• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۲ | کد خبر : 47342
 • نگاهی به گزارش آژانس اطلاعات دفاعی ایالات متحده آمریکا:

  امپراطوری «هرج و مرج» در سوریه به دنبال چه اهدافی است؟

  امپراطوری هرج و مرج نوام چامسکی

  اسناد ۲۰۱۲ آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا که در سال گذشته منتشر شده است ، اهداف اصلی امپراطوری آشوب در سوریه را مشخص می کنند.

  us_defense_intelligence_agency_dia_sealوعده صادق / نشست های بی پایان لاورف و کری را فراموش کنید. تلاش روسیه برای جلو گیری از هرج و مرج در سوریه را فراموش کنید. امکان اجرایی شدن آتش بسی حقیقی و احترام تکفیری های آمریکا به آنرا فراموش کنید. تحقیق پنتاگون در باره این که واقعاً چه اتفاقی در بمباران اشتباهی دیر الزور افتاده است را فراموش کنید.

  اسناد ۲۰۱۲ آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا که در سال گذشته منتشر شده است ، اهداف اصلی  امپراطوری آشوب در سوریه را مشخص می کنند.

  همچنان که این اسناد را ورق می زنید در بند c صفحه ۲۹۱ به متن زیر بر خواهید خورد:

  غرب ، کشور های حوزه خلیج و ترکیه که از معارضان سوری حمایت می کنند …. امکان تاسیس یک ولایت سلفی در سوریه شرقی[حسکه و دیر الزور ] وجود دارد، و در واقع این چیزی است که قدرت های حامی از مخالفان سوری خواسته اند، که این عمل سبب جدایی میان دولت سوریه به عنوان عمق استراتژیک محور مقاومت شیعی و کشورهای حامی آن [ ایران و عراق ] می شود.

  این گزارش آژانس اطلاعات دفاعی -که سابقاً در طبقه بندی اسناد سری قرار داشت-بر اساس گزارشات لجستیک ارسالی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا [ CENTCOM ] به CIA، FBI، DHS، NGA و وزارت امور خارجه آمریکا تنظیم شده است.

  این ثابت می کند که در طول چهار سال اخیر سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده برای تشکیل القائده با نام مستعار جبهه النصره و شکل دادن داعش تحت عنوان دولت اسلامی تلاش می کرده اند.

  این واضح است که یک شیخ نشین سلفی مشابه محرکی برای تقسیم و تسلط بر سوریه پاره پاره شده در طول هرج مرجی ابدی عمل می کند.چه توسط جبهه النصره به عنوان «تروریست های میانه رو» تشکیل شود و چه توسط خلافت البغدادی. اینها فقط جزئیات زائد اند.

  قضیه جالب و جالب تر می شود زمانی که در نظر داشته باشیم که نام حسکه و دیر الزور که تصادفاً توسط پنتاگون هدف قرار گرفت در گزارش آژانس دفاعی آمده است.

  حال این سئوال حیاتی است که واکنش روسیه چه خواهد بود؟

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند