رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۵ | کد خبر : 47382
 • امین زاده:تشدید مجازات تخلفات رانندگی و سخت گیری در اعمال قانون به نفع مردم است


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،«الهام امین زاده» روز یکشنبه باحضور در محل فرماندهی پلیس راهنمایی و رانندگی با فرمانده و جمعی از معاونان و مسئولان این نهاد دیدار و در جریان برنامه ها و اقدامات آن برای صیانت و ارتقای حقوق شهروندی گفت وگو کرد.
  دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به تاکید دکتر روحانی رئیس جمهوری بر تامین حق امنیت ترافیکی شهروندان گفت: البته تامین حقوق ترافیکی در وهله اول بر عهده خود مردم و شهروندان است که متاسفانه آمارها حاکی از سطح نامناسب پایبندی افراد به رعایت مقررات و حقوق ترافیکی است.
  امین زاده افزود: باید مجازات ها و محرومیت ها برای تخطی کنندگان از مقررات و حقوق ترافیکی بیش از پیش سنگین شده و با سخت گیری بیشتر اعمال شوند تا آثار بازدارنده آنها بیش از گذشته نصیب عموم افراد جامعه شود.
  دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی اظهارداشت: پلیس از آن دسته از نهادهای حکومتی است که بیشترین تعامل را با مردم دارد و خوشبختانه پلیس در ایران از سرمایه اجتماعی قابل قبولی برخوردار است، اما هرچه سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به پلیس بیشتر شود، ایفای ماموریتها و اجرای مسئولیتهای پلیس آسان تر و با تاثیرات ماندگارتر و عمیق تر همراه خواهد بود.
  فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی نیز در این دیدار در تشریح اقدامات این نیرو برای بهبود روند ایفای ماموریت هایش گفت: علاوه بر تهیه و ابلاغ «منشور حقوق و تکالیف پلیس راهنمایی و رانندگی در رعایت حقوق شهروندی» هر سال بیش از ۲۵ دوره «استانداردسازی و تعالی رفتاری کارکنان» پلیس را در سطوح مختلف نیروهای درجه دار ارشد و جزء و حتی نیروهای وظیفه برگزار می کنیم تا سطح حسن رفتار همکاران ما با مردم و رعایت حقوق شهروندی ارتقا یابد.
  سردار «تقی مهری» افزود: تامین حقوق و امنیت ترافیکی در گرو حسن رفتار شهروندان و رعایت مقررات است و البته نکته بسیار مهم در این زمینه تامین زیرساختهای لازم برای ارتقای امنیت ترافیکی و زمینه سازی برای رعایت مقررات از سوی شهروندان است.
  وی اظهار داشت: متاسفانه مدیریت سوانح ترافیکی در کشورمان متمرکز نیست و دستگاههای مختلف مثل هلال احمر، اورژانس، راهداری، راهنمایی و رانندگی و بقیه نهادهای مرتبط هر یک مستقل از دیگری فعالیت می کنند در حالی که تمرکز مدیریت این نهادها در یک نهاد راهبر می تواند به بهبود وضعیت ترافیکی و رسیدگی به سوانح ترافیکی کمک شایان توجهی کند.
  سردار مهری خاطرنشان کرد: به طور متوسط روزانه ۴۵ نفر در تصادفات رانندگی در کشورمان جان می بازند که این رقم در طول هر هفته برابر با سقوط یک هواپیمای بزرگ است که تمام خدمه و سرنشینان آن کشته شوند که باید به آن توجه جدی شود.
  وی گفت: در کشوری مثل سوئد استراتژی تلفات انسانی صفر را برای تصادفات و سوانح رانندگی تعریف کرده اند و همین گام بزرگ باعث شده است که توفیقات چشمگیری در این عرصه داشته باشند و امروز تعداد تصادفات و تلفات آنها در عرصه ترافیک به شدت کاهش یافته است.
  فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی کشور ادامه داد: در برخی کشورها کسانی که مرتکب تخلفات رانندگی شده باشند، با محرومیت های اجتماعی سنگین مواجه می شوند و مثلا هیچ وقت نمی توانند برای انتخابات در کشورشان کاندیدا شوند.
  سردار مهری اظهار داشت: البته قطعا و یقینا زمانی می توان تحقق این اهداف بزرگ را انتظار داشت که زیرساختهای لازم نیز فراهم شود.
  وی تصریح کرد: در دنیا میزان تلفات انسانی پس از تصادفات ۲۵ درصد کل رقم تلفات است در حالی که این رقم در ایران به ۴۹ درصد می رسد.
  شبد**۱۹۵۳**۱۰۹۵ **خبرنگار:مرتضی شحنه**انتشار دهنده:رضا رضائی مجد

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار