• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ | کد خبر : 47313
 • حمایت عملی قدرت‌های جهانی از تروریسم باعث گسترش ناامنی در سوریه شدبه گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان،‌ سلمان الجمیلی وزیر برنامه ریزی و سرپرست وزارت تجارت عراق ظهر یکشنبه ۴ مهرماه ۱۳۹۵ با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

  لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات عمیق تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: اشتراکات تاریخی و مذهبی میان دو کشور پشتوانه محکمی برای توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه مراودات پارلمانی فیمابین می باشد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه مبارزه با افراطی گری و گروه های تروریستی را وظیفه همه کشورهای منطقه دانست و افزود: سیاست های نادرست و حمایت عملی قدرت های جهانی و برخی کشورهای منطقه از گروه های تروریستی باعث گسترش ناامنی و بی ثباتی در منطقه به ویژه در عراق و سوریه گشته است.

  وی در همین بخش بر راه حل سیاسی و دیپلماتیک و تداوم سیاست های جمهوری اسلامی ایران برای برقراری ثبات و آرامش در منطقه تاکید کرد.

  لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرصت های فراوان تجاری و بازرگانی میان دو کشور خاطرنشان کرد: رفع موانع بانکی، تسهیل مراودات تجاری شرکت های خصوصی و لغو روادید زائران ایرانی و عراقی می تواند به توسعه و گسترش تبادلات اقتصادی و فرهنگی فیمابین کمک فراوانی کند.

  در ادامه این دیدار  سلمان الجمیلی وزیر برنامه ریزی و سرپرست وزارت تجارت عراق با قدردانی از حمایت ها ون انتقال تجربیات جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با گروه های تروریستی در عراق گفت: دو ملت ایران و عراق مانند دو برادر هستند و حمایت های جمهوری اسلامی مانع بزرگی در برابر افراط گرایی و اندیشه های تکفیری در منطقه بوده است.

  سلمان الجمیلی با اشاره به روند رو به رشد مبادلات اقتصادی میان دو کشور افزود: با اجرایی کردن هر چه سریع تر توافق نامه های امضا شده می توان به افزایش سطح مبادلات تجاری فیمابین شتاب بخشید.

  وی در پایان بر تداوم رایزنی ها و مذاکرات مستمر میان مقامات عالی رتبه دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی، رفع موانع اقتصادی و توسعه مراودات در عرصه های مختلف میان عراق و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار