رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵ | کد خبر : 47611
 • افزایش قابل توجه درآمدهای مالیاتی

  جهانگیری:

  معاون اول رئیس جمهور گفت: درآمدهای مالیاتی رشد قابل توجهی در مقایسه با سال گذشته داشته است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای جهانگیری در یازدهمین همایش روز خانواده و تکریم بازنشستگان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه هر چه درآمد کسب می کنیم صرف هزینه های جاری می شود افزود: ما از نظر دولت و وضع اقتصادی کشوری هستیم که نقش دولت در امور اقتصادی کشور بسیار پررنگ و سنگین است و تقریبا در همه ابعاد کشور حضور دارد.

  وی ادامه داد: هر چه هم تلاش و گفته شد دولت کوچک و چابک شود و در واقع به دولتی اثرگذار تبدیل شود اما همچنان دولت ما دولت بزرگی است.

  معاون اول رئیس جمهور گفت: شرایطی که به کشور به نام تحریم و فشارهای اقتصادی وارد شد باعث شد که دولت با مشکلات عدیده ای مواجه شود .

  وی افزود: امسال وقتی در پایان سال گذشته تصورمان این بود که برجام اجرایی می شود و فروش نفت افزایش پیدا می کند و ما قادر خواهیم بود درآمد خوبی کسب کنیم.

  معاون اول رئیس جمهور گفت: سال  ۹۵ را به عنوان سال خوب مالی پشت سر خواهیم گذاشت .

  وی ادامه داد: بر همین مبنا بودجه کشور را تدوین کردیم و در واقع مبنای تصویب بودجه این بود که فروش نفت ما بالای دو میلیون بشکه خواهد بود چرا که با تحریم، فروش ما به یک میلیون بشکه محدود شده بود  .

  جهانگیری گفت: هنر دولت این بود که در این شرایط خود را تجهیز کند و تولید خود را افزایش بدهد و به سقف بالاتر برساند و هم مشتری پیدا کند تا صادرات را به سقف ۲ میلیون بشکه برساند .

  معاون اول رئیس جمهور گفت: محاسباتی که روی بودجه انجام دادیم بر مبنای پیش بینی ما این بود که حدود  ۲۶۵ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت بنابراین بودجه مان را نیز بر اساس آن تصویب و به مجلس فرستادیم و مجلس نیز  ۳۰ هزار میلیارد تومان به آن اضافه کرد که در واقع بودجه  ۲۹۵ هزار میلیارد تومان شد.

  جهانگیری ادامه داد ‌: وقتی به عنوان قانون در اختیار دولت قرار گرفت پس از تحقیقی که انجام دادیم حداکثر درآمد نقدی ما از درآمدهای نفتی با توجه به کاهش شدید قیمت نفت کاهش یافت و از محل درآمدهای مالیاتی به ۲۰هزار تا ۱۵ هزار میلیارد تومان بیشتر نشد .

  وی افزود: مقداری نیز از اوراق مشارکت پیش بینی شد که در نهایت گفتیم بودجه ما ۲۴۴ هزار میلیارد تومان است .

  معاون اول رئیس جمهور گفت: اکنون در سال ۹۵ که ما بیش از ۲ میلیون بشکه نفت صادر می کنیم درآمدهای مالیاتی رشد قابل توجهی در مقایسه با سال گذشته داشته است میزان نقدی درآمدهای دولت از میزان جاری کشور عدد خیلی بالاتری نیست.

  جهانگیری افزود: اینکه ما تصور کنیم از محل بودجه کشور به توسعه عمرانی و پیشرفت برسیم تقریبا خیلی نکته روشنی وجود ندارد و هر چه درآمد کسب می کنیم صرف هزینه جاری می شود .

  معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تصور ما این بود که ۵ هزار میلیارد تومان بیشتر یارانه گندم پرداخت نکنیم اما در عمل ۱۱،۵ میلیون تن گندم را کیلویی ۱۳۰۰ تومان خریدیم و کیلویی۶۵۰ تومان به نانوا دادیم که مابقی آن باید از محل بودجه دولت پرداخت کنیم.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع: http://www.iribnews.ir/fa/news/1312275/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار