رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰ | کد خبر : 47272
 • 'ترزا می' متهم به عدم حمایت از 'کامرون' در جریان همه پرسی برگزیت شد


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، ‘کریک اولیور’ در کتاب جدیدش تحت عنوان ‘رها کردن شیاطین: داستان داخل همه پرسی اروپا ‘، که روز یکشنبه بخش هایی از آن در روزنامه های انگلیس از جمله دیلی میل و آبزرور منتشر شد، ادعا می کند که ‘ترزا می ‘ که در آن زمان وزیر کشور بود، در این همه پرسی دیوید کامرون را تنها گذاشت.
  کریک اولیور، ۴۷ ساله که از سال ۲۰۱۱ تا جولای ۲۰۱۶ که کامرون پست نخست وزیری را ترک کرد، در کنارش بود، در کتابش می گوید ‘ترزا می’ که در آن زمان وزیر کشور دولت انگلیس بود، در جریان همه پرسی ۲۳ ژوئن از سوی کامرون و متحدانش به عنوان یک ‘ترسو ‘ و ‘عامل دشمن ‘ توصیف می شده است.
  دستیار کلیدی سابق کامرون در کتابش می گوید: ‘ ترزا می’ ۱۳ دفعه از درخواست صورت گرفته برای حمایت از کارزار حامی ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا سرباز زد، و به همین بود که از سوی برخی به عنوان یک ‘عامل دشمن’ معرفی می شد.
  وی در کتابش از صفت ‘می زیردریایی ‘ برای ‘تراز می’ استفاده می کند چرا که به باورش هرگز به سطح نیامد که تا حمایتش را از تلاش های کامرون به صورت آشکار نشان دهد.
  اولیور در این کتاب می گوید: دیوید کامرون نخست وزیر سابق انگلیس حتی از ‘ترزا می’ خواهش می کرد که از ‘حصارش درخصوص برگزیت’ بیرون آمده در این خصوص سخن بگوید.
  مدیر ارتباطات سابق کامرون همچنین در کتابش از ‘بوریس جانسون ‘ وزیر امور خارجه کنونی این کشور به عنوان فردی ‘مردد’ در مورد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا توصیف می کند و می گوید تا قبل از اعلام پیوستنش به کارزار حامی برگزیت، تردیدش ادامه دارد.
  به گفته اولیور، ‘مایکل گوو ‘ وزیر دادگستری سابق انگلیس نیز که از دوستان نزدیک خانوادگی کامرون به شمار می آمد در جریان این همه پرسی به دلیل حمایتش از برگزیت ، نقش’ یک بمب گذار انتحاری سیاسی’ بازی کرد.
  تاکنون نه داونینگ استریت و نه وزارت امور خارجه انگلیس به ادعاهای مطرح شده در کتاب ‘کریک اولیور پاسخ نداده اند.
  در همه پرسی ۲۳ ژوئن ( سوم تیرماه ) ۵۱٫۹ درصد مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا و ۴۸٫۱درصد آنها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.
  به دنبال این همه پرسی، دیوید کامرون از رهبری حزب محافظه کار و نخست وزیری انگلیس استعفا داد و ‘ترزا می’ وزیر کشور کابینه اش در ماه جولای گذشته به عنوان جانشینش انتخاب شد.
  اروپام**۴**۱۵۵۲ ** انتشار دهنده: قاسم شریعتی

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار