رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰ | کد خبر : 47232
 • به اهمال کاری های دولت آمریکا در برجام اعتراض داریم

  نهاوندیان در نگاه یک شبکه اول سیما:

  رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در مسئله برجام به کندی ها و اهمال کاری های دولت آمریکا اعتراض داریم.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگارخبرگزاری صدا و سیما، محمد نهاوندیان با حضور در برنامه «نگاه یک» درباره سفر اخیر رئیس جمهور افزود: رئیس جمهور درحاشیه اجلاس های جنبش عدم تعهد و مجمع عمومی سازمان ملل متحد ۲۴ دیدار داشت که ۹ دیدار با سران کشورها و اقتصادهای مهم بود و ۱۱ دیدار هم با مقامات کشورهای غیر اروپایی و ۳ دیدار هم با مقامات همسایگان ایران یعنی پاکستان، ترکیه و عراق بود.


  وی گفت: این ترکیب نشان می دهد دیپلماسی فعال ایران و تعریف عملیاتی ما از تعامل سازنده، گسترش مناسبات با همه کسانی است که می خواهند با ایران ، روابط خوب و دوستانه داشته باشند و این همان نکته ای است که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت بر آن تاکید داشت.


  نهاوندیان افزود: اثرات و ثمرات رویکرد دولت در سه سال گذشته در دیدارها و مجمع عمومی سازمان ملل متحد مشاهده شد.


  رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: پرداختن جدی به مسئله گسترش خشونت و تروریسم و به طور مشخص هشدار دادن نسبت به ایدئولوژی نفرت با نام بردن از عربستان که سبب گسترش این ایدئولوژی و تعرض به همسایگان شده است و تعبیر رژیم آپارتاید به رژیم صهیونیستی از نقاط قوت سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود که پژواک و اثرات این سخنان را در دیدارها می دیدیم.

  نهاوندیان افزود: اکنون موقعیت جمهوری اسلامی ایران به لطف الهی و به همت نیروهای مسلح کشورمان با تدبیر دیپلمات های ما و با قدرت اقتصاد برآمده از اقتصادمقاومتی ما در شرایطی از عزت است که دیگران به عنوان مرجع حل مسائل با ایران سخن می گویند.


  وی با اشاره به اینکه اقتصاد ایران به عنوان موفق ترین اقتصاد در برخورد با چالش اُفت قیمت نفت بوده است گفت: این در حالی است که این چالش، دیگر کشورهای نفتی را با مشکلاتی مانند افزایش تورم مواجه کرده است اما تورم ایران کاهش و نرخ رشد اقتصادی افزایش یافته است.

  نهاوندیان تاکید کرد: در مسئله برجام به کندی های و اهمال کاری ها دولت آمریکا اعتراض داریم.


  وی با بیان اینکه بر اساس متن برجام در پی رفع تحریم های هسته ای باید روابط اقتصادی با ایران عادی سازی شود، افزود: به آمریکا معترضیم چون تحریم های اولیه و یک جانبه خود را همچنان نگه داشته است.


  رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بانک های کوچک و متوسط در بسیاری از کشورها هم برای واردات و هم صادرات برای ما ال سی باز می کنند و صادرات غیرنفتی ما افزایش یافت.

  نهاوندیان افزود: در فرصت ۸ ماه پس از برجام بیش از یک میلیون بشکه به تولید نفت کشورمان اضافه شد و مشکل فروش نداریم.


  وی اضافه کرد: در رابطه با بیمه کشتیرانی هم مشکلی نداریم و تحریم های مرتبط با هسته ای برداشته شد.


  نهاوندیان ادامه داد: اما اینکه شرایط به گونه ای شده باشد که بانک های بزرگ، بدون نگرانی از تحریم های اولیه و یک جانبه آمریکا جلو بیایند، آن سرعت مطلوب حاصل نشده است که همین موضوع، مایه اعتراض ما شده است.


  وی گفت: در جلساتی که تیم مذاکره کننده کشورمان در سطح معاون وزیر و وزیر داشت این موضوع را پیگیری کرد تا اینکه بالاخره ایران به این تصمیم رسید که به طور رسمی این اعتراض را مطرح کند.


  نهاوندیان افزود: ایران در زمانی این تصمیم را گرفت که اروپایی ها هم با ما هم نوا و هم سخن شدند و این یکی از دستاوردهای ماست که اروپایی ها هم به آمریکا معترض هستند که چرا همکاری لازم را نمی کند و چرا تحریم های یک جانبه و غیر هسته ای را مرتب به رخ می کشند.

  وی با اشاره به برگزاری جلسه وزرای خارجه گروه ۱+۵ و وزیر امور خارجه کشورمان و اتحادیه اروپا گفت: آمریکایی ها پیش از این جلسه، مجوز فروش هواپیماهای شرکت ایرباس و بوئینگ را به کشورمان صادر کردند.


  نهاوندیان افزود: در بحث برجام این موضع به طور جدی از سوی ما دنبال شد که هم وضعیت مثبت اقتصادی و ظرفیت های ایران را باید طرح کنیم و همزمان تناقص رفتار آمریکایی ها را به آن ها یادآور شویم که این کار، هم در نطق رئیس جمهور و هم در جلسه کمیسیون مشترک برجام به خوبی انجام شد.


  رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه تقاضا برای ملاقات با ریئس جمهور کشورمان زیاد بود گفت: ۱۴ دیدار فقط در یک روز و نیم انجام شد.

  وی افزود: رئیس جمهور فرانسه هم خواهان ملاقات با رئیس جمهور کشورمان بود که ساعت حدود ۲۱ و سی دقیقه سه شنبه توانستیم وقت بگذاریم و وی به محل اقامت آقای روحانی آمد.


  ادامه دارد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع: http://www.iribnews.ir/fa/news/1309048/%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85
  انتشار خبر در منبع: ۲۵ September 2016 | 1:58 am

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار