رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵ | کد خبر : 47482
 • جمعیت زندانیان زیبنده جمهوری اسلامی نیست/ ادعاهای حقوق بشری آمریکا سخیف و غیر منطقی است


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا از اعلام امروز قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از همه کسانی که در نمایش باشکوه قدرت نیروهای مسلح و توان دفاعی کشور نقش داشته اند تقدیر کرد و گفت: همه ما می دانیم که قدرت نیروهای مسلح و توانمندی دفاعی کشور موجب بازدارندگی نسبت به دشمنانی است که به کشورمان نظر دارند و دائماً در مقام تهدید هستند.
  وی تاکید کرد: امکان امنیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بدون داشتن قدرت دفاعی بازدارنده، بی معناست و امنیت ما در پرتو همین قدرت دفاعی معنا پیدا می کند، مگر اینکه کشوری بخواهد زیر سلطه باشد و تیول قدرت های استعماری باشد. و اِلّا اگر کشوری بخواهد مستقل بماند باید قدرت دفاعی مطلوبی داشته باشد.
  رئیس قوه قضاییه با انتقاد از برخی اظهارات مبنی بر عدم نیاز به توان نظامی، خاطر نشان کرد: متاسفانه گاهی زمزمه هایی در گوشه و کنار نسبت به عدم نیاز به توان نظامی شنیده می شود و برخی می گویند پیشرفت ما در پرتو این است که هزینه های دفاعی را در جای دیگری صرف کنیم. قطعاً اینها حرف های نادرست و مغلطی است زیرا همانگونه که گفته شد، امنیت ما در سایه چنین قدرت دفاعی بازدارنده ای معنا دارد.
  آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به دلیل راه نوینی که در جهان مطرح کرده و دوستداران زیادی که دارد، همواره موجب وحشت کشورهای سلطه بوده و به همین دلیل دشمنان از بدو تاسیس با همه قدرت خود برای به زانو درآوردن این نظام به میدان آمده اند، اظهار کرد: تنها راه بقای استقلال و دوام حیات کشور، دارا بودن توان دفاعی کاملاً بازدارنده است و خوشبختانه نیروهای مسلح در پرتو فرامین فرماندهی معظم کل قوا رشد بسیار خوبی داشته اند و توانمندی های زیادی کسب کرده اند . دشمنان ما هم نسبت به این موضوع آگاهند و به همین دلیل فکر حمله نظامی را از سر خود بیرون کرده اند؛ اگرچه نیروهای مسلح ما همواره آماده و جوانب احتیاط را رعایت می کنند. دشمن به دنبال قدرت های نرم، جنگ های سایبری و غیره است.
  رئیس قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر لزوم ارتقای توان دفاعی توسط نیروهای مسلح، از دولت و مجلس خواست که با اعتبارات و امکانات مناسب زمینه ارتقای نیروهای مسلح را فراهم کنند.
  آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا دایر بر ادعای نقض حقوق بشر در ایران، تاکید کرد: اگرچه بعد از بدعهدی های آمریکا در موضوع برجام، انتظار زیادی هم از آنها نمی رفت که رفتار خاصی داشته باشند اما به هر حال حرکتهای ایذایی آمریکا علیه ایران ادامه دارد و مصوبه اخیر نیز نمونه ای از همین رفتارهاست.
  رئیس دستگاه قضا گفت: این ادعاها، ادعاهای جدیدی نیست منتها پرسش مهمی که چنین ادعاهایی در ذهن افکار عمومی جهان پدید می آورد این است که چگونه کشوری که دستش به خون هزاران انسان بیگناه آغشته است می تواند داعیه دار حقوق بشر باشد؟
  آیت الله آملی لاریجانی افزود: آمریکا به صورت مستقیم در عراق و افغانستان بسیاری از افراد غیرنظامی را به قتل رسانده است و تاسیسات زیربنایی آنها را نابود کرده است؛ اخیراً در سوریه و در منطقه دیرالزور، نیروهای ارتش سوریه را بمباران کرده و به این ترتیب به تروریست ها یاری رسانده است. از سوی دیگر عربستان را در جریان حمله به مردم بیگناه یمن به انواع سلاح ها که از نظر کمی و کیفی غیرمتعارف هستند، تجهیز کرده است. بر اساس چنین رویه و عملکردی، دم زدن از حقوق بشر برای افکار عمومی جهان، ادعایی نامعقول ، غیر منطقی و رسوا کننده است.
  رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: قطعاً چنین ادعاهایی هیچ تاثیری بر روش جمهوری اسلامی نخواهد داشت و ایران وقعی بدانها نمی نهد زیرا حرف و عملکرد جمهوری اسلامی در دفاع از مظلومان و ایستادگی در مقابل دولتهای سلطه، منطقی است و آشکار است که از این موضع عقلانی و انسانی عقب نشینی نخواهدکرد.
  آیت الله آملی لاریجانی همچنین این قبیل عملکرد دولت آمریکا پس از بدعهدی در برجام را واجد این نکته عبرت آموز توصیف کرد که آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند.
  رئیس دستگاه قضا در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ساماندهی زندانیان، خطاب به روسای دادگستری ها و دادستان ها بر لزوم اجرای هر چه سریعتر این دستورالعمل تاکید کرد و گفت: این تعداد زندانی زیبنده جمهوری اسلامی نیست البته باید از افراط و تفریط هم اجتناب کرد.
  آیت الله آملی لاریجانی در همین زمینه تصریح کرد: ما نمی گوییم که درهای زندانها را باز کنید زیرا امنیت جامعه اقتضا می کند افرادی که به هیچ صراطی مستقیم نیستند داخل زندان باشند. به عنوان مثال، کسی که سرقت های مکرر انجام می دهد یا مرتکبان جرایم خشن باید در زندان باشند تا امنیت مردم به خطر نیافتد و این در همه جای دنیا امری طبیعی است.
  رئیس قوه قضاییه گفت: اینکه فردی را که یک بار مرتکب خطایی شده و در حال حاضر نادم است و ندامت او نیز برایمان محرز شده به زندان بفرستیم در حالیکه مجازات جایگزین حبس وجود دارد، قابل قبول نیست.البته تشخیص این موضوع با قاضی است و ما امیدواریم که با دقت و به کار بردن دستورالعمل اخیر هم در جهت کاهش جمعیت کیفری و هم کاهش آسیبی که خصوصاً به خانواده های زندانیان وارد می شود گام های مهمی برداشته شود.
  آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه اجرای این دستورالعمل موجب ارتقای سطح امنیت اجتماعی و کاهش جمعیت کیفری خواهد شد اظهار کرد: روسای دادگستری ها، دادستان ها و همه کسانی که به نوعی در مقام اجرا یا نظارت بر اجرای این دستورالعمل هستند وظیفه خود را به بهترین نحو انجام دهند و علاوه بر این، قضات را به اجرایی شدن دستورالعمل تشویق کنند. همچنین لازم است جلسات تبیینی برای قضات در این زمینه برگزار شود تا ضمن آشنایی با فلسفه دستورالعمل ساماندهی زندانیان، با طیب خاطر اقدام به اجرای دستورالعمل کنند.
  در ابتدای جلسه امروز نیز دبیر ستاد حقوق بشر گزارشی از سفر هیات عالی این ستاد به کشور ایتالیا ارائه کرد.
  محمد جواد لاریجانی با مثبت ارزیابی کردن گفت و گوهای حقوق بشری با مسئولان قضایی و حقوقی ایتالیا گفت : مسئولان ایتالیا ضمن استقبال از این دور از گفتگوها خواستار ادامه و توسعه مذاکرات در زمینه های مختلف حقوقی و قضایی شدند .
  همچنین در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی، آیین نامه قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
  اجتمام **۱۱۹۳ ** ۱۴۱۸
  تنظیم: حسن حیدری / انتشار : مریم برزآبادی

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار