کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۴ | کد خبر : 47659
 • علی لاریجانی

  رئیس مجلس گفت: اگر در زمینه FATF لازم است تعهدی خارج از مسائل قانونی داده شود باید حتما به مجلس بیاید و خارج از قوانین مصوب کسی حق ندارد اقدامی را بپذیرد

  به گزارش وعده صادق علی لاریجانی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۶ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات وزیر اقتصاد و نمایندگان در صحن امروز، گفت: لازم است که دو نکته را در خصوص صحبت‌های امروز رسماً بیان کنم، چون ۳ قانون درباره مبارزه با تروریسم و پولشویی در مجلس قبلی و فعلی به تصویب رسیده‌اند لازم است این ۳ قانون به درستی اجرا شود.

  رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقایان در مذاکراتی که با FATF داشته‌اند برنامه اجرایی و اقدامی را ارائه کردند و حتما در موضوعاتی که طی سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ ارائه کردند ملاحظاتی وجود دارد و به یقین کسی که با جهانیان مذاکره می‌کند باید این ملاحظات را در نظر بگیرد. با این وجود اگر ما در هر رتبه‌ای قرار بگیریم اصل آن است که چارچوب‌های قانونی گفته شده را رعایت کنیم لذا در خصوص تذکری که برخی از آقایان مبنی بر اینکه مرکز پژوهش‌ها گفته است باید مصوبه مجلس داشته باشد، باید بگویم آنجا که نیاز به مجلس باشد حتما ورود می‌کنیم.

   لاریجانی ادامه داد: ما ۳ قانون داریم که باید در جوامع بین‌المللی استفاده کرد و از آن‌ها بهره برد. اگر آقایان با مصوبات دبیرخانه در جوامع بین‌المللی حاضر شده و کار کرده‌اند، به دلیل این موضوع بوده است لذا ما وقتی قوانین مدونی برای مبارزه با پولشویی و منابع مالی مبارزه با تروریسم داریم باید از آن بهره ببریم و آقایان باید در این چارجوب در جوامع بین‌المللی کار کنند.

   لاریجانی ادامه داد: این موضوع ۲ ملاحظه را در بر می‌گیرد؛ اینکه شما صرفا بر اساس ۳ قانون گفته شده می‌توانید مذاکره کنید و همچنین باید تمام آنچه که در مجلس گفته شده چه در خصوص تعریف تروریسم با تبصره مرتبط با ‌آن و مسائل و چارچوب‌های دیگر را رعایت کنید، ضمن اینکه مسائل در شورای عالی پولشویی بحث، پخته و سپس مطرح شود.

  رئیس قوه مقننه به نکته دوم اشاره کرد و گفت: اگر در این زمینه تعهدی خارج از مسائل قانونی به وجود آید حتماً باید به مجلس ارائه و توسط مجلس تصویب شود یعنی جای دیگری نمی‌تواند آن را تصویب کند و مسیر قانونی آن از مجلس می‌گذرد لذا باید به این دو نکته توجه کرد.

  وی همچنین ادامه داد: آقای طیب‌نیا توضیح دادند در گذشته هماهنگی‌هایی با دبیرخانه شده بود، تذکر و نکته ای که آقای ذوالنور نیز در خصوص هماهنگی بیشتر بیان کردند حرف درست و منطقی است و من فکر می‌کنم وقتی حرف درستی زده می‌شود باید از آن تمکین کرد تا درست عمل شود.

   لاریجانی تأکید کرد: قبول دارم که در گذشته این موضوع در شورای عالی امنیت ملی نیز بحث شده بود و حرف ایشان را تأیید می‌کنم اما در این شرایط و حساسیت‌هایی که وجود دارد بهتر بود که قبلاً این مسائل را بیشتر توضیح می‌دادید تا هماهنگی‌های درون کشوری دقیق‌تر انجام می‌شد اما می‌توانستید با ظرفیت بیشتری کار را جلو ببرید.

  وی با بیان اینکه امروز وزیر اقتصاد توضیحات خود را ارائه داده و کمیسیون اقتصادی نیز بررسی‌های لازم را انجام دهد، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس با وزارت اقتصاد و دبیرخانه شورای امنیت ملی نیز مصاحبه داشته باشند و  آقای طیب‌نیا نیز از این پس کمیسیون اقتصادی را در جریان اقداماتی که انجام می‌دهند قرار دهد تا از این طریق نیز مجلس در جریان موضوعات قرار بگیرد.

  رئیس قوه مقننه در پایان گفت: قرار ما این است که هر اقدامی در چارچوب قوانین مصوب انجام شود و خارج از آن حتما نیاز به اجازه مجلس دارد و کسی حق ندارد خارج از آن چارچوب اقدامی را بپذیرد لذا با این جمع‌بندی کار را دنبال کنید و با هماهنگی‌ که در داخل کشور انجام می‌شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  خوشرو: مشارکت زنان در عملیات انسان‌دوستانه، بازسازی و مصالحه سیاسی موثرتر بوده است حمایت مجلس از سازمان پدافند غیرعامل برای مبارزه با بیو تروریست رونمایی از جانشین گودرزی و خبر بد برای پرسپولیسی‌ها/ تساوی خونین! اعدام ۲۳۲ غیرنظامی در جنوب موصل عکس/ اولین دستگاه خودپرداز جهان زمین‌لرزه ۶.۴ ریشتری در مرکز ایتالیا هوشمندترین شهر جهان کدام است؟ شرق شناس صرب: غرفه کتاب ایران در نمایشگاه بلگراد بازدیدکنندگان را مجذوب خود کرد طلا بدهید شنبلیله بخورید حجم تجارت فنلاند با ایران ۱۰ برابر می‌شود/مشکلات پرداخت پول طی چند ماه قابل حل است تربت سیدالشهد(ع) یکی از اسرار طب اسلامی و شیعی است از اول با غیرعلنی بودن جلسه روز گذشته مجلس مخالف بودم/ از سخن رئیس مجلس بهت‌زده شدم/ تعبیر برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها غیر واقع بود امام جمعه قم: طب اسلامی به عنوان دروس حوزه تدریس شود رئیس‌جمهور فنلاند با مقام معظم رهبری دیدار کرد واگذاری ۸ پروژه ملی علوم انسانی به جهاد دانشگاهی زائران اربعین مقررات و موازین را رعایت کنند/ لزوم پرهیز از اقدامات اختلاف انگیز و اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی «لاوروف» و «ظریف» دیدار می کنند پیاده‌سازی گمرک الکترونیکی در مرزها/ مرز محل عبور است نه توقف! طرح/ شیعه انگلیسی طراحی لباس برای مردگان در انگلیس !