با سفیر شیلی افزایش ۲۲ درصدی صادرات پسته ایران در نیمه نخست سال ۹۵ حجت‌الاسلام «سعید مهدوی‌کنی» عضو جامعه روحانیت مبارز شد/نشست خبری روز شنبه ۸ آبان امتیاز و رتبه ایران در سهولت کسب و کار اعلام شد پلیسِ کرکوک، پسر خالۀ صدام را دستگیر کرد ۱۳ استان کشور در انتظار بارندگی