رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۵ | کد خبر : 47558
 • اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز شد


  رصد
  اخبار شبکه خبری وعده صادق:


  نخستین مناظره نامزدهای دمکرات و جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۱۸ آبان آمریکا حول سه محور اساسی سیاست، اقتصاد و امنیت به مدت ۹۰ دقیقه در دانشگاه هافسترا ایالت نیویورک بامداد سه شنبه به وقت تهران و دوشنبه شب به وقت آمریکا آغاز شد.
  این مناظره ۹۰ دقیقه ای از شش بخش ۱۵ دقیقه ای تشکیل شده و سوالها پیرامون جهت گیری آمریکا، دستیابی به موفقیت و تامین امنیت آمریکاست.
  ۳۰ دقیقه به بحث در مورد هر یک از موضوع های مناظره اختصاص خواهد داشت. گرداننده مناظره هر بخش ۱۵ دقیقه ای را با یک سوال آغاز کرده و هر نامزد دو دقیقه فرصت پاسخگویی دارد. نامزدها می توانند در مورد پاسخ رقیب خود نیز اظهار نظر کنند. گرداننده مناظره می تواند از فرصت باقیمانده برای طرح سوال های دیگر استفاده نماید.
  گرداننده مناظره، لستر هولت ۵۷ ساله و مجری اخبار شبانگاهی شبکه خبری NBC (پربیننده ترین برنامه خبری آمریکا) است.

  ** هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در نخستین بخش از این مناظره گفت، بر اقتصادی که برای همه آمریکایی ها کار کند و نه برای طبقه بالا، تلاش خواهد کرد.
  در نخستین بخش از مناظره ریاست جمهوری، کلینتون و ترامپ نقطه نظرات خود را درمورد شکوفایی اقتصادی درآمریکا مطرح کردند.
  هیلاری کلینتون سرمایه گذاری در آینده و در امور زیربنایی، بخش های فن آوری، و اقتصادهای کوچک، انرژی پاک را از موارد کاری خود برشمرد.
  وی همچنین بر پرداخت حقوق برابر زنان اشاره کرد و گفت که طبقه ثروتمند باید هزینه کمک ها همچون در بخش آموزش را پرداخت کنند.

  ** دونالد ترامپ نیز در مورد برنامه های خود برای پیشرفت آمریکا گفت که مشاغل از کشور خارج می شوند و کشورهای دیگر ارزش پول خود را کاهش می دهند. باید جلوی این موضوع را گرفت و جلوی فرار شرکت ها از آمریکا را گرفت.
  کاهش مالیات ها برای تولید مشاغل و بازگشت شرکت ها و مذاکره مجدد بر سر قراردادهای تجاری از پیشنهادهای او برای بهبود اوضاع اقتصادی بود.
  وی در ادامه مناظره، مکزیک را به عنوان جاذب مشاغل آمریکا ذکر کرد و به کلینتون خاطرنشان کرد که در ۳۰ سال گذشت کاری انجام نداده اند. وی اعمال مالیات بر کالاهای آمریکایی خارج از این کشور را راهی دیگر برای جلوگیری از این وضعیت دانست.
  وی سیاست های انرژی آمریکا را ناموفق دانست و موجب بیکاری بسیاری دانست و دولت اوباما را باعث افرایش دیون آمریکا دانست.
  علاوه بر این، ترامپ امضای نفتا را توسط بیل کلینتون و موافقت هیلاری کلینتون با تی تی پی را نشانه دروغگویی کلینتون دانست.
  وی با قطع مکرر صحبت های کلینتون، وی را بدون برنامه دانست و سیاستهای کلینتون را موجب افزایش مقررات دست و پاگیر دانست که موجب لطمه به شرکت ها می شود. وی برنامه خود را در زمینه کاهش مالیاتها و مقررات دست و پاگیر اعلام کرد و بر تفاوت دیدگاههای خود با هیلاری کلینتون تاکید کرد.

  اروپام**۳۰۹۲**شبس *۱۴۸۸ **
  مترجمین: سیّد منصور جاوید و بهروز وفاداری *انتشار دهنده: بهمن بامداد**

  با شبکه خبری وعده صادق همراه شوید
  ایرنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار