• تاریخ انتشار: دوشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۰ | کد خبر : 47490
 • بازاریان پشتیبانان اصلی نهضت اسلامی در طول تاریخ بودند

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، عباس تیموری در همایش نقش اصناف در هشت سال دفاع مقدس در شهرستان فردوس، اظهار داشت: تشکیل ستاد پشتیبانی جنگ، کمک‌های مالی و حضور در جبهه و تقدیم ۶۳ هزار شهید از اصناف کشور نمونه بارزی از در صحنه بودن بازاریان در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

  وی افزود: امروز باید یاد شهدا و سیره عملی آنها را در زندگی خود پیاده کنیم و همواره با عمل به سیره شهدا و حرکت در مسیر تفکر آنان بکوشیم تا بتوانیم به سعادت و کمال دست یابیم.

  این راوی دفاع مقدس بازاریان و اصناف را پشتیبانان اصلی نهضت اسلامی در طول تاریخ دانست و تصریح کرد: هر جا امام راحل می‌خواست دشمن را تهدید کند ابتدا بازار را تعطیل می‌کرد.

  تیموری یادآور شد: استکبار جهانی در تلاش است تا با زدودن حافظه تاریخی ملت‌ها به اهداف شوم خویش برسد و دفاع مقدس نیز یکی از مقاطع درخشان ملت ایران است که دشمن می‌خواهد عملکرد ما را زیر سؤال ببرد تا دچار تردید شویم در حالی که امروز به شدت نیازمند مدیریت زمان جنگ هستیم.

  وی با اشاره به کمک موثر مردم و بازاریان در دوران هشت سال دفاع مقدس، گفت: در جنگ فقط دوازده و نیم درصد از بودجه کشور صرف جبهه‌ها شد و این کمک‌های مردمی بود که جنگ را اداره می‌کرد.

  این راوی دفاع مقدس با اشاره به اینکه ولایت فقیه در تمام بحران‌ها کشور را نجات داده است، افزود: معنویات، اتحاد و یکپارچگی و جوانی‌گرایی از مهم‌ترین عوامل موفقیت ما در زمان جنگ بود و چه بسیاری از فرماندهان دفاع مقدس که همه جوان بودند اما حماسه‌هایی آفریدند که در تاریخ ماندگار شد.

  امام جمعه فردوس نیز با اشاره به اینکه واژه عزت در مقابل واژه ذلت قرار دارد، تصریح کرد: خداوند جهاد در راه خدا را وسیله‌ای برای عزت قرار داده و امروز اگر رعب و وحشت در دل دشمن قرار گرفته و دشمن در برابر ما کرنش می‌کند به واسطه جهاد است.

  باید خانواده شهدا را وسیله عزت خود بدانیم

  حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی یادآور شد: باید خانواده شهدا را وسیله عزت خود بدانیم و شهدا و خانواده‌هایشان را تکریم کنیم چرا که آنان برای ما عزت آوردند.

  وی گفت: اصناف و بازاریان در دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس نقش بسیار ویژه و موثری داشته‌اند و کسانی که به جبهه‌های دفاع مقدس کمک کردند در اجر و مزد شهادت سهیم هستند و کسانی هم که در این ارتباط کوتاهی کردند باید توبه کرده و قصور خود را جبران کنند.

  امام جمعه فردوس افزود: امروز هم درب شهادت باز است همانطور که برای مدافعان حرم باز است و درب سهیم شدن در شهادت هم باز است بنابراین امروز باید در جبهه جنگ نرم در برابر دشمن ایستاد و مبارزه کرد.

  گفتنی است: در این مراسم از تعدادی از خانواده شهدای اصناف، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تجلیل شد.

  انتهای پیام/

  منبع: میزان

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار